Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

8 atrakcji dla dzieci w Białymstoku

 

W czasie deszczu dzieci się nudzą - tak mówią słowa starej piosenki. Okazuje się jednak, że nie musi tak być. Wystarczy zabrać je do miejsc, gdzie, niezależnie od pogody, będą miały zagwarantowaną świetną zabawę i niezapomniane przeżycia. Poniżej prezentujemy 8 najciekawszych miejsc, do których możemy zaprowadzić nasze pociechy w Białymstoku.

 

1. Białostocki Teatr Lalek

Teatr lalkowy w Białymstoku to jedno z najdłużej działających tego typu miejsc w Polsce. Możemy w nim znaleźć bogatą ofertę dla dzieci. W repertuarze nie zabrakło przełożonych na lalkarski język adaptacji najpiękniejszych baśni i bajek dla dzieci, takich jak Piękna i bestia, Cudowna lampa Alladyna czy Pinokio - w rozbudowanym programie sceny dziecięcej każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkową atrakcją może być zwiedzanie piwnicy lalek czyli magazynu udostępnionego przez teatr, w którym zobaczyć możemy używane w teatrze lalki, kostiumy, maski oraz inne rekwizyty dekoracyjne. W kolekcji znaleźć możemy istne perełki, takie jak np. lalki pochodzące z lat 60. ubiegłego stulecia. Teatr honoruje Białostocką Kartę Dużej Rodziny.

 

2. Fabryka Misia

Fabryka Misia to miejsce, gdzie na dzieci czeka ogromna ilość atrakcji; niewątpliwie tą największą jest możliwość własnoręcznego wyprodukowania największego przyjaciela dzieci - pluszowego misia. Każdy maluch samodzielnie wybiera indywidualne cechy wyglądu i charakteru misia, a po przejściu całego procesu produkcji, otrzymuje gotową zabawkę i certyfikat jego narodzin. Kolejną z atrakcji w Fabryce Misia są dwie sale zabaw - osobno wydzielona dla najmłodszych oraz większa, obejmująca aż 1500 metrów kwadratowych, przeznaczona dla starszych dzieci. Fabryka organizuje także specjalne warsztaty, na których nasze pociechy mogą wziąć udział m.in. w ciekawych eksperymentach naukowych.

 

pluszowe misie
Pluszowe misie czekają na dzieci w Białostockiej Fabryce

 

3. Centrum zabaw Psotnik

 

Psotnik w Białymstoku to sala zabaw, w której dzieci w bezpieczny sposób mogą wyszaleć się za wszystkie czasy. W strefie dla malucha nawet najmłodsi mogą wspaniale spędzać czas, uczestnicząc w zabawie z kolegami i koleżankami w tym samym wieku. Dla starszych dzieci przygotowano “małpi gaj", czyli salę wyposażoną w tory wspinaczkowe, przejścia i zjeżdżalnie. Zabawa w takim miejscu pozytywnie wpływa na rozwój dzieci  i ich kondycję ruchową oraz kreatywność.

 

4. Kuchnia Happy Day

Kuchnia Happy Day w Białymstoku oferuje warsztaty kulinarne dla dzieci w różnym przedziale wiekowym oraz ich rodziców. Podczas każdych zajęć nasi milusińscy uczą się przygotowywać dwie lub trzy potrawy (na każdych zajęciach pieczone są ciasteczka). Dzieci w wieku od 3 do 6 lat zajmują się na warsztatach takimi czynnościami jak mycie warzyw i owoców, tworzenie z nich surówek, a także przygotowywaniem kolorowych kanapek czy wyciskaniem ciasteczek z wcześniej rozwałkowanego ciasta. Dzieci w wieku od 7 do 12 lat mogą zaś zająć się np. analizą przepisów kulinarnych, przygotowywaniem listy zakupów, krojeniem, odmierzaniem produktów czy też zagniataniem ciasta. Podczas zajęć korzysta się z wyłącznie bezpiecznych dla dzieci naczyń i akcesoriów.

 

deser dla dzieci
Warsztaty kulinarne zachęcą dzieci do samodzielnego gotowania

 

5. Park Wodny Tropikana

Park Wodny Tropikana w Hotelu Gołębiewski zapewnia wspaniałą zabawę dla całej rodziny. Znaleźć tu możemy dwa baseny, jeden rekreacyjny z głębokością do 1,6m oraz drugi sportowy, z głębokością do 2,3m. Dla najmłodszych dzieci przygotowano brodzik, a dla starszych dzieci niezapomnianą rozrywką będą z pewnością dwie zjeżdżalnie. Dodatkowymi atrakcjami są wanny z hydromasażem oraz sauny - dwie suche i parowa. Podczas korzystania z parku wodnego konieczne jest założenie czepka.

 

6. Kino Helios w Białymstoku

Białostockie Kino Helios przygotowało ofertę przeznaczoną specjalnie dla przedszkoli i szkół. Pozwala ona na korzystniejszy zakup biletów dla grup zorganizowanych oraz zapewnia darmowe bilety dla opiekunów. Kino zaprasza także na premierowe i przedpremierowe seanse filmowe, zarówno o charakterze rozrywkowym, jak i edukacyjnym. Helios organizuje także konferencje, na których dzieci spotkać mogą realizatorów filmów. Sale i godziny projekcji filmowych są dobierane zgodnie z potrzebami danej grupy.

 

7. Studio tańca Max Dance

Studio tańca Max Dance oferuje warsztaty taneczne nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Zajęcia są dostosowane do wieku naszych pociech:

  • Grupa 3 lata - Zajęcia te mają za zadanie ogólne zaznajomienie dzieci z tańcem, muzyką oraz naukę podstawowych kroków tanecznych.
  • Grupa 4-5 lat - Dzieci uczą się od podstaw tańca zarówno towarzyskiego, jak i nowoczesnego. Na początku, w formie zabaw wprowadzane są najprostsze układy, po czym stopniowo dzieci przechodzą do coraz trudniejszych choreografii.
  • Grupa 5-9 lat - Na zajęciach tych dzieci wspólnie z grupą, uczą się wykonywania układów tanecznych, tańca towarzyskiego i nowoczesnego. Dużą zaletą tych zajęć jest poprawienie kondycji i koordynacji dzieci, a także kształtowanie wrażliwości artystycznej i pewności siebie.
  • Grupa 7-10 lat - Dla najstarszych dzieci przygotowano zajęcia taneczne z techniki hip-hopu.

8. ABC Kid’s Club

ABC Kid’s Club - Centrum Kreatywnego Myślenia oferuje pakiet Mądra Sowa, czyli warsztaty przeznaczone dla dzieci z różnych grup wiekowych (2-3 lata, 4-6 lata oraz 7-10 lat). Raz w tygodniu, podczas 45-minutowych zajęć, dzieci poprzez zabawę i aktywne uczestnictwo zgłębiają wiedzę. Dla najmłodszych dzieci przygotowano zajęcia wspierające ich ogólny rozwój - motorykę małą i dużą, zdolności poznawcze, kompetencje społeczne, a także aparat mowy. Starsze dzieci mogą brać udział w zajęciach z wybranej dziedziny (np. Kącik podróżnika, Mały aktor, czy Laboratorium) pod okiem specjalistów.

 

Atrakcje w woj. Podlaskim

Sprawdź także inne atrakcje dla dzieci w Podlaskim. W naszej wyszukiwarce imprez i miejsc dla dzieci znajdziesz całe mnóstwo inspiracji, które zapewnią dziecku ciekawe dzieciństwo pełne wrażeń i wspaniałych wspomnień.

 

 

Zobacz również

Najciekawsze muzea w Polsce dla dzieci

Najciekawsze muzea w Polsce dla dzieci

Obawiasz się swojej pierwszej wizyty z dzieckiem w muzeum? Masz wrażenie, że to jeszcze za wcześnie i twój maluch nie wytrzyma zbyt długiego zwiedzania? Całkiem niepotrzebnie. W dzisiejszych czasach muzea są przygotowane...

czytaj więcej

Domowe sposoby na kreatywne zabawy dla dzieci

Domowe sposoby na kreatywne zabawy dla dzieci

Niektórzy rodzice mają tendencję do zasypywania dzieci drogimi sklepowymi zabawkami. Tymczasem świecące, grające, plastikowe cudeńka szybko się dzieciakom nudzą i lądują w kącie. . Po co wydawać pieniądze, skoro...

czytaj więcej