Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

Warsztaty taneczne w Łodzi dla najmłodszych

Taniec jest dobrą alternatywą dla leniwych popołudni spędzanych w zaciszu domowym. Z pewnością rozbudzi pokłady energii u każdego leniuszka i zmusi go do chociaż minimalnego wysiłku fizycznego, koniecznego do poprawnego rozwoju kilkulatka. Dodatkową korzyścią uczestniczenia w zajęciach tanecznych jest spędzanie czasu z rówieśnikami.

 

Rodziców mieszkających w Łodzi lub jej okolicach zapraszamy do zapoznania się z ofertą miejscowych szkół tańca.

 

Studio tańca 4U

Najmłodsi uczestnicy zajęć w studio mogą szlifować swoje umiejętności w jednej z trzech grup tanecznych, które zostały podzielone według kategorii wiekowych. Maluchy od 4 do 6 lat uczęszczają na zajęcia Mix taneczny, które nie są poświęcone jednemu gatunkowi tanecznemu - uczestnicy skupiają się na ćwiczeniach ogólnorozwojowych wykonywanych w rytm muzyki. Dzięki temu maluchy poznają samych siebie, swoje umiejętności i mogą zdecydować w jakim kierunku tańca chciałyby się dalej szkolić. Starszaki Mix & KidsFORmacja to warsztaty skierowane do  dzieci w wieku od 7 do 11 lat. Podobnie jak w grupie młodszej, duży nacisk kładzie się tutaj na ćwiczenia oraz samo zapoznanie z tańcem. Dopiero po jakimś czasie uczestnicy wraz z instruktorem tworzą układy taneczne. Według tych samych kategorii wiekowych zostały podzielone zajęcia baletowe. Członkowie tych grup nie tylko kształcą się w kierunku tanecznym, ale również rozwijają swoją świadomość artystyczną. Fit and jump to zajęcia skierowane do maluchów w każdym wieku, a wszystkie ćwiczenia wykonywane są na trampolinach.

 

Koszt warsztatów: Jednorazowe wejście na zajęcia kosztuje 25 zł. Istnieje możliwość wykupienia pakietu 4 wejść za 69 zł oraz 8 wejść w cenie 119 zł. Dla mam, które również dbają o swoją aktywność fizyczną polecamy skorzystanie z pakietu 'Mama i Ja' - za 119 zł cztery wejścia dla mamy i cztery wejścia dla dziecka.

 

Urban Dance Zone - Szkoła tańca

Szkoła w swojej ofercie posiada cztery rodzaje kursów dla dzieci. Pierwszym z nich jest STREET DANCE. Zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką zawierającą ćwiczenia ogólnorozwojowe, a kończą stworzeniem choreografii  hip-hopowej. Do grupy mogą dołączyć dzieci w każdym wieku, zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Najmłodszym uczestnikom szkoła oferuje naukę baletu. Zajęcia prowadzone są w dwóch grupach: dla dzieci od 3 do 6 lat i dla dzieci od 7 do 12 lat.  Zadaniem warsztatów jest wypracowanie u maluchów odpowiedniej techniki baletu oraz wprowadzenie ich do artystycznego świata. Kurs tańca nowoczesnego skierowany jest do dzieci pełnych energii, dynamicznych. Uczestnicy tworzą choreografie pochodzące z różnych gatunków tanecznych. Podczas zajęć ćwiczą koordynację ruchową, pamięć, a także przezwyciężają swoją nieśmiałość. Maluchy w wieku od 6 do 9 lat mogą brać udział w warsztatach muzyczno-tanecznych. Tutaj do rytmu najpiękniejszych dziecięcych piosenek wyszaleją się i naładują pozytywną energią.

 

Koszt warsztatów: Koszt jednorazowego wejścia na zajęcia wynosi 30 zł. Możecie wykupić karnet 4 wejść za 80 zł.

 

Studio tańca Jankowski

W studio możesz zapisać swoją pociechę na naukę baletu. Zajęcia prowadzane są w następujących grupach wiekowych: 4-5 lat, 6-8 lat oraz 9-11 lat. Maluchy poprzez różnorodne ćwiczenia poznają swoje ciało, jego możliwości i rozbudzają w sobie wrażliwość artystyczną. Dzieci mogą uczestniczyć w warsztatach tańca nowoczesnego, zawierającego w sobie wszystkie znane nam dzisiaj techniki taneczne. Będą uczyć się nie tylko choreografii hip-hopowych, ale zahaczą również o jazz, modern, a nawet styl disco. Wszystkie zajęcia w studio prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów posiadających także wykształcenie pedagogiczne.

 

Koszt warsztatów: Jednorazowe wejście kosztuje 25 zł. Za 4 zajęcia w miesiącu(raz w tygodniu) zapłacicie 80 zł, a za 8 zajęć (dwa razy w tygodniu) - 120 zł. Pierwsza godzina kursu jest bezpłatna.

 

Klub Tańca Sportowego Jaszczur

Legwaniki, gekony, agamy zielonki, zwinki, warany… Uwaga! Nie jesteśmy w zoo! Znajdujemy się w Klubie Tańca Sportowego Jaszczur. Nazwami wszystkich niesamowicie zwinnych zwierzątek zostały określone poszczególne grupy taneczne, które funkcjonują w szkole. Zostały one podzielone według kategorii wiekowych. Każdy uczestnik rozpoczyna naukę w Legwanikach, a dalej szlifując swoje umiejętności może przechodzić wyżej - do bardziej zaawansowanych grup. Na najwyższym szczeblu znajduje się zespół Jaszczurowy Talent - tutaj uczą się najlepsi z najlepszych. Jak sama nazwa wskazuje, nauka w klubie nie polega tylko na nauce choreografii tanecznych. Zajęcia zawierają wiele ćwiczeń ogólnorozwojowych, które wspierają prawidłowy rozwój fizyczny malucha. Oprócz tańca uczestnicy uczą się akrobatyki sportowej, ćwiczą gibkość i siłę. Powtarzając układy taneczne szlifują swoją pamięć. Na kolejnych etapach nauki  pojawiają się kolejne znane gatunki taneczne. Po tych zajęciach twoje dziecko zatańczy wszystko - od tańca disco, jazzu po taniec towarzyski i hip hop.

 

Koszt warsztatów: Przy wstąpieniu do klubu konieczna jest wpłata 'wpisowego' w kwocie 50 zł. Następnie co miesiąc należy wpłacać tzw. składkę członkowską - 110 zł. Jest to koszt udziału w zajęciach tanecznych.

 

Fabryka tańca

Każde dziecko - zarówno te spokojne emocjonalnie, jak i energiczne, potrzebujące ciągłego ruchu, znajdzie tutaj coś dla siebie. Oferta szkoły jest na tyle szeroka, że bez problemu zaspokoi potrzeby twojej pociechy. Dla najmłodszych szczególnie polecamy grupę Akademia Malucha. Tutaj dzieci ćwiczą przede wszystkim koordynację ruchową, pamięć, a jedynie dodatkowo poznają kroki taneczne będące uzupełnieniem zajęć. Maluchy gustujące w spokojnych, trochę aktorskich tańcach zapraszamy na jazz lub balet. Z kolei rodzice chcący odpowiednio spożytkować energię swoich pociech powinni zapisać je na: zajęcia z hip-hopu, fit and jump - czyli ćwiczenia na trampolinach, bądź taneczny mix - warsztaty zapoznające małych tancerzy z podstawowymi krokami każdego gatunku.

 

Koszt warsztatów: Szkoła wymaga jednorazowego wykupienia karty członkowskiej w cenie 25 zł. Jedno wejście na zajęcia kosztuje 30 zł. Można również wykupić pakiety: 4 zajęcia za 79 zł oraz 8 zajęć za 89 zł.

 

Szkoła Tańca Salome

Na koniec każdego sezonu szkoła daje uczestnikom zajęć możliwość wystąpienia na dużej scenie przed publicznością. Maluchy mogą uczyć się baletu w dwóch grupach - w zależności od kategorii wiekowej. Młodsi poznają podstawowe techniki tańca, a starsi większą uwagę zwracają na przygotowanie choreografii. Prowadzący starają się, aby nauka odbywała się głownie poprzez zabawę. Bardziej energetycznych kroków można nauczyć się w grupie Modern Jazz, skierowanej do dzieci w wieku od 9 do 13 lat. Uczestnicy zmierzą się również z tańcem współczesnym. Jeżeli nie możecie się zdecydować co wybrać: balet, czy jazz - wybierzcie ciekawe połączenie baletu z elementami jazzu. Twoja pociecha sama będzie mogła zdecydować, do którego gatunku jej bliżej.

 

Koszt warsztatów: Jednorazowe wejście na zajęcia kosztuje 25 zł. Możecie wykupić karnet 8 wejść. Jeśli zapłacicie za niego najpóźniej 7 dni przed rozpoczęciem kursu zapłacicie 150 zł, później - 175 zł.

 

Studio Tańca Eskulap

W zajęciach TANECZNY MIX mogą uczestniczyć dzieci od 4 do 6 lat. Prowadzący poprzez zabawę wprowadzą maluchy w świat tańca oraz nauczą podstawowych kroków tanecznych. Możecie być pewni, że na tych zajęciach nie zabraknie śmiechu i dobrej zabawy! Zajęcia z hip hopu łączą takie style jak: funky, videoclip dance, hip hop. Są to warsztaty idealne dla dzieci pełnych energii, dynamicznych. Przy dobrej muzyce na pewno przygotują wiele wartościowych choreografii. Jeżeli twoja pociecha nie lubi tańczyć sama i potrzebuje partnera, również znajdzie tutaj coś dla siebie! Szkoła prowadzi naukę tańca towarzyskiego. Podczas zajęć dzieci uczą się także pracy w grupie i dobrego zachowania. Po każdym etapie warsztatów uczestnicy otrzymują medale - od brązowego do złotego. Kończąc trzeci miesiąc nauki mogą już wziąć udział w organizowanych pokazach tanecznych.

 

Koszt warsztatów: Szkoła oferuje dwa karnety miesięczne. Pierwszy  - 4 razy w miesiącu za 70 zł oraz 8 razy w miesiącu za 120 zł.

 

Centrum Tańca i Zabaw TWISTER

Centrum przygotowało ofertę skierowaną do dzieci w każdym wieku. Najmłodsi, czyli dzieci w wieku już od 2 do 3 lat mogą wziąć udział w zajęciach Roztańczony Przedszkolak. W rytm muzyki maluchy wykonują podstawowe ćwiczenia mające poprawić ich koordynację ruchową. Czterolatki w FIT KIDS uczą się kroków aerobiku. MIX TANECZNY jest skierowany do 5 i 6-latków. Zajęcia łączą ćwiczenia ogólnorozwojowe z elementami tańca nowoczesnego. Starszaki (8-11 lat) mogą dołączyć do grupy STREET DANCE - połączenie hip hopu, funku i tańca nowoczesnego. Oczywiście, jak w każdej innej szkole i tutaj nie zabrakło zajęć z baletu. Prowadzone są one dla dwóch kategorii wiekowych: 4-6 oraz 7-9 lat.

 

Koszt warsztatów: Jednorazowe wejście kosztuje 25 zł. Karnet 4 wejść - 65 zł, a karnet 8 wejść -  115 zł.

 

Szkoła Tańca JAST

JAST MINI (4-6), JAST KIDS (7-9), JAST JUNIORS (9-12)  to nazwy grup tanecznych funkcjonujących w szkole. Dzieci podczas tych zajęć wykonują w rytm muzyki ćwiczenia wpływające na ich prawidłowy rozwój fizyczny oraz uczą się podstawowych kroków tanecznych pochodzących z różnych gatunków tańca. Grupa JAST ART, czyli dzieci w wieku od 9 do 13 lat występuje już na różnorodnych festiwalach, pokazach i bierze udział w konkursach tanecznych. Uczestnicy tańczą głównie jazz. JUST STREET to również grupa konkursowa, tyle że łączy w sobie taniec street oraz hip hop.

 

Koszt warsztatów: Zajęcia trwające 55 min. kosztują 21 zł, w karnecie - 15. Natomiast zajęcia 75/90 min. kosztują 25 zł, w karnecie - 17.

Zobacz również

Zajęcia sportowe dla dzieci w Łodzi

Zajęcia sportowe dla dzieci w Łodzi

W Łodzi, tak jak w każdym większym polskim mieście, znajdziemy bogatą ofertę zajęć sportowych dla najmłodszych. Mamy do wyboru propozycje klubów miejskich jak i prywatnych, obejmujące różne dyscypliny. Dzięki...

czytaj więcej

10 najciekawszych warsztatów dla dzieci w Łodzi

10 najciekawszych warsztatów dla dzieci w Łodzi

Łódź to prężnie rozwijające się miasto również w sferze kulturalnej. Sprawdź, jakie zajęcia edukacyjne proponują milusińskim instytucje miejskie i nie tylko. U nas znajdziesz 10 najciekawszych propozycji warsztatów...

czytaj więcej

Nauka tańca dla dzieci - jak zachęcić dziecko do tańca?

Nauka tańca dla dzieci - jak zachęcić dziecko do tańca?

W dzisiejszych czasach wysoko ceni się wszechstronny rozwój i samodzielność. Aby nauczyć tego dziecko, warto zapisać je na dodatkowe zajęcia. Jedną z ciekawych propozycji jest nauka tańca. Rodzaj tańca - balet, hip-hop...

czytaj więcej