Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

Wycieczki dla dzieci

Dzieciństwo to czas magiczny i pełen fantazji, w którym małe szkraby łatwo przyswajają ogrom wiedzy, a jak wiadomo, wiedzę najlepiej zdobywać odwiedzając i poznając nowe miejsca. Gdzie zatem zabrać dzieci, żeby zyskać ich aprobatę, a i może samemu dobrze się bawić? Mam nadzieję, że ta lista atrakcyjnych miejsc dla dzieci wam pomoże!

 

 

Ranking najbardziej interesujących wypraw z dziećmi

Wybrałem dla Was miejsca, które z pewnością zaciekawią nie tylko najmłodszych, ale zagwarantują również dobrą zabawę i pozytywne wrażenia starszym uczestnikom wycieczki.

 

1.  Centrum nauki Kopernik, Warszawa.

Otwarte nie tak dawno, bo w 2010 roku centrum, mające za zadanie popularyzować naukę w ciekawy i przystępny sposób. Znajdziesz tu galerie przystosowane dla dzieci, nawet sześcioletnich. W centrum dowiesz się sporo wartościowych rzeczy na temat człowieka, ważnych dla historii wynalazków, przyrody, kosmosu, praw fizyki i wiele innych aspektów z różnych dziedzin nauki. Wszystko oczywiście podane w absolutnie nietuzinkowy sposób. Kto wie, może w Twoim dziecku zrodzi się duch wynalazcy, bądź odkrywcy!

 

2. Fokarium, Hel

 A może nad morze? Półwysep helski jest fenomenem na skalę nie tylko polską, ale także europejską. Twoje dziecko nie będzie mogło się nadziwić, gdy podczas podróży, morska woda towarzyszyć wam będzie z jednej i drugiej strony. Dla urozmaicenia pobytu, możecie zamówić nocleg w specjalnie przygotowanych wagonach sypialnych. Gdy już zażyjecie kąpieli słonecznych i morskich, wyskoczcie do fokarium, by pomachać foce szarej. Ciekawą opcją jest także rejs statkiem do pięknego, pełnego zabytków Gdańska. Ahoj!

foki w fokarium
Fokarium

 

3. Aquapark Kraków

Kraków jest punktem obowiązkowym na mapie Polski. Spacerując z rynku na Wawel, zapoznasz swoją pociechę z historią naszego państwa, urozmaicając ją oczywiście legendami o smoku wawelskim, którego rzeźbę jako dowód, zobaczycie pod zamkiem. Gdy podczas zwiedzania królewskich grobowców Twoje dziecko zacznie wykazywać objawy znużenia, wybierzcie się do Aquaparku! Dzieciom na pewno wróci tu energia. Kąpielisko oferuje moc atrakcji, takich jak: wyspa piratów, tornado i salamandra, tęczowa ścieżka, liczne zjeżdżalnie itd. Miłej zabawy!

 

4. Spływ Dunajcem, Niedzica

Jesteście zwolennikami obcowania z naturą? Ta opcja jest dla Was. Niedzica jest malutką wioską położoną malowniczo u stóp Pienin. Dodatkowym aspektem, dodającym jej uroku, jest duży zbiornik wodny i zamki - Zamek Dunajec i, położony na drugim brzegu jeziora, Zamek Czorsztyński. Nieopodal Niedzicy znajdują się Sromowce, w których początek ma największa atrakcja Pienin - spływ Dunajcem. Wycieczka odbywa się na drewnianych tratwach sterowanych przez Flisaków, ubranych w kolorowe góralskie stroje. W jej trakcie mamy okazję podziwiać piękne krajobrazy Pienińskiego Parku i słynne trzy korony.

 

5. Kopalnia Guido, Zabrze

Śląsk kojarzy Ci się jedynie z fabrykami i węglem? Być może warto właśnie te fakty wykorzystać! W kopalni Guido mamy do wyboru trzy poziomy z różnymi atrakcjami, z których najgłębszy ma aż 355 metrów. Wewnątrz można przespacerować się lub przejechać kolejką po kopalnianych korytarzach. Kopalnia daje możliwość poznania środowiska pracy górników na przestrzeni kilkudziesięciu lat. W środku znajdują się m.in. maszyny wydobywcze i  górnicza kaplica.

 

6. Zamek w Malborku

Jedna z największych tego typu budowli na świecie. Zachwyca swym ogromem. Jeśli planujesz zaszczepić w dziecku zamiłowanie do historii, to miejsce nadaje się do tego najlepiej. Chłopcy wcielą się tu w rolę średniowiecznych rycerzy, a dziewczynki staną się na chwilę pięknymi księżniczkami. Przebieżka po zamkowych komnatach, korytarzach i dziedzińcach przyniesie Twoim pociechom spory ubaw. Warto załapać się na organizowane tu inscenizacje rycerskich bitew.

 

Zamek w Malborku
Zamek w Malborku

7. Dom Kopernika, Toruń

Piękne, czerwone od cegły miasto, jedne z najstarszych w Polsce. Miasto, które zrodziło jednego z najsłynniejszych Polaków na świecie. Mowa oczywiście o Toruniu. Już sam spacer po starówce dostarczy nam wiele pięknych chwil. Przy dzieciach nie może jednak zabraknąć miejsca na odrobinę słodkości. Wtedy świetną opcją jest odwiedzenie domu, w którym urodził się Mikołaj Kopernik. Obecnie znajduje się w nim muzeum poświęcone wybitnemu astronomowi. Można także samemu wypiec słodycz z którego miasto słynie, czyli oczywiście piernik. Smacznego!

 

8. Wrocławskie ZOO

Ta pozycja zdecydowanie zasługuje na uwagę. Klimat Wrocławia jest niepowtarzalny, dzieciom może trochę przywoływać na myśl świat Harrego Pottera. Warto zwiedzić stare miasto, na uwagę zasługuje także Panorama Racławicka i wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Hala Stulecia; jeżeli zwiedzamy miasto z dziećmi, bez obowiązkowo musimy zajrzeć do ZOO! Najstarszy w Polsce, liczący ponad 10000 zwierząt ogród, zapewni wam kilka ładnych godzin świetnej zabawy. Znajdziecie tu m.in. Afrykarium, Fokarium, Terrarium i wiele innych intrygujących pawilonów.

 

9. Skansen w Szymbarku

Centrum kulturalne Kaszub. Można dowiedzieć się tutaj sporo cennych informacji o tej ciekawej kulturze. Region, w którym znajduje się atrakcja, słynie z bajecznych, sielskich krajobrazów. Sam skansen dostarcza wiele atrakcji takich jak: dom Sybiraka, najdłuższa deska świata, bunkier Gryfa Pomorskiego, w którym inscenizowane są naloty bombowe, największy fortepian i najatrakcyjniejszy dla dzieci - dom stojący na głowie, a właściwie na dachu. Wewnątrz domu wszystko ustawione jest do góry nogami; gwarantuję, że Wasze błędniki oszaleją.

 

10. Energylandia, Zator

Największa tego typu atrakcja w Polsce, podzielona jest na strefę familijną, strefę dziecięcą i ekstremalną. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Mnogość atrakcji zagwarantuje wam istny zawrót głowy! Od malutkich karuzel, przez tory wyścigowe, aż po ogromne roller coastery - wasze dzieci z pewnością nie będzie się tu nudziły, a i wy dostarczycie sobie sporej dawki emocji.

 

Karuzela
Karuzela w parku rozrywki

 

Zobacz również

10 pomysłów na zabawę z małym dzieckiem

10 pomysłów na zabawę z małym dzieckiem

Zastanawiasz się, jak kreatywnie i wesoło spędzić czas z przedszkolakiem w domu? Chcesz, aby zabawa wpływała pozytywnie na jego rozwój? W tym artykule znajdziesz inspiracje, dzięki którym słowo ,,nuda' przestanie...

czytaj więcej

20 pomysłów na imprezę urodzinową dziecka

20 pomysłów na imprezę urodzinową dziecka

Jeżeli nie chcesz, aby kolejne urodziny Twojego dziecka wyglądały dokładnie tak samo, jak te poprzednie, skorzystaj z naszej bazy pomysłów na organizację imprezy urodzinowej.

czytaj więcej

9 najlepszych miejsc do zabawy dla dzieci na Górnym Śląsku

9 najlepszych miejsc do zabawy dla dzieci na Górnym Śląsku

Nawet najlepsza zabawa w domu może się znudzić. Dlatego warto od czasu do czasu zabierać nasze pociechy do miejsc, w których mogą poznać swoich rówieśników, rozwinąć kreatywność i porządnie się wyszaleć. Poniżej...

czytaj więcej

Zamki w Polsce, które warto zwiedzić z dzieckiem

Zamki w Polsce, które warto zwiedzić z dzieckiem

Rodzice pewnie zdają sobie sprawę, że wycieczka do fascynującego zamku może być dla malucha nie lada przygodą. Dlatego przedstawiamy ranking ranking kilku najciekawszych zamków w Polsce, które warto zwiedzić z...

czytaj więcej