Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

Uwaga, nadchodzę! Czyli kilka pomysłów na Baby Shower

 

Baby Shower to impreza wyprawiana przez przyszłą mamę dla swoich przyjaciół i rodziny, podczas której świętuje się zbliżające narodziny małego człowieka. Moda na Baby Shower zawitała również do Polski - i bardzo dobrze, ponieważ wydarzenie to ma bardzo radosny charakter, a poza tym… jest co świętować!

 

W dużym lub małym gronie

Należy pamiętać, że Baby Shower nie zawsze musi przyjmować formę hucznej zabawy podobnej do małego wesela; wystarczy kameralne spotkanie z przyjaciółkami, pozwalające chwilę poplotkować i zjeść jakiś smakołyk.

Jeśli nadal nie czujecie się przekonane, pomyślcie o kilku innych zaletach Baby Shower; obok okazji do spędzenia czasu z zapracowanymi przyjaciółkami, możecie naładować się pozytywną energią przed przyjściem dziecka na świat (wśród zaproszonych gości z pewnością nie zabraknie mam, które opowiedzą wam o najwspanialszych momentach po narodzinach maluszka), zostaniecie zasypane prezentami i … będziecie miały możliwość najedzenia się tortem do woli.

 

Baby shower to wspaniała okazja, by spędzić czas z przyjaciółkami i wspólnie poświętować przed przyjściem dziecka na świat.

 

 

Garść pomysłów na imprezę

Jeśli przygotowujecie się do organizacji Baby Shower, przedstawiamy Wam kilka pomysłów urozmaicenie przyjęcia:

 

1. Chcecie ogłosić płeć dziecka? Zróbcie to w wyjątkowy, ale zarazem subtelny sposób. Jeżeli na Waszym przyjęciu będzie tort, świetnym pomysłem jest umieszczenie na wierzchu neutralnego koloru natomiast środek niech będzie niebieski lub różowy - w zależności od płci dziecka. Wtedy niespodzianka zostanie ujawniona dopiero po przekrojeniu ciasta.
Jeśli nie planujecie tortu, dobrą alternatywą są babeczki wypełnione cukierkami w błękitnym lub różowym kolorze.


Kolejnym pomysłem na ogłoszenie płci dziecka może być przekłucie przez przyszłych rodziców balonu wypełnionego błękitnym lub różowym konfetti. Obecnie wiele firm oferuje tego typu produkty, ale można go również bardzo łatwo zrobić samemu.

 

2. Kolejnym ciekawym pomysłem jest rozdanie gościom specjalnych kart, na których znajduje się kilka zdań, które należy dokończyć np.:

  • W przyszłości będę ……
  •  Nigdy nie będę się bał ……
  • Zawsze będę czerpał radość z ………

Jest to nie tylko świetny prezent dla rodziców, ale także wspaniała pamiątka, którą można podarować dziecku, gdy dorośnie.

 

3. Elementem, który na pewno wprowadzi luźną i wesołą atmosferę, są rozmaite zabawy. Aby uniknąć jednak klimatu rodem z wesela i słynnych 'krzesełek', proponujemy równie ciekawą zabawę, ale jednocześnie… z zachowaniem klasy:

Podczas zapraszania gości poproście o przyniesienie przez każdego z nich zdjęcia z dzieciństwa, następnie przypnijcie lub przyklejcie zdjęcia np.: do tablicy korkowej lub dużego brystolu. Goście będą mogli zgadywać, który z ich przyjaciół kryje się za tą pucułowatą twarzą na fotografii… niepohamowane wybuchy śmiechu gwarantowane!

 

Skorzystajcie z powyższych propozycji, które ożywią każdy Baby Shower. Życzymy udanej zabawy, przyszłe mamusie!

Zobacz również

Chwila refleksji dla mam

Chwila refleksji dla mam

Jeśli swoje potrzeby spychasz na dalszy plan kosztem posprzątanej łazienki czy wyjazdu do teściów, to zastanów się, kiedy wszyscy skorzystają bardziej. Pozwól życiu by mijało, samemu czerpiąc z niego najwięcej, ile...

czytaj więcej