8 atrakcji dla dzieci w Białymstoku
W czasie deszczu dzieci się nudzą - tak mówią słowa starej piosenki. Okazuje się jednak, że nie musi tak być. Wystarczy zabrać je do miejsc, gdzie, niezależnie od pogody, będą miały zagwarantowaną świetną zabawę i niezapomniane przeżycia. Poniżej prezentujemy 8 najciekawszych miejsc, do których możemy zaprowadzić nasze pociechy w Białymstoku.
1. Białostocki Teatr Lalek
Teatr lalkowy w Białymstoku to jedno z najdłużej działających tego typu miejsc w Polsce. Możemy w nim znaleźć bogatą ofertę dla dzieci. W repertuarze nie zabrakło przełożonych na lalkarski język adaptacji najpiękniejszych baśni i bajek dla dzieci, takich jak Piękna i bestia, Cudowna lampa Alladyna czy Pinokio - w rozbudowanym programie sceny dziecięcej każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkową atrakcją może być zwiedzanie piwnicy lalek czyli magazynu udostępnionego przez teatr, w którym zobaczyć możemy używane w teatrze lalki, kostiumy, maski oraz inne rekwizyty dekoracyjne. W kolekcji znaleźć możemy istne perełki, takie jak np. lalki pochodzące z lat 60. ubiegłego stulecia. Teatr honoruje Białostocką Kartę Dużej Rodziny.
2. Fabryka Misia
Fabryka Misia to miejsce, gdzie na dzieci czeka ogromna ilość atrakcji; niewątpliwie tą największą jest możliwość własnoręcznego wyprodukowania największego przyjaciela dzieci - pluszowego misia. Każdy maluch samodzielnie wybiera indywidualne cechy wyglądu i charakteru misia, a po przejściu całego procesu produkcji, otrzymuje gotową zabawkę i certyfikat jego narodzin. Kolejną z atrakcji w Fabryce Misia są dwie sale zabaw - osobno wydzielona dla najmłodszych oraz większa, obejmująca aż 1500 metrów kwadratowych, przeznaczona dla starszych dzieci. Fabryka organizuje także specjalne warsztaty, na których nasze pociechy mogą wziąć udział m.in. w ciekawych eksperymentach naukowych.
3. Centrum zabaw Psotnik
Psotnik w Białymstoku to sala zabaw, w której dzieci w bezpieczny sposób mogą wyszaleć się za wszystkie czasy. W strefie dla malucha nawet najmłodsi mogą wspaniale spędzać czas, uczestnicząc w zabawie z kolegami i koleżankami w tym samym wieku. Dla starszych dzieci przygotowano “małpi gaj", czyli salę wyposażoną w tory wspinaczkowe, przejścia i zjeżdżalnie. Zabawa w takim miejscu pozytywnie wpływa na rozwój dzieci i ich kondycję ruchową oraz kreatywność.
4. Kuchnia Happy Day
Kuchnia Happy Day w Białymstoku oferuje warsztaty kulinarne dla dzieci w różnym przedziale wiekowym oraz ich rodziców. Podczas każdych zajęć nasi milusińscy uczą się przygotowywać dwie lub trzy potrawy (na każdych zajęciach pieczone są ciasteczka). Dzieci w wieku od 3 do 6 lat zajmują się na warsztatach takimi czynnościami jak mycie warzyw i owoców, tworzenie z nich surówek, a także przygotowywaniem kolorowych kanapek czy wyciskaniem ciasteczek z wcześniej rozwałkowanego ciasta. Dzieci w wieku od 7 do 12 lat mogą zaś zająć się np. analizą przepisów kulinarnych, przygotowywaniem listy zakupów, krojeniem, odmierzaniem produktów czy też zagniataniem ciasta. Podczas zajęć korzysta się z wyłącznie bezpiecznych dla dzieci naczyń i akcesoriów.
5. Park Wodny Tropikana
Park Wodny Tropikana w Hotelu Gołębiewski zapewnia wspaniałą zabawę dla całej rodziny. Znaleźć tu możemy dwa baseny, jeden rekreacyjny z głębokością do 1,6m oraz drugi sportowy, z głębokością do 2,3m. Dla najmłodszych dzieci przygotowano brodzik, a dla starszych dzieci niezapomnianą rozrywką będą z pewnością dwie zjeżdżalnie. Dodatkowymi atrakcjami są wanny z hydromasażem oraz sauny - dwie suche i parowa. Podczas korzystania z parku wodnego konieczne jest założenie czepka.
6. Kino Helios w Białymstoku
Białostockie Kino Helios przygotowało ofertę przeznaczoną specjalnie dla przedszkoli i szkół. Pozwala ona na korzystniejszy zakup biletów dla grup zorganizowanych oraz zapewnia darmowe bilety dla opiekunów. Kino zaprasza także na premierowe i przedpremierowe seanse filmowe, zarówno o charakterze rozrywkowym, jak i edukacyjnym. Helios organizuje także konferencje, na których dzieci spotkać mogą realizatorów filmów. Sale i godziny projekcji filmowych są dobierane zgodnie z potrzebami danej grupy.
7. Studio tańca Max Dance
Studio tańca Max Dance oferuje warsztaty taneczne nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Zajęcia są dostosowane do wieku naszych pociech:
- Grupa 3 lata - Zajęcia te mają za zadanie ogólne zaznajomienie dzieci z tańcem, muzyką oraz naukę podstawowych kroków tanecznych.
- Grupa 4-5 lat - Dzieci uczą się od podstaw tańca zarówno towarzyskiego, jak i nowoczesnego. Na początku, w formie zabaw wprowadzane są najprostsze układy, po czym stopniowo dzieci przechodzą do coraz trudniejszych choreografii.
- Grupa 5-9 lat - Na zajęciach tych dzieci wspólnie z grupą, uczą się wykonywania układów tanecznych, tańca towarzyskiego i nowoczesnego. Dużą zaletą tych zajęć jest poprawienie kondycji i koordynacji dzieci, a także kształtowanie wrażliwości artystycznej i pewności siebie.
- Grupa 7-10 lat - Dla najstarszych dzieci przygotowano zajęcia taneczne z techniki hip-hopu.
8. ABC Kid’s Club
ABC Kid’s Club - Centrum Kreatywnego Myślenia oferuje pakiet Mądra Sowa, czyli warsztaty przeznaczone dla dzieci z różnych grup wiekowych (2-3 lata, 4-6 lata oraz 7-10 lat). Raz w tygodniu, podczas 45-minutowych zajęć, dzieci poprzez zabawę i aktywne uczestnictwo zgłębiają wiedzę. Dla najmłodszych dzieci przygotowano zajęcia wspierające ich ogólny rozwój - motorykę małą i dużą, zdolności poznawcze, kompetencje społeczne, a także aparat mowy. Starsze dzieci mogą brać udział w zajęciach z wybranej dziedziny (np. Kącik podróżnika, Mały aktor, czy Laboratorium) pod okiem specjalistów.
Atrakcje w woj. Podlaskim
Sprawdź także inne atrakcje dla dzieci w Podlaskim. W naszej wyszukiwarce imprez i miejsc dla dzieci znajdziesz całe mnóstwo inspiracji, które zapewnią dziecku ciekawe dzieciństwo pełne wrażeń i wspaniałych wspomnień.
Najnowsze artykuły
- Inspirowane klasyką poezji dziecięcej - Aleksander Fredro
- Inspirowane klasyką poezji dziecięcej - Julian Tuwim
- Inspirowane klasyką poezji dziecięcej - Jan Brzechwa
- Inspirowane klasyką poezji dziecięcej - Maria Konopnicka
- Jak rozbudzić w dziecku pasję? Poradnik w pięciu krokach
- Odporność w czasach pandemii