Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

10 ciekawych książek dla maluchów

 

Już od najmłodszych lat - a nawet miesięcy - warto zachęcać dziecko do poznawania otoczenia oraz wspomagać jego rozwój poprzez wspólne oglądanie książeczek z kolorowymi ilustracjami i czytanie prostych, mądrych opowiadań. Ten artykuł pozwoli ci wybrać idealną książkę dla twojej pociechy; nasze zestawienie zawiera interesujące pozycje nawet dla kilkumiesięcznych maluchów. Dzięki tym pozycjom zaszczepimy w nich ciekawość świata!

 

Najlepsze książeczki dla dzieci

 

Poniżej przedstawiamy, według nas, najciekawsze książki dla dzieci, które powinny znaleźć się w każdej, domowej biblioteczce. Życzymy miłej lektury!

 

1.KSIĘGA DŹWIĘKÓW - SOLEDAD BRAVI

Książeczka dźwiękonaśladowcza pozwoli dzieciom zaznajomić się z  różnymi odgłosami. Pozycja zawiera 118 stron kolorowych ilustracji i  zapisanych dźwięków, które wydają np. bęben, koń oraz mysz. Czytanie tej książeczki będzie niewątpliwie wspaniałą zabawą dla najmłodszych.

 

2. MOJE PIERWSZE OBRAZKI - ZOFIA MAŁACHOWSKA

Niemowlęta początkowo widzą tylko kontrastowe kolory. Pozycja z serii Książeczki kontrastowe przeznaczona jest dla dzieci już od 3 miesiąca życia. Czarno‑ białe ilustracje na pewno spodobają się najmłodszym. Maluchy znajdą tutaj m.in. jabłko, latawiec oraz gitarę.

 

3. KOLOROWE ZWIERZAKI

Książeczka z serii Dotknij mnie. Jej zaletami są barwne obrazki oraz wypukłe elementy, których maluch może dotknąć. Pozycja ta wspomaga rozwój najmłodszych dzieci oraz zachęca je do zabawy.

 

4. BARDZO GŁODNA GĄSIENICA - ERIC CARLE

Książeczka opowiada o  zielonej gąsienicy, która podróżuje w  poszukiwaniu jedzenia. Najmłodsi mogą poznać różne smakołyki zjadane przez bohaterkę. Po jej przeczytaniu zapewne nawet największe niejadki będą miały ochotę zjeść coś dobrego, a  zachęcą je nie tylko ciekawa historia, ale także kolorowe obrazki.

 

rodzic czytający dziecku
Tata czytający dziecku

 

5. OWOCE I WARZYWA

Książeczka należy do serii Rosnę i  poznaję. Dzięki niej najmłodsi mogą poznać wygląd i  nazwy nieznanych im owoców i  warzyw. Ponadto pod każdym obrazkiem znajduje się krótka ciekawostka na ich temat. Kolorowe ilustracje na pewno spodobają się maluchom.

 

6. DOKĄD IDZIESZ, KACZUSZKO?

Dzięki tej pozycji kąpanie maluchów już nigdy nie będzie takie samo. Książeczka kąpielowa z pewnością zachęci niejedno dziecko do kąpieli, nie tylko dzięki ciekawej fabule, ale także dzięki gumowej kaczuszce, która jest dołączona do książeczki.

 

7. TWARZE. DZIECI - AGNIESZKA STAROK

Według naukowców maluchy przykuwają dużą uwagę do ludzkich twarzy, m.in. do mimiki, ale przede wszystkim zwracają uwagę na oczy. Książeczka, która jest przeznaczona dla niemowląt już od 3 miesiąca życia, zawiera obrazki dziecięcych twarzy, co pozwala rozpoznawać różne emocje.

 

8. NA WSI - PIOTR KOZERA

Książeczka harmonijkowa z serii Obrazki maluszka. Zawiera nie tylko czarno ‑ białe ilustracje, ale również obrazki w  innych kolorach, zestawionych na zasadzie kontrastu. Maluch może poznawać kształty oraz nazwy zwierząt żyjących na wsi.

 

9. WSZYSCY ZIEWAJĄ - ANITA BIJSTERBOSCH

Ta książeczka może pomóc zasnąć niejednemu dziecku, które dotychczas miało kłopoty z  zasypianiem. Zawiera kolorowe obrazki zwierząt, które… ziewają! W  dodatku wszystkie ilustracje mają otwierane elementy - buzie zwierzaków - dzięki czemu maluchy mogą zajrzeć do środka.

 

10. MOJE PIERWSZE 100 SŁÓW

Jest to książeczka, która pozwoli najmłodszym poznawać pierwsze słowa. Kolorowe ilustracje niewątpliwie zachęcają do nauki i  zabawy oraz pobudzają wyobraźnię dziecka. Pozycja podzielona jest na kilka kategorii, m.in. dom, rodzina, kształty, kolory oraz części ciała.

 

Olimpia Orządała

Zobacz również

Najpiękniejsze książki i baśnie dla dzieci

Najpiękniejsze książki i baśnie dla dzieci

Nie wiesz jaką baśń wybrać dla swojego dziecka? Zachęcamy do wyboru ulubionych opowieści z własnego dzieciństwa. Dzisiaj prezentujemy zestawienie kilkunastu najciekawszych baśni, które z pewnością przeniosą Twoją...

czytaj więcej

Najciekawsze książki do nauki czytania

Najciekawsze książki do nauki czytania

Czytanie to jedna z najprzydatniejszych umiejętności w życiu człowieka, która rozwija naszą wyobraźnię. Ważne, aby już na samym początku kształtować u dziecka zamiłowanie do czytania. Przedstawiamy...

czytaj więcej