Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

Warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży na Dolnym Śląsku 

 

Fotografia to dziedzina sztuki, które wspaniale rozwija kreatywność i wyobraźnię dziecka. Dlatego też świetnym sposobem na przyjemne i produktywne spędzenie wolnego czasu jest uczestniczenie w warsztatach fotograficznych. Poniżej przedstawimy kilka sprawdzonych miejsc na Dolnym Śląsku, które oferują ciekawe kursy fotograficzne dla dzieci i młodzieży. 

 

Gdzie uczyć się fotografii na Dolnym Śląsku?

Twoje dziecko nie rozstaje się z aparatem? Warto zapisać je na warsztaty fotograficzne, na których rozwinie swój talent! Oto lista najlepszych zajęć z fotografii dla najmłodszych na Dolnym Śląsku.

 

Młodzieżowy Dom Kultury Wrocław-Krzyki 

Ośrodek oferuje szeroki wybór zajęć artystycznych dla dzieci, m.in. warsztaty fotograficzne. Każdy uczestnik zdobędzie wiedzę na temat multimediów, fotografii cyfrowej oraz analogowej. Zainteresowani dowiedzą się o podstawowych zasadach kompozycji, roli światła, historii fotografii oraz technikach fotografowania. Najmłodsi uczestnicy zobaczą, że fotografowanie może być również świetną zabawą. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci od lat 8.  

 

Młodzieżowy Dom Kultury Wrocław-Śródmieście 

Kolejną propozycją są warsztaty prowadzone przez specjalistów, którzy od wielu lat zajmują się reklamą wizualną i fotografią. Mottem przewodnich warsztatów jest: 'Fotografuj byle czym, ale nie byle co i nie byle jak!'. Brak specjalistycznego sprzętu nie jest tu żadnym problemem - wystarczy zabrać ze sobą smartfon. Wymagane jest wyłącznie trochę wolnego czasu i chęć poznawania sekretów fotografii. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci od lat 12.  

 

Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu  

Placówka oferuje warsztaty fotograficzne, których głównym celem jest rozwinięcie kreatywności i wrażliwości wizualnej u dzieci i młodzieży. Uczestnicy poznają tajniki tworzenia portretów, autoportretów, pejzaży, zdjęć martwej natury oraz fotografii reportażowej. Pod koniec warsztatów organizowana jest wystawa, na której uczniowie prezentują swoje prace i tworzą własną książkę fotograficzną. Preferowany wiek uczestników to 14-25 lat.  

 

dziecko robiące zdjęcie
Dziewczynka ucząca się fotografii

 

Kontury Kultury. Strefa Edukacji Twórczej we Wrocławiu  

Pracownia multimedialna Konturów Kultury zajmuje się edukowaniem w zakresie grafiki komputerowej, filmu i fotografii. Warsztaty organizowane są nie tylko dla najmłodszych, ale także dla młodzieży, dorosłych i seniorów. Grupy dzielone są na postawie poziomu zaawansowania uczestników. Warsztaty fotograficzne pozwalają poznać teoretyczne kulisy fotografii, jak np. budowę aparatu, rodzaje obiektywów, materiały światłoczułe, jak i praktyczne, w ramach których organizowane są ćwiczenia i plenery. 

 

Ośrodek Kultury w Wałbrzychu 

Wałbrzyska Szkoła Talentów oferuje warsztaty fotograficzne pt. 'Poznaj swój aparat' dla młodzieży od lat 15. Uczestnicy poznają odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania: do czego służy przesłona, jak ustawić ostrość czy jak zachować odpowiednie zasady kompozycji. Później, pod okiem specjalistów, uczą się jak wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce.   

  

Centrum Kultury w Brzegu  

Umiejętność robienia pięknych zdjęć młodzi ochotnicy mogą przyswoić także na zajęciach w Centrum Kultury w Brzegu. W sekcji fotograficznej Brzeskiego Centrum Kultury w ciągu roku szkolnego prowadzone są warsztaty przeznaczone dla dzieci od 10-12 lat. Natomiast w czasie ferii i wakacji odbywają się warsztaty dla dzieci od 7 roku życia. Gwarantowane połączenie efektywnej nauki fotografii z doskonałą zabawą!  

 

Centrum Sztuki w Oławie  

Warsztaty prowadzone w oławskim Centrum Sztuki to doskonałe miejsce, w którym  można odkryć, kształtować i rozwijać swój talent; oferta tego miejsca pozwala między innymi poznać tajniki fotografii cyfrowej. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 12 roku życia

 

Akademia Nikona 

Spojrzenia na świat niczym profesjonalny fotograf uczy także Akademia Nikona. Mistrzowie fotografii pokazują, jak odpowiednio posługiwać się aparatem w telefonie, lustrzanką, a nawet dronem. Warsztaty odbywają się w różnych miastach w Polsce - obecnie w Krakowie i Warszawie. Istnieje jednak możliwość zgłoszenia dowolnego miasta, w którym chcielibyśmy, aby odbyły się warsztaty. Wiek: od 12 lat.  

Zobacz również

Dolny Śląsk z dzieckiem

Dolny Śląsk z dzieckiem

Planujesz w tym roku spędzić rodzinne wakacje na Dolnym Śląsku? Ten region ma niezwykle bogatą ofertę atrakcji dla najmłodszych. Sprawdź, które miejsca warto odwiedzić w szczególności.

czytaj więcej

Dolny Śląsk - top 10 pomysłów na rodzinny wypad

Dolny Śląsk - top 10 pomysłów na rodzinny wypad

Przygotowaliśmy listę dziesięciu pomysłów na rozrywkę dla całej rodziny na Dolnym Śląsku.  Znajdują się tu pozycje dla fanów sportu, poszukiwaczy skarbów, ruchliwych, ciekawskich, wielbicieli zwierząt i...

czytaj więcej