Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

10 pomysłów na imprezę urodzinową dla Twojego dziecka

Czas zbliżających się urodzin Twojego dziecka może być stresujący, gdyż wiąże się on z organizacją przyjęcia dla przyjaciół. O tym, jak będzie wyglądała impreza naszego malca zadecyduje ostatecznie wybór motywu przewodniego. Każde przyjęcie może zostać zorganizowane wedle znanego i ulubionego filmu animowanego, gry lub hobby naszego solenizanta. Oczywiście na jednym wariancie tematu imprezy się nie kończy - miejsce oraz charakter przyjęcia, to więcej niż jedna możliwość i jedna historia. Oznacza to, że przykładowo, urodziny rodem z Krainy Lodu mogą odbyć się o każdej porze roku, a nie wyłącznie zimą.

 

 

1. Fiesta piłkarska

Nietrudno jest znaleźć małych fanów piłki nożnej, dlatego idealnym pomysłem, jaki można rozważyć jest organizacja piłkarskich urodzin dla dzieci. Letnie miesiące to idealny czas na tego typu przyjęcie, a najlepszy do tego okaże się przydomowy ogród. Jeśli nim nie dysponujemy, możemy poprosić o sąsiedzką pomoc lub wykorzystać ogródek działkowy. Rozwiązaniem również okaże się wynajęcie małej sali gimnastycznej - piłkarskie przyjęcie w domu to o wiele więcej stresu, a w nogę zawsze najwygodniej pograć na dworze lub na sportowej sali. Jak może wyglądać urodzinowa fiesta piłkarska? Oczywiście najlepiej zacząć od wyboru drużyny, której kibicuje nasz solenizant, a następnie stworzyć wokół niej całą atmosferę przyjęcia. Przykładowe atrakcje to:

 

 •  Piłkarska Liga Mistrzów
 • Trening gry w piłkę
 • Koszulki oraz stroje piłkarskie
 • Przyjęcie w rytmach piłkarskich hitów
 • Kibicowanie wraz z gadżetami
 • Dopingowanie przez Cheerleaders

 

Za  dekoracje mogą posłużyć: plakaty zespołów piłkarskich, flagi, banery, stożki plastikowe, bramki, piłki, piłkarskie zastawy stołowe. Zaproszenia wykonajmy w kształcie piłek, a wygranym zawodnikom wręczmy medale oraz dyplomy. Przydadzą się także drobne gadżety - gwizdki, breloczki w kształcie futbolówek będą rewelacyjnym upominkami dla urodzinowych gości.

 

Oczywiście na wzór możemy zorganizować przyjęcie według motywu drużyny innego sportu drużynowego jak np.: siatkówka, koszykówka, bejsbol.

 

2. Survival

Survivalowe urodziny okażą się kilkugodzinnym zestawem gier i zabaw w lesie, który oprócz dostarczenia rozrywki, rozwiną kreatywność i zdolność psychoruchową dzieci. Wykorzystujemy do tego gotową, dostosowaną lokację lub po prostu leśną polanę. Z naciskiem na współpracę w drużynach, wymyślamy zabawy oparte na klasycznych, terenowych grach harcerskich. Niewątpliwym atutem będzie tu ruch na świeżym powietrzu oraz ogromna przestrzeń do wybiegania się. Nasz solenizant może pełnić tu funkcję głównego drużynowego. Przykłady atrakcji:

 

 • Podchody: ze strzałkami, latarkami, kopertami, zadaniami, z ukrywaniem się po krzakach. Urozmaiceniem może okazać się organizacja zabawy tuż po zmroku.
 • Bieg na orientację
 • Budowa szałasu
 • Wykonywanie kamuflażu
 • Nauka bezpiecznego rozpalania ogniska
 • Nauka jazdy na quadach
 • Zajęcia strzeleckie i łucznicze
 • Zajęcia w parku linowym.

 

Poczęstunek możemy zorganizować w formie biwaku lub pikniku. Dzieci z pewnością ucieszą się z możliwości ucztowania przy ognisku. Opcja survivalowych urodzin jest niewątpliwie  bardziej odpowiednia dla starszych dzieci, jednakże może zostać dostosowana do każdego wieku.

 

Zdjęcie przedstawiające dzieci w środku lasu
Dzieci w środku lasu

 

3. Z Indianami za pan brat

Wioska indiańska to wymarzone miejsce do urządzenia fantastycznych urodzin, gdyż daje niespotykaną możliwość przeniesienia się do świata pradawnych plemion. Tego typu urodziny zachwycą niejednego fana bajki Pocahontas. Solenizant wraz z grupą gości może zapoznać się ze światem Indian poprzez wiele atrakcji:

 

 • przyjęcie do szczepu indiańskiego
 • wprowadzenie w rytuały i obrzędy
 •  zdobywanie sprawności indiańskich takich jak np. przeciąganie liny,
 • strzelanie z łuku
 • rzucanie strzałą
 • wykonywanie amuletów.

 

Zabawy oraz sprawności można swobodnie dopasować do pogody i wieku uczestników. Jest to idealny sposób organizacji urodzin, gdyż łączy uroczystość ze zdrowym, aktywnym wypoczynkiem. W czasie imprezy uczestnicy rozbudzają w sobie koncentrację, kreatywność, zainteresowanie plemionami indiańskimi, a także integrację. To naprawdę ciekawa propozycja urodzin w formie radosnych pikników rodzinnych.

 

Jeśli w pobliżu naszego miejsca zamieszkania nie znajduje się żadna wioska indiańska, świetnym rozwiązaniem jest organizacja takich urodzin na wsi lub w stodole. Można skorzystać z gospodarstw agroturystycznych, na których często mieszkają konie i inne zwierzęta. Ewentualnie, przyjęcie można przenieść na mini safari.  W podróży przez świat dzikich zwierząt może nam towarzyszyć przewodnik, który opowie ciekawostki z życia zwierzyńca.

 

Zdjęcie przedstawiające dziewczynkę przebraną za indianina
Dziewczynka przebrana za Indianina

 

4. Bieg z przeszkodami

Przyjęcie plenerowe z biegiem dla dzieci sprzyja popularyzacji i upowszechnianiu biegania jako najprostszej formy ruchowej człowieka, propaguje zdrowy tryb życia oraz sportową rywalizację. Okaże się idealnym rozwiązaniem dla dzieci ruchliwych, lubiących przygodę. Trasy biegu powinny zostać oznakowane taśmą, a ich przekraczanie lub skracanie biegu należy przedstawić uczestnikom imprezy jako niedozwolone. Każdy zawodnik ma nadany swój numer startowy. Za ,,przeszkody" mogą służyć (w zależności od wieku) min. beczki, snopki siana, siatki, opony. Za linią mety powinien czekać na dzieci pamiątkowy medal oraz bandana. Bieg okaże się strzałem w dziesiątkę dla dzieci starszych, maluchom może sprawiać pewne trudności.

 

 

5. Impreza w stylu hawajskim

Przywitajmy wszystkich gości Twojego dziecka hawajskim ALOHA!  Będzie to świetny pomysł na organizację urodzinowego przyjęcia. Dzieci zauroczą się tropikalnym klimatem, a dekoracje i hawajski taniec hula na zawsze pozostanie w ich pamięci. Przenieś słoneczną imprezę do ogrodu lub na plażę. Zarówno duzi jak i mali goście będą zachwyceni tak kolorową i radosną atmosferą.

 

W zaproszeniach umieść informację, że na egzotyczne imprezkę wymagane są kwieciste i kolorowe przebrania. Każdemu z gości na powitanie rozdaj napoje z palemkami, girlandy, hawajskie mini spódniczki, totemy, maski hawajskie lub pochodnie. Lokację udekoruj sieciami rybackimi, etykietami i plakatami z napisami Hawaii, Aloha, Hawaje, dekoracyjnymi lampionami czy kwiatami. Za przekąski świetnie posłużą świeże owoce, soki, galaretki lub tarty.

 

Ta słoneczna kraina pełna jest inspiracji, które warto wykorzystać, urządzając przyjęcie w prawdziwie letnim stylu. Impreza w stylu hawajskim może całkowicie odmienić stereotypowe i tradycyjne spojrzenie na urodzinowe party.

 

 

6. Kino pod gwiazdami

Kino letnie cieszy się ogromną popularnością wśród dużych i małych. Widać to po mnogości tego typu wydarzeń w całej Polsce. Dlaczego by nie wykorzystać tego pomysłu jako inspirację dla dziecięcej imprezy urodzinowej? Kino (zarówno plenerowe, jak i studyjne), może być świetnym miejscem na przyjęcie. W ramach imprezy świętującym zaproponować można:

 

 • Wybrany seans filmowy (także seanse 3D)
 • Filmowe upominki oraz tort
 • Zwiedzanie kabiny projekcyjnej
 • Dodatkowo można zaproponować dzieciom przebranie się za swojego ulubionego bohatera filmowego
 • Kalambury, quizy oraz przyjęcie z animatorem
 • Kinowe przekąski: popcorn, koreczki, pizzę, żelki, napoje.

 

Możemy poprosić dzieci, aby przebrały się za swojego ulubionego bohatera z filmu, który będzie wyświetlany. Jeżeli planujemy projekcję kilku filmów, warto zadbać o komfort dzieci. Możemy w tym celu przygotować strefę wypoczynku czyli fotele lub  poduchy.

 

 

7. Bawialnia

Bardzo zajętym rodzicom poleca się korzystanie z ofert sali zabaw dla dzieci, które oferują specjalne programy zabaw urodzinowych. Będzie to świetna zabawa dla dzieci i rodziców. Wystarczy sprawdzić ofertę krain zabaw z Twojej okolicy. Oferta skierowana jest raczej do młodszych dzieci, aczkolwiek można ją dostosować również do wymogów starszych solenizantów. Należy wybrać motyw przewodni, a animatorzy pomogą w przebiegu przyjęcia. Pełno będzie gier zręcznościowych, wesołych zawodów, atrakcji z malowaniem buziek czy harców wśród baniek mydlanych przy muzyce. Na uczestników imprezy będzie również czekał tort oraz poczęstunek.

 

 

8. Park dinozaurów

Ciekawą atrakcją może być także wizyta w parku rozrywki dla dzieci. Dla dzieci lubiących czasy prehistoryczne, świetnym rozwiązaniem będzie impreza w restauracji przy parku dinozaurów. A niemało w nim atrakcji! Mali solenizanci oraz goście mogą:

 

 • świętować wśród dinozaurów
 • skorzystać z parku rozrywki
 • wziąć udział w turnieju mini golfa
 • zwiedzać jaskinie
 • albo korzystać z placu zabaw.

Oferta parków różni się w zależności od lokalizacji. Przez cały czas trwania imprezy dzieci pozostają pod opieką animatorów, którzy organizują zabawy, niespodzianki i konkursy. We własnym zakresie można przygotować dla dzieci maski dinozaurów oraz pamiątkowe dyplomy dla każdego uczestnika urodzin.

 

Zdjęcie przedstawiające rekonstrukcję dinozaura w parku dinozaurów
Dinozaur w parku dinozaurów

 

9. Urodzinowy 'Master chef'

Kulinarne urodziny dla dzieci to świetny pomysł nie tylko dla miłośników kuchni. Podczas przyjęcia mały solenizant zostaje mianowany "Małym szefem kuchni"  i wspólnie ze swoimi gośćmi samodzielnie przygotowuje przekąski i dania. Dzieci, po wcześniejszym uzgodnieniu składników, wybierają potrawy do przygotowania. Przykładowe, łatwe do przygotowania przez dzieci dania to: szaszłyki, kanapki, sałatki, mini pizze, zapiekanki oraz pierożki, babeczki, muffinki. Do zabawy należy przygotować samodzielnie potrzebne akcesoria kuchenne lub skorzystać z usług profesjonalnych firm oferujących warsztaty dla dzieci.

 

Takie zabawy nie tylko gwarantują miłe spędzenie czasu, ale również procentują na przyszłość ucząc najmłodszych odpowiedzialności, kreatywności oraz staranności. Dzieci stają się również bardziej otwarte, częściej oferują pomoc rodzicom w kuchni oraz chętniej włączają do swojej diety nowe, zdrowe składniki.

 

 

10. Wieczór magii

To najlepsze przyjęcie urodzinowe dla tych dzieci, które chcą choć na chwilę przenieść się w magiczny świat. Można stworzyć własne różdżki, zaczarować gości w magiczne postacie, stoczyć walkę ze złymi mocami oraz poznać tajniki czarodziejskich zaklęć. O wiele łatwiej przyjęcie będzie zorganizować w wiosce czarownic - odpowiednio przygotowanej do zabaw lokacji. Dzieci wspólnie z animatorami stworzą tam iście magiczną atmosferę. Inne przykładowe atrakcje to:

 

 • Trening Quidditch’a
 • Szklana kula
 • Wyścigi w workach
 • Gotowanie magicznej zupy
 • Czarowne fryzury i makijaże
 • Parada straszydeł
 • Szkoła magii.

 

Dzieci przeżyją tam niesamowitą przygodę, nauczą się jak opanować strach oraz przeżyją spotkanie z najciekawszymi straszydłami nie z tego świata. Przy okazji sami odkryją, czego boją się potwory, wiedźmy i duchy. Wydarzenie może przybrać formę pikniku, a dzieci mogą przebrać się za dowolną straszną postać.

Zobacz również

20 pomysłów na imprezę urodzinową dziecka

20 pomysłów na imprezę urodzinową dziecka

Jeżeli nie chcesz, aby kolejne urodziny Twojego dziecka wyglądały dokładnie tak samo, jak te poprzednie, skorzystaj z naszej bazy pomysłów na organizację imprezy urodzinowej.

czytaj więcej

Urodzinowe atrakcje w Warszawie

Urodzinowe atrakcje w Warszawie

Urodziny to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego dziecka. Sprawdź z jakich atrakcji urodzinowych możesz skorzystać w Warszawie i zorganizuj swojemu dziecku niezapomnianą imprezę urodzinową.

czytaj więcej