Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Warszawa
  Palac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Wiek: Wszyscy
  Cena: od 10,00
  do 38,00 zł/osoba
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:(22) 656 69 57
  E-mail:rezerwacje@teatrlalka.pl

  Teatr Lalka

  Warszawski Teatr Lalka posiada bogaty repertuar spektakli dla dzieci, w których porusza uniwersalne problemy zła, samotności, przemijania, przyjaźni czy tolerancji. Niebanalne podejście do idei teatru dziecięcego oraz głębia przekazu przedstawień dla najmłodszych widzów to niewątpliwe walory Teatru Lalka. 

   

                      Wakacje Mikołajka, fot. Tomasz Ostrowski
                                    Tygryski, fot. Tomasz Ostrowski

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Nowy rodzaj teatru dla dzieci

  Zgodnie z ideami, które przyświecają twórcom związanym z Teatrem Lalka, dziecko to istota obdarzona szczególnego rodzaju kreatywnością, której daje wyraz zwłaszcza poprzez zabawę oraz w wykreowanym świecie swojej wyobraźni. Wyobraźnia dziecięca zdolna jest wytwarzać marzenia o lepszym świecie, a wrażliwość najmłodszych umożliwia im rozumienie głębokich i uniwersalnych motywów, które poruszane są w wielu spektaklach na deskach warszawskiej Lalki. Spektakle "Kopciuszek" i "Buratino" podejmują temat utopijnego świata wolnego od zła. Z kolei niezwykle istotne kwestie dojrzewania i wyboru własnej drogi, poruszone zostały w takich przedstawieniach jak "Wiedźmy", "Robinson Crusoe" oraz "Sklep z zabawkami". Posiadanie przyjaciół to również jedna z najważniejszych rzeczy, zarówno w życiu najmłodszych, jak i w późniejszym dorosłym życiu. Temat przyjaźni i związanej z nią tolerancji dla drugiej osoby poruszony został w spektaklach: "Zielony wędrowiec" i "Na arce o ósmej". Problemy samotności i przemijania przedstawiają spektakle "Ostatni tatuś" i "Tajemnicze dziecko". Szczególną atrakcją Teatru Lalka, poza bogactwem tematów oraz wyjątkowym podejściem do najmłodszego widza, jest także oryginalna technika reżyserska autorstwa Ondreja Spišaka, dzięki której publiczność może w wyjątkowy sposób przeżywać oglądany spektakl.

   

                            Sklep z zabawkami, fot. Karolina Breguła

   

                              Panna Kreseczka, fot. Marta Ankiersztejn

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Warsztaty i wycieczki dla dzieci

  Warszawski Teatr Lalka umożliwia również dzieciom praktyczne rozwijanie zainteresowań i umiejętności teatralnych. Dla dzieci powyżej 5 r.ż. powstał projekt "Ele-Mele-Dudki Teatrzyk Malutki", w ramach którego możliwa jest nauka tworzenia dekoracji teatralnej oraz wykonania własnej lalki przy pomocy materiałów takich jak szmatki, futerka itp. Dużym powodzeniem cieszy się "Lekcja Teatralna", która zabiera dzieci w podróż do świata kulis teatralnych, pokazując im zadania pracowników teatru - aktorów, reżysera, charakteryzatora, ale także oświetleniowca czy rzemieślnika teatralnego. Podczas tego rodzaju lekcji prowadzonej przez aktorów, dzieci mogą również poznać techniki przekazu teatralnego i szczegóły pracy na scenie. Zwiedzanie teatru to, jak określają organizatorzy, okazja, aby poznać "kuchnię" teatralną od podstaw. Wycieczka po niedostępnych zazwyczaj dla widzów miejscach w teatrze odbywa się w grupach pod przewodnictwem aktorów Teatru Lalka.  

   

                                Krzesiwo, fot. Marta Ankiersztejn
               Sklep z zabawkami, fot. Karolina Breguła

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

                              Buratino, fot. Łukasz Janicki