Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

Województwo opolskie - 11 pomysłów na rodzinną wycieczkę 

Planujecie podróż w okolicę Opola? Wybranie atrakcji odpowiednich dla całej rodziny nie musi być wcale trudne. Poniżej przedstawiamy zestawienie 11 wyjątkowych miejsc!  

 

Atrakcje dla rodzin w Opolu i okolicach

Opolszczyzna do doskonały region na rodzinną wycieczkę. Niezliczona ilość atrakcji dla najmłodszych sprawia, że nie można się tam nudzić! Sprawdź, które miejsca warto odwiedzić w szczególności.

 

1. Muzeum Polskiej Piosenki  

Komu Opole nie kojarzy się z letnimi festiwalami muzycznymi? Muzeum znajdujące się w Amfiteatrze Tysiąclecia to idealna atrakcja dla każdego miłośnika muzyki. Poznacie tu losy polskiej piosenki już od lat 20. XX wieku, aż po czasy współczesne. Z pewnością zaciekawią Was m.in. dawne teledyski, utwory muzyczne, urywki koncertów czy wywiady. Zwiedzaniu towarzyszyć będzie obraz historyczny danych dziejów.  

 

2. Wenecja Opolska  

Opole nocą
Spacer po Opolskiej Wenecji to punkt obowiązkowy rodzinnej wycieczki!

 

Miejsce to jest niezaprzeczalnie pociechą dla oczu niejednego turysty. Dzięki odnodze Odry nazywanej Młynówką oraz znajdującej się tuż obok zabudowie, obszar ten budzi skojarzenie z włoską Wenecją. Warto go zobaczyć zarówno w dzień, jak i nocą, kiedy to kolorowe reflektory wydobywają urok kamienic, mostów, miejskiej manufaktury, synagogi oraz spichlerza.  

 

3. Muzeum Wsi Opolskiej  

Tu będziecie mieli szansę na poznanie historycznej zabudowy z okresu XVIII-XX wieku. Kraina składa się z około 50 zabytkowych budowli wykonanych z drewna. Wszystkie z nich są całkowicie wyposażone, dzięki czemu turyści mają okazję przyjrzeć się, jak wyglądało ówczesne umeblowanie. Teren muzeum to także świetna okazja do zrelaksowania się po podróży pośród szumu drzew i łąk.  

 

4. Park Miniatur Sakralnych Olszowa  

Jeśli Waszą pasją jest poznawanie architektury z całego świata, koniecznie odwiedźcie to miejsce. Obejrzycie tu miniatury najsłynniejszych obiektów sakralnych z takich miast jak Paryż, Rzym, Częstochowa czy Londyn. Na terenie znajdziecie także park linowy oraz bawialnię. Idealne miejsce dla rodzin z dziećmi!  

 

5. Wieża Piastowska  

Ta pozostałość po Zamku Piastowskim jest dla wielu turystów obowiązkowym punktem wycieczki. Jej zwiedzanie to ciekawa 30-minutowa lekcja historii z wykorzystaniem technik multimedialnych. Gdy wejdziecie już na górę tej gotyckiej wieży... nie pożałujecie! Panorama Opola jest przepiękna!  

 

6. Zoo w Opolu 

 

jaguar w opolskim zoo
Jaguar - mieszkaniec opolskiego Zoo

 

Pięknie położony na wyspie Bolko ogród zoologiczny zaprasza miłośników rodzimych i egotycznych gatunków zwierząt. Warto zarezerwować sobie dłuższy czas na pobyt w opolskim Zoo; park linowy, plac zabaw i Mini ZOO, w którym można pogłaskać i nakarmić wybrane zwierzęta zapewnią najmłodszym atrakcje na wiele godzin.    

 

7. Zamek w Mosznej  

Niczym wyjęty z bajki zamek z XVII wieku, łączy kilka stylów: barokowy, neogotycki oraz neorenesansowy. Przyciąga do siebie nie tylko baśniowym wyglądem, ale i związanymi z nim legendami. Zamczysko liczy 365 pomieszczeń oraz 99 wież.  

 

8. Jurapark w Krasiejowie  

Park z dużą dawką wiedzy oraz sporą ilością atrakcji. Oprócz 250 prototypów dinozaurów znajduje się tu także tunel czasu, kino 5D, plaża, karuzele i plac zabaw. Dzieci zachwyci urok tego miejsca!  

 

9. Gród Rycerski w Byczynie  

To tu odbywają się jedne z najsłynniejszych i największych zawodów rycerskich. Gród jest siedzibą Opolskiego Bractwa Rycerskiego. Jakie czekają tu na miłośników przygód? Międzynarodowe turnieje, lekcje 'żywej historii', kąpiele parowe w balach oraz rekreacje wokół grodu, takie jak przejażdżka bryczką czy pływanie rowerami wodnymi po zalewie.  

 

10. Zamek w Brzegu  

Jeżeli pokochaliście architekturę krakowskiego Wawelu, pokochacie także i ten zamek! Jego krużganki przywołują na myśl właśnie te z Krakowa. W salach zamczyska znajduje się Muzeum Piastów Śląskich, a tuż obok zabytkowy Kościół Zamkowy Św. Jadwigi

 

11. Góra św. Anny  

Jest to najwyższe wzniesienie grzbietu Chełma na Wyżynie Śląskiej. Na jego szczycie znajdziecie warte zobaczenia Sanktuarium Św. Anny i klasztor franciszkanów, jednak najmłodszych zachwyci z pewnością spacer po okolicznych lasach, zjeżdżalnia Alpin Coaster i jaskinia leżąca na zboczu góry.  

 

Zobacz również

Kreatywne zajęcia dla dzieci w Opolu

Kreatywne zajęcia dla dzieci w Opolu

Chciałbyś odciągnąć swoją pociechę od komputera czy telewizora? Poznaj ofertę najciekawszych zajęć kreatywnych dla najmłodszych w Opolu i okolicy. Pobudź swoje dziecko do kreatywnego myślenia i rozwijania swojej...

czytaj więcej

Ogrody zoologiczne i obiekty przyrodnicze dla dzieci

Ogrody zoologiczne i obiekty przyrodnicze dla dzieci

Jeśli chcesz, aby Twoja pociecha była radosna cały dzień, to warto wybrać się do ZOO. Sprawdź ofertę najciekawszych ogrodów zoologicznych w Polsce i odkryj razem z dzieckiem fascynujący świat zwierząt.

czytaj więcej