Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

Pomysły na Dzień Dziecka

Pierwszego czerwca nasz maluch często dostaje prezent, którym cieszy się tylko przez chwilę. Możemy jednak sprawić, że będzie szczęśliwy przez cały dzień i zapamięta go na bardzo długo. Poniżej przedstawiamy pomysły, jak zorganizować Dzień Dziecka, aby naprawdę umilić czas swoim pociechom.

 

Śniadanie jak z bajki

Zacznijmy świętowanie z samego rana! Widok pysznego i atrakcyjnego w swojej formie jedzenia na pewno przykuje uwagę maluchów. A jeśli śniadanko będzie przypominało zwierzątka, postacie z bajek czy zabawki, zainteresuje każdego niejadka. Warto więc poświęcić chwilę czasu i przygotować posiłek inny niż zazwyczaj. Inspiracji możemy zaczerpnąć z Internetu oraz z własnej kreatywności i pomysłowości.

 

Wspólne gry

Nic tak nie łączy rodziców z dziećmi jak 'planszówki'. Przykładem może być gra 'Dzieci kontra rodzice', w której dzieci i rodzice rywalizują odpowiadając na zabawne pytania dotyczące codziennego życia. Ciekawą propozycją jest również 'Dobble' - ćwicząca spostrzegawczość gra, polegająca na jak najszybszym znalezieniu dwóch identycznych obrazków na różnych planszach. Dobrym pomysłem jest także sięgnięcie po Jengę, polegającej na rozbiórce wieży z klocków lub Pędzące po liście sałaty Żółwie. Ciekawych gier planszowych jest naprawdę mnóstwo - wystarczy tylko poszukać i znaleźć coś odpowiedniego. Pomocne mogą się okazać opinie rodziców na rozmaitych forach internetowych.

 

Wycieczka rowerowa czy spacer?

Dzieci kochają spędzać czas na świeżym powietrzu. Idealnym pomysłem będzie więc rodzinne wyjście na spacer lub przejażdżka rowerem. Warto pomyśleć, czy w okolicy nie znajdują się jakieś nieodkryte miejsca, które okażą się piękne i wyjątkowe. Gdy dzieci poczują się zmęczone podróżą, nie może zabraknąć przystanku na lody. Wybrać rower czy spacer? To nie jest istotne. Ważne jest to, żeby pójść całą rodziną!

 

Piknik

 

Pomysły na dzień dziecka - piknik

 

Jeśli dopisze pogoda, urządźmy z naszymi pociechami piknik. Wystarczy koc, ulubione przekąski i łąka lub leśna polana. Dodatkową atrakcją będzie puszczanie latawców, które możecie wcześniej wspólnie przygotować w domu. Nie zapomnijcie też spakować ulubionych planszówek!

 

Wyjście na basen

Które dziecko nie lubi zabaw w wodzie i zjeżdżalni? Wspólny wypad na basen lub do aquaparku będzie rozrywką dla całej rodziny. Młodsze dzieciaki znajdą zajęcie w płytszych, cieplejszych basenach, natomiast starsi nie pogardzą odważniejszymi basenowymi atrakcjami.

 

Kultura

Teatr, kino czy muzeum? Maluchy będą zachwycone rodzinnym wyjściem! Instytucje kulturalne często przygotowują specjalne atrakcje na Dzień Dziecka - warto wcześniej zainteresować się ofertą pobliskich placówek i zarezerwować sobie miejsce.

 

Wspólne gotowanie

Nie od dziś wiadomo, że dzieci uwielbiają pomagać w kuchni. Idealnym pomysłem na wspólne spędzenie czasu będzie rodzinne przygotowanie posiłku; nic nie smakuje lepiej niż domowa pizza czy babeczki. Możecie też wykombinować coś autorskiego (dziecięca pomysłowość nie zna granic!) lub sięgnąć po przepis z książki kucharskiej.

 

Domowe zabawy

Pomysły na dzień dziecka - domowe zabawy

Kolejnym pomysłem, który nie wymaga pieniędzy, a czasu i kreatywności, są rozmaite zabawy w domu. Może to być zabawa w chowanego, przebieranki, bal czy teatrzyk domowy. Wystarczy tak zaplanować dzień, aby spędzić go razem z dzieckiem - najprzyjemniejsze wspomnienia z dzieciństwa dotyczą przecież wspólnego spędzania czasu.

 

Dzień Dziecka zdarza się raz w roku, więc warto w ten dzień pomyśleć o czymś wyjątkowym. Jedno jest pewne - niezależnie od wieku - poświęcony dzieciom czas będzie trafionym prezentem.