Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

Małopolska dla dzieci - 10 pomysłów na rodzinną wycieczkę

 

Województwo małopolskie to obszar słynący nie tylko z urozmaiconej rzeźby terenu, ale również z wielości atrakcji dla dzieci i dorosłych, umilających czas spędzany z bliskimi. Jeśli zatem szukasz miejsc, w których nie będziesz się nudzić ze swoimi pociechami, koniecznie wybierz się na rodzinną wycieczkę do Małopolski!

 

Najlepsze miejsca dla dzieci w Małopolsce

Oferta atrakcji dla rodzin w województwie małopolskim jest niezwykle bogata. Polecamy, w które miejsca warto się wybrać w szczególności. 

 

1.Kopalnia soli w Wieliczce

Są miejsca, których pod żadnym pozorem ominąć nie można i do takich z pewnością należy jedna z najsłynniejszych w Polsce kopalni soli - 'Wieliczka'. Organizowane trasy dla zwiedzających mają różne poziomy trudności, dzięki czemu dla każdego znajdzie się coś dobrego. I tak na przykład ścieżki przygotowywane dla dzieci są pełne rozmaitych wyzwań oraz zabaw, które sprawiają, że czas spędzony w tym niesamowitym miejscu wspomina się wyłącznie jako świetną przygodę. 

 

2.Smok Wawelski

Wybierając się z dzieckiem do Małopolski, uwadze rodziców szykujących wyprawę nie powinien także umknąć symbol Krakowa, a mianowicie Smok Wawelski. Jego rzeźba stoi u podnóża Wawelu, na którym usytuowany jest Zamek Królewski. Planując zatem spacer po krakowskim rynku, warto uwzględnić w trasie swojej wycieczki przejście od strony Mostu Grunwaldzkiego wzdłuż Wisły, aby ujrzeć tego ziejącego prawdziwym ogniem Smoka.

 

 

Smok Wawelski - jedna z głównych atrakcji Krakowa
Smok Wawelski

 

3.Smocza Jama

A jeśli już mowa o Smoku Wawelskim, nie można zapomnieć o Smoczej Jamie ulokowanej w Krakowie, czyli jaskini, w której dawno temu miała żyć ów postać - bohater wielu polskich legend. Wejście do tego niesamowitego obiektu, a zarazem atrakcji turystycznej znajduje się na za Basztą złodziejską na Wawelu, zaś wyjście - tuż za rzeźbą wspomnianego Smoka ziejącego ogniem.

 

4. GOkidz! Park Rozrywki

Nowoczesne i kolorowe miejsce w Krakowie, gdzie zabawa zyskuje nowy wymiar: dzieci stają się uczestnikami tajnej misji, pomagając uratować świat przed złem! Mali bohaterowie doskonalą swoje umiejętności i zdobywają nagrody, a swoje osiągnięcia mogą w każdej chwili sprawdzić w osobistym profilu internetowym - dzięki temu przygoda trwa również po opuszczeniu parku. GOkidz! zaprasza także do świętowania urodzin w międzygalaktycznym stylu oraz do udziału w rozmaitych zajęciach edukacyjnych, artystycznych i sportowych.

 

2000 m² dobrej zabawy, czyli GOkidz! przy ul. Rzemieślniczej 20G w Krakowie

 

4.Warownia w Inwałdzie

Dla prawdziwych miłośników epoki średniowiecza Warownia Inwałd to miejsce wprost idealne. Na terenie obiektu znajduje się wiele atrakcji dla dzieci, między innymi Park Ruchomych Smoków, które wbrew pozorom są bardzo przyjazne; zbrojownia, gdzie młodzi rycerze mogą się dowiedzieć, jak ciężkie były niegdyś zbroje, a także sala tortur oraz osada średniowieczna, stworzona na wzór tych dawnych, oryginalnych wiosek, wypełniona typowymi warsztatami szewców czy kowalów.

 

5.Deptak i fontanna ze słoniami

Warto również odwiedzić Rabkę - Zdrój, aby przejść się pięknym deptakiem, zakończonym wspaniałą fontanną z rzeźbami słoni. Obszar dostosowany jest w szczególności do rodziców z pociechami, także z malcami niepełnosprawnymi. Dodatkowo w okolicy organizowane są różnego rodzaju atrakcje przeznaczone dla dzieci, jak na przykład przejażdżki kucykami czy koncerty oraz różnorakie gry i zabawy, które pozwolą na miłe spędzenie czasu całej rodzinie.

 

6.Pustynia Błędowska

Każde dziecko, które chce przeżyć historię niczym z 'w Pustyni i w Puszczy' albo marzy, by choć przez chwilę poczuć się jak Mały Książę na Saharze, może to osiągnąć. W jaki sposób? Wystarczy pojechać z nim na Pustynię Błędowską! Jest to obszar zajmujący około 33 km², pokryty niemal w całości wyłącznie piaskiem, a co się z tym wiąże - jedyny tak rozległy teren pustynny w Polsce.

 

7.Energylandia w Zatorze

Energylandia to największy rodzinny park rozrywki umiejscowiony w Zatorze. Wśród atrakcji znajdują się kolejki górskie odpowiednie zarówno dla dzieci, jak i dla ich rodziców, dzięki czemu każdy będzie miło wspominać czas spędzony w tym miejscu. Na terenie wesołego miasteczka zostało wydzielonych pięć stref - Water Park, Bajkolandia, Strefa Familijna i Ekstremalna, a także część przeznaczona do organizowania widowisk oraz pokazów, w których zawsze dzieje się coś ciekawego.

 

8.Park rozrywki 'Zatorland' w Zatorze

Zatorland to kolejny park z atrakcjami dla dzieci położony w Małopolsce. W okresie letnim najmłodsi mogą zobaczyć tam miniatury dinozaurów, bawić się w lunaparku lub spędzić chwilę w świecie owadów. W sezonie zimowym zaś rozstawiany jest Park św. Mikołaja, w którym stawiana jest ogromna choinka o wysokości nawet 10 metrów. Świetną zabawę gwarantują w tym czasie również postacie z różnych bajek, spotykające się właśnie w Zatorze podczas wielkiej parady fantastycznych bohaterów.

 

 

9.Rejsy widokowe statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim

Zarówno młodym miłośnikom pięknych widoków, jak i ich rodzicom polecamy rejs po Jeziorze Czorsztyńskim. Jest to świetna przygoda, pozwalająca zobaczyć tę stronę Pienin oraz Pienińskiego Parku Krajobrazowego, której nie widać wędrując pieszo czy jadąc ścieżką rowerową. Dodatkowo zachęcamy do zwiedzenia dwóch obiektów - jeden z nich znajduje się na początku trasy widokowej i mowa tu o Zamku w Niedzicy. Drugi to Zamek Czorsztyn, znajdujący się po drugiej stronie brzegu, na który można się dostać statkiem 'Harnaś'.

 

Pieniński park krajobrazowy
Widoki w Pienińskim Parku Krajobrazowym zapierają dech w piersiach

 

10.Wodospad Zaskalnik w Beskidzie Sądeckim

Wędrując przez Beskid Sądecki w upalny dzień, każdemu przyda się odrobina ochłody. A gdzie można zyskać taki moment wytchnienia? Z całą pewnością przy Zaskalniku, czyli w okolicy 5-metrowego wodospadu znajdującego się na Sopotnickim Potoku. Co więcej, obiekt ten daje nie tylko przyjemny powiew chłodu w ciepły dzień, ale również tworzy piękny krajobraz specjalnie dla tych najbardziej spragnionych ładnych, górskich widoków.

 

Jesteśmy przekonani, że nie tylko Twoje dziecko, ale również Ty sam nie będziesz się nudzić na wycieczce po Małopolsce. Województwo to jest pełne ciekawych miejsc oraz wspaniałych atrakcji dla dzieci, zatem śmiało możesz planować wyprawę rodzinną w te rejony!

 

Agata Ciompała

Zobacz również

Muzea dla dzieci w Krakowie

Muzea dla dzieci w Krakowie

Szukasz dobrego muzeum do odwiedzenia z dzieckiem w Krakowie? Chcesz zabrać dziecko do Krakowa, ale nie wiesz gdzie pójść? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, które obiekty muzealne w Krakowie warte są obejrzenia.

czytaj więcej

8 kawiarni dla dzieci w Krakowie

8 kawiarni dla dzieci w Krakowie

Wybierasz się z dzieckiem na wycieczkę do Krakowa? Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie najciekawszych i najbardziej klimatycznych kawiarni, które warto odwiedzić z małym łasuchem.

czytaj więcej

Kopalnia Soli Bochnia i wielka wartość solnych żup

Kopalnia Soli Bochnia i wielka wartość solnych żup

Dlaczego o czymś, co jest bardzo drogie, mówimy, że trzeba za to 'słono płacić'? Czemu łzy mają słony smak? I dlaczego warto wybrać się z dziećmi do Kopalni Soli w Bochni? 

czytaj więcej