Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

Muzea dla dzieci w Łodzi

 

Łódź to trzecie co do wielkości miasto w Polsce i trzeba przyznać - niedoceniane. Mówi się czasami, że jest to miasto szare i ponure, ale coraz więcej osób wie, że ma w sobie duszę. I wiele tam się dzieje, a dzieci nie będą się w Łodzi nudzić. Jest wiele miejsc, które zapadną im w pamięć - oto nasza propozycja muzeów łódzkich, które zainteresują wasze pociechy.

 

8 muzeów w Łodzi, które warto odwiedzić z dzieckiem

 

Wizyta w jednym z łódzkich muzeów to gwarancja wspaniałego dnia spędzonego w rodzinnym gronie. Poniżej przedstawiamy listę tych najlepszych, które dostarczają pozytywnych wrażeń zarówno rodzicom, jak i dzieciom.

 

 1. Muzeum animacji Se-ma-for

Wasze dzieci spotkają tam postacie z ich ulubionych bajek - Misia Uszatka, Colargola, pingwina Pik-Poka, a także słynnych, nagrodzonych Oskarem Piotrusia i Wilka oraz wiele innych. Poza wystawą, można tu również obejrzeć pokazy filmów animowanych produkcji 'Se-ma-for' lub skorzystać z warsztatów tematycznych dla fanów animacji w każdym wieku.

 

 2. Muzeum Kinematografii

Łódź słynie z prężnie rozwijającego się tam przemysłu filmowego. Tej właśnie tematyce jest poświęcone muzeum kinematografii. Dlaczego warto zabrać tam wasze dziecko? Jedną z ekspozycji stałych jest 'Pałac pełen bajek', w którym mieszkają Miś Uszatek, Muminki, Bolek i Lolek i inni dziecięcy bohaterowie. Natomiast starsze dzieci z pewnością warto zabrać na wystawy 'Sekrety filmu' oraz 'Latająca maszyna', które przybliżają historię kinematografii i tajniki filmu animowanego.

 

3. Centralne Muzeum Włókiennictwa

Łódź znany jest jako ośrodek włókienniczy Polski. Muzeum Włókiennictwa powstało po to, by turystom oraz mieszkańcom miasta o tym przypominać. Młodszym zwiedzającym z pewnością spodoba się to miejsce ze względu na różnorodność ekspozycji i przygotowanych specjalnie dla dzieci gier i zabaw. Dodatkowo będą mogli podziwiać urokliwy skansen znajdujący się tuż przed muzeum, z drewnianym kościółkiem, willą i przystankiem tramwajowym z ubiegłego wieku.

 

 4. Muzeum Miasta Łodzi

Muzeum miasta Łodzi
Muzeum miasta Łodzi

 

Muzeum miasta Łodzi mieści się w pałacu Izraela Poznańskiego, który był jednym z najbardziej zamożnych łódzkich przedsiębiorców. Wystawy Muzeum opowiadają historię miasta, poświęcając dużo miejsca kulturze i sztuce miasta oraz jego najsłynniejszych mieszkańców.

 

 5. Muzeum Oświaty Ziemi Łódzkiej

Muzeum Oświaty Ziemi Łódzkiej spodoba się najmłodszym zwiedzającym - zawiera eksponaty dotyczące historii szkolnictwa w regionie łódzkim. Współcześni uczniowie na pewno zainteresują się, jak w przeszłości wyglądały szkolne sztandary, świadectwa, fotografie, szkolne tarcze i zapomniane już kałamarze.

 

 6. Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Łódzkiego

Aktualnie Muzeum Przyrodnicze jest w przebudowie, warto jednak o nim pamiętać i odwiedzić je z małymi fanami zwierząt po ponownym otwarciu. Przed remontem, zwiedzający mogli przyjrzeć się 1600 eksponatom rozmaitych gatunków zwierząt, od insektów do ssaków, zarówno żyjących jaki i wymarłych. Największą uwagę przykuwają imponujące szkielety hipopotama i słonia, a także niedźwiedzia jaskiniowego oraz częściowy szkielet mamuta.

 

 7. Muzeum Książki Artystycznej

Muzeum Książki Artystycznej przede wszystkim mieści się w urokliwym, zabytkowym budynku przy ul. Tymienieckiego w Łodzi. Znajdują się tam eksponaty prezentujące rozwój sztuki drukarskiej oraz współczesne książki artystyczne polskich pisarzy żyjących w kraju i poza jego granicami. Warto zabrać tam młodszych członków rodziny, by choć na chwilę przenieśli się do innego, magicznego, świata książek.

 

 8. Muzeum Kanału 'Dętka'

Jest to oddział Muzeum Miasta Łodzi, ale ze względu na swój niecodzienny charakter zasługuje na wyróżnienie. Łódzka 'Dętka' zlokalizowana jest w podziemiach miasta i zaprasza swoich gości do spaceru pod placem Wolności. Jest to pierwszy w Polsce kanał udostępniony zwiedzającym, a podziemny spacer pod zatłoczonymi ulicami dużego miasta z pewnością będzie atrakcją dla małych poszukiwaczy przygód.

Zobacz również

Muzea dla dzieci w Warszawie

Muzea dla dzieci w Warszawie

Zobacz najciekawsze muzea do odwiedzenia ze swoją pociechą. W artykule zestawiliśmy najlepsze warszawskie muzea oferujące atrakcje dla dzieci.

czytaj więcej

Muzea dla dzieci w Krakowie

Muzea dla dzieci w Krakowie

Szukasz dobrego muzeum do odwiedzenia z dzieckiem w Krakowie? Chcesz zabrać dziecko do Krakowa, ale nie wiesz gdzie pójść? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, które obiekty muzealne w Krakowie warte są obejrzenia.

czytaj więcej

Muzea dla dzieci we Wrocławiu

Muzea dla dzieci we Wrocławiu

Muzeum już dawno przestało być nudnym miejscem, w którym niczego nie wolno dotknąć. Przedstawiamy wrocławskie muzea, w których najmłodsi znajdą wiele ciekawych wystaw oraz zajęć przygotowanych specjalnie dla...

czytaj więcej