Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

Lodowiska na Górnym Śląsku - część 1.

Zimą miasta dbają o otwieranie ogólnodostępnych lodowisk - i chwała im za to! Rodzinna zabawa na lodzie jest popularnym sposobem na spędzenie wolnego czasu; szczególnie, że większość obiektów jest oświetlona i pozwala na ślizganie się również po zapadnięciu zmroku. Poniżej znajdziecie pierwszą część listy lodowisk w woj. śląskim - poniżej znajdziecie link do kolejnej części artykułu:

 

Lodowiska na Górnym Śląsku - część 2.

 

Wybierając się na lodowisko, pamiętajcie o kaskach ochronnych - często można
je wypożyczyć na miejscu. 

 

Katowice

Lodowisko w Spodku

Czynne od września do kwietnia, może pomieścić 150 łyżwiarzy. Dla maluchów rozpoczynających przygodę na lodzie, dużym ułatwieniem będzie wypożyczenie pingwinka do nauki jazdy, czyli specjalnego chodzika, który pomaga utrzymać dzieciom równowagę. Dla bezpieczeństwa maluchów i własnego spokoju, warto skorzystać również z możliwości wypożyczenia kasku i ochronnej kamizelki. Na miejscu działa wypożyczalnia łyżew do jazdy rekreacyjnej, figurowej i do gry w hokeja. Upewnijcie się, czy w interesującym was terminie lodowisko jest otwarte dla prywatnych osób (http://www.spodekkatowice.pl/pl/lodowisko/102/)

 • Cennik: 
  Bilet dla dzieci do lat 7 - 6 zł, ulgowy - 8 zł, normalny - 12 zł. Wejście rodzinne (2+2) - 30 zł, wypożyczenie łyżew i akcesoriów - od 4 do 10 zł.  Bilety można kupić również przez internet. 
 • Dojazd/kontakt: 
  Al. W. Korfantego 35, lodowisko@spodekkatowice.pl, tel. 517 022 411.

Lodowisko na Rynku

Zimową porą część katowickiego Rynku zmienia się w ślizgawkę, otwieraną pod koniec listopada równocześnie z corocznym Jarmarkiem Bożonarodzeniowym. Lodowisko jest niewielkie, ale można się tu poślizgać bezpłatnie, od godz. 6.00 do 22.00. Czynne jest zazwyczaj do końca lutego (dłużej, jeśli warunki pogodowe na to pozwolą). Obiekt nie jest zadaszony. Łyżwy są dostępne na miejscu. 

 • Cennik:
  Korzystanie z lodowiska jest bezpłatne; wypożyczenie łyżew - 5zł/h. 
 • Dojazd/kontakt:
  Rynek Katowice

Lodowisko Jantor

Należące do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji lodowisko znajduje się w zadaszonej hali, w sąsiedztwie siłowni i gabinetów odnowy biologicznej. Jest  pełnowymiarowe (30 x 60 m), z 1400 miejscami na widowni. Ślizgawki są otwarte od jesieni do wiosny - przed wyprawą na łyżwy sprawdźcie koniecznie, czy lodowisko jest czynne (na stronie MOSiR-u w zakładce ‚Informacje’ zamieszczany jest harmonogram na bieżący miesiąc). Uwaga -  na miejscu nie ma możliwości wypożyczenia łyżew. 

 • Cennik:
  Bilet ulgowy - 4 zł, normalny - 8zł. 
 • Dojazd/kontakt:
  ul. Nałkowskiej 11, jantor@mosir.katowice.pl, tel. 32 353 00 38, http://www.mosir.katowice.pl/obiekty/35-lodowisko-jantor.html

Lodowisko w Murckach

Plenerowa, więc siłą rzeczy sezonowa ślizgawka w dzielnicy Murcki powstała w wyniku realizacji projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego. Lodowisko czynne jest codziennie, od 8.00 do 22.00. Dzięki sporym wymiarom, można tu zarówno poślizgać się rekreacyjnie, jak również rozegrać mecz w hokeja (są tu bramki i linie wyznaczające hokejowe boisko). Korzystanie z obiektu jest bezpłatne, musicie jednak się zaopatrzyć we własne łyżwy. 

 • Cennik:
  Lodowisko bezpłatne, brak wypożyczalni łyżew.
 • Dojazd/kontakt:
  ul Bielska 1A, Katowice Murcki

Gliwice

Lodowisko Tafla

Gliwicka Tafla należąca do Politechniki Śląskiej należy do najnowocześniejszych lodowisk w Polsce. Czynne jest cały rok - na stronie uczelnianego Ośrodka Sportu podawane są aktualne harmonogramy otwarcia (https://www.polsl.pl/Jednostki/RJM2-OS/Lodowisko/Strony/Godzinyotwarcia.aspx). Łyżwy wypożyczycie na miejscu. 

 • Cennik:
  Bilet dla dzieci i młodzieży do 18 r.ż. - 8 zł, cena wstępu dla dorosłych zależy od pory dnia: do godz. 18.00 - 12 zł, po godz. 18.00 - 14 zł. Wypożyczenie łyżew: 7 zł. Bilety dla grup szkolnych - 7 zł. 
 • Dojazd/kontakt:
  ul. Akademicka 29, tel. 32 237 14 16, 32 237 25 86
Łyżwiarze na lodowisku
Gliwickie lodowisko Piruet, materiały: MZUK Gliwice

Lodowisko Piruet

Niewielka, sezonowa ślizgawka, w sam raz dla dzieci stawiających pierwsze kroki na lodzie - tym bardziej, że możecie wypożyczyć pingwinka do nauki jazdy. Piruet jest czynny w dni robocze od 12.00 do 20.00, w weekendy - od 10.00 do 20.00. Jako że lodowisko nie jest zadaszone, godziny otwarcia mogą się zmienić z racji niesprzyjającej pogody. Łyżwy wypożyczycie i naostrzycie na miejscu.       

 • Cennik:
  Bilet ulgowy dla dzieci, młodzieży i studentów - 4 zł, normalny - 8 zł. Wstęp dla rodzica z dzieckiem do lat 12 - 5 zł. Bilety dla grup szkolnych - 1 zł. Wypożyczenie łyżew - 6 zł, wypożyczenie pingwina - 4 zł. 
 • Dojazd/kontakt: 
  ul. Oriona 120, tel. 32 445-05-75 

Zabrze

Lodowisko na Sztolni

Usytuowane na terenie industrialnej, zrewitalizowanej Sztolni Królowa Luiza, zaprasza amatorów łyżwiarstwa codziennie od 10.00 - 21.00. Lodowisko jest plenerowe, czynne w sezonie zimowym. Na tafli może przebywać w jednym czasie 40 osób, łyżwy można wypożyczyć na miejscu.   

 • Cennik:
  Bilet ulgowy - 3 zł, normalny - 5 zł. Wejście dla mieszkańców Zabrza - 2 zł. Wypożyczenie łyżew - 7 zł. Wejście jest bezpłatne dla osób, które zwiedziły Podziemną Trasę Turystyczną lub Rodzinną (musicie okazać bilet wstępu do Sztolni)
 • Dojazd/kontakt: 
  ul. Wolności 410, tel. 32 271 40 77, http://sztolnialuiza.pl

Bielsko-Biała

Lodowisko Orlik

Ślizgawka rozkładana w namiocie o powierzchni 1000 m2, zarządzana przez Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Orlik jest czynny codziennie w sezonie zimowym, od 8.00 do 21.45. Przy lodowisku działa wypożyczalnia łyżew. Uwaga - bilet kupuje się na 45 minut. 

 • Cennik:
  Dni robocze: bilet ulgowy 3 zł, normalny - 5 zł. Wekendy: ulgowy 4 zł, normalny - 6 zł. Cena za wypożyczenie łyżew: dla dzieci i młodzieży 4 zł, dla dorosłych - 7 zł. 
 • Dojazd/kontakt: 
  ul. Słowackiego 27B, tel. 33 816 85 63, das@bbosir.bielsko.pl, https://bbfan.pl/bielsko-kryte-lodowisko-orlik/

Sosnowiec

Stadion Zimowy

Miejski obiekt z pełnowymiarowym lodowiskiem i wypożyczalnią łyżew. Ślizgawki są ogólnodostępne w wybrane dni - dokładną rozpiskę znajdziecie na stronie MOSiR -u (http://www.mosir.sosnowiec.pl/rekreacja-dla-kazdego/slizgawki-ogolnodostepne.html). 

 • Cennik:
  Bilet dla dzieci, młodzieży i studentów - 4 zł, dla dorosłych - 6 zł. Wynajem łyżew - 6 zł.
 • Dojazd/kontakt: 
  ul. Zamkowa 4, tel. 32 266 62 42, 506 809 314, stadion.zimowy@mosir.sosnowiec.pl, http://www.mosir.sosnowiec.pl/obiekty/stadion-zimowy.html

Lodowisko obok Urzędu Miasta

Niewielka, plenerowa ślizgawka w samym centrum miasta. Otwarta od godz. 9.00 do 21.00, z godzinną przerwą techniczną między 15.00 a 16.00. Możecie przyjść bez własnych łyżew i skorzystać ze sprzętu z wypożyczalni. 

 • Cennik:
  Do godz. 15.00 dzieci i dorośli płacą 1 zł, w późniejszych godzinach - 2 zł. Dzieci do lat 7 jeżdżą za 1 zł. Wypożyczenie łyżew: 4 zł.
 • Dojazd/kontakt: 
  Al. Zwycięstwa, Sosnowiec

Bytom

Lodowisko sztuczne

Zadaszone, pełnowymiarowe lodowisko, w którym na codzień odbywają się treningi sportowych klubów, dla gości indywidualnych otwarte jest w soboty od 14:30 do 17:00 i niedziele od 14:00 do 15:00. Możecie skorzystać z wypożyczalni na miejscu. 

 • Cennik:
  Bilet ulgowy 6 zł, normalny 8 zł, wypożyczenie łyżew - 6,50 zł.
 • Dojazd/kontakt:
  ul. Pułaskiego 71, tel. 32 282 51 55

Lodowisko otwarte

Od grudnia do lutego, plac Sobieskiego w centrum miasta zmienia się w całkiem sporą ślizgawkę. Nie jest zadaszone, warto więc śledzić informacje o godzinach otwarcia na Fb (www.facebook.com/Lodowisko-Otwarte-Bytom-pl-Sobieskiego-1426515637639339). Otwarte jest codziennie od 9.00 do 14.45 i, po przerwie technicznej, od godz. 16.00 do 20.45. Bilety kupuje się na czas 45 minut. Na miejscu funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu.

 • Cennik:
  Bilet - 3 zł, wypożyczenie łyżew - 4 zł. 
 • Dojazd/kontakt:
  pl. Sobieskiego, kontakt przez fanpage na Fb.

Częstochowa

Sztuczne lodowisko

Ślizgawka znajduje się w niedawno zadaszonym i odnowionym obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - w sezonie zimowym jest otwarta dla łyżwiarzy, a w lecie funkcjonuje jako kompleks boisk sportowych. Lodowisko otwarte jest codziennie od godz. 10.00 do 20.00 (z przerwami na konserwację nawierzchni). Dla maluchów dostępne są pingwinki do nauki jazdy.     

 • Cennik:
  Bilet ulgowy: poniedziałki-piątki do godz. 16.00 - 5 zł, piątki po godz. 16 i weekendy - 7 zł
  Bilet normalny: poniedziałki-piątki do godz.16.00 - 7 zł, po godz. 16 i weekendy - 10 zł. 
  Bilet rodzinny: od 10 zł (w zależności od konfiguracji).
  Dzieci do lat 6 nie obowiązuje płatny wstęp. 
  Wypożyczenie łyżew - 5 zł, pingwinka - 5 zł/30 min.
 • Dojazd/kontakt:
  ul. Boya-Żeleńskiego 6/8, tel.34 360 60 65, 603 267 090

Miejska Ślizgawka

Bezpłatne lodowisko, której otwarcie uzależnione jest od warunków atmosferycznych. Mieści 40 osób. Czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00 - 20.00. Łyżwy wypożyczycie na miejscu.

 • Cennik:
  Wejście jest darmowe, wypożyczenie łyżew kosztuje 5 zł.
 • Dojazd/kontakt:
  ul. 3 Maja 1, tel. 605 475 548

ważna informacja

Podane ceny obowiązują w sezonie 2018/2019 i mogą ulec zmianie. Zazwyczaj dotyczą wejść godzinowych (czasami 45 min.). Przed wyprawą na lodowisko, sprawdźcie na stronie danego obiektu lub skontaktujcie się telefonicznie z obsługą, żeby sprawdzić, czy w danym terminie lodowisko jest dostępne - czasami tafla jest zarezerwowana dla sportowców lub przez osoby prywatne.    

 

Zobacz również

Lodowiska na Górnym Śląsku - część 2.

Lodowiska na Górnym Śląsku - część 2.

Po liście ślizgawek dostępnych w najliczniej zamieszkanych miastach województwa śląskiego, pora na kolejne propozycje dla fanów zabawy na lodzie. Zapraszamy do rzucenia okiem na dalszy ciąg...

czytaj więcej

Co można robić w ferie zimowe?

Co można robić w ferie zimowe?

Ferie to piękny, zimowy czas, na który wszystkie dzieci czekają z utęsknieniem. W natłoku codziennych spraw i obowiązków jest to dobry moment, aby spędzić trochę czasu w rodzinnym gronie. Przerwa od zajęć szkolnych...

czytaj więcej

Atrakcje dla dzieci na Górnym Śląsku

Atrakcje dla dzieci na Górnym Śląsku

Górny Śląsk jest znany jako jeden z najbardziej uprzemysłowionych terenów naszego kraju. Wiele tutaj przedsiębiorstw, kopalni, fabryk, a nawet uzdrowisk. Jednak nie dajcie się zwieść! Na Górnym Śląsku także...

czytaj więcej

Najlepsze sale zabaw dla dzieci na Górnym Śląsku

Najlepsze sale zabaw dla dzieci na Górnym Śląsku

W aglomeracji górnośląskiej znajdziemy mnóstwo sal zabaw, które kuszą atrakcjami maluchy. Wybraliśmy 9 propozycji, które na pewno warto wziąć pod uwagę przy planowaniu czasu wolnego dzieciom.

czytaj więcej