Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Warszawa
  Zamenhofa 1
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Wiek: Wszyscy
  Cena: do uzgodnienia
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:22 530 66 40

  Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

  Stowarzyszenie Nowe Horyzonty jest organizacją zajmującą się promowaniem ambitnego i wartościowego kina dziecięcego oraz edukacją z zakresu sztuki filmowej. Działalność Stowarzyszenia skupia się przede wszystkim na niezależnej kinematografii, poruszającej współczesne, nieraz trudne tematy. Stowarzyszenie współpracuje z nauczycielami oraz rodzicami, dążąc do przekazania najmłodszemu pokoleniu czym jest ambitne kino oraz dlaczego warto się nim zainteresować. Sztandarowe projekty SNH to Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej oraz Festiwal Filmowy Kino Dzieci.

   

  Festiwal Filmowy Kino Dzieci to również rewelacyjne imprezy dla najmłodszych. Fot. Alicja Szulc  

   

   

  Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

  To program edukacyjny, opracowany na cały rok szkolny, w formie cykli spotkań sprecyzowanych tematycznie. Każdy cykl tematyczny posiada gotowe scenariusze lekcyjne. Na pokazie prezentowany jest film oraz wprowadzająca w jego problematykę prezentacja multimedialna lub też gość specjalny, spełniający tę samą funkcję. Każdy z filmów, który trafił do programu projektu, poddawany jest dokładnej analizie psychologicznej i interpretacji. Powstałe w toku analizy materiały, łącznie z zestawem poruszanych w filmach zagadnień, są dołączane do materiałów dydaktycznych dla nauczycieli. Pokaz kończy dyskusja - skierowana do starszych uczniów oraz konkursy połączone z warsztatami - na które udają się najmłodsi. Projekt ten jest zgodny z podstawą programową oraz rekomendowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Zyskał już wiele przychylnych opinii w środowisku reżyserów, scenarzystów i aktorów (wśród ambasadorów projektu znajdują się czołowi twórcy filmowi, m.in. Andrzej Wajda, Jerzy Stuhr, Jan Jakub Kolski i Krzysztof Zanussi), a także liczne prestiżowe nagrody, np. Nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii "edukacja młodego widza".  

   

  Festiwal Filmowy Kino Dzieci

  To mający już za sobą kilka edycji największy festiwal kinematografii dziecięcej w Polsce. Prezentowane na nim filmy to niebanalne obrazy, które zyskały już szerokie uznanie i liczne nagrody. Festiwal odbywa się przez kilka dni, równolegle w kilkudziesięciu miastach Polski. Widzowie w wieku od 4 do 12 lat mają okazję zobaczenia przygotowanego dla nich wyjątkowego repertuaru złożonego z różnorodnych filmów z całego świata (długo- i krótkometrażowych, animowanych lub aktorskich). Oprócz pokazów, uczestnicy festiwalu mają okazję do spotkań z twórcami, udziału w filmowych śniadaniach oraz w warsztatach, np. plastycznych i kulinarnych. Oprócz tego, w ramach festiwalu odbywają się także specjalne atrakcje, jak choćby wystawa polskich ilustratorów. Festiwal Kino Dzieci to święto kina, na które zapraszane są całe rodziny. Wszystko to pokazuje, jak dobrze ma się kino dziecięce w naszym kraju. 

   

  Goście Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Fot. Alicja Szulc 

   

  Kluby Kina Dzieci 

  Klub Kina Dzieci działa w dwóch polskich miastach - Warszawie i Wrocławiu. Oba kluby skupiają dzieci i ich rodziców, a celem inicjatywy jest wspólna zabawa połączona z poznawaniem sztuki filmowej poprzez ciekawe seanse i dyskusje oraz spotkania z zapraszanymi gośćmi. Do klubów można dołączyć w dowolnej chwili. Spotkania odbywają się raz w miesiącu. Klub warszawski spotyka się w kinie Muranów, natomiast wrocławski w Kinie Nowe Horyzonty. Klubowicze mają szansę na wygranie ciekawych nagród, gdyż za każde spotkanie otrzymują stempel na swojej karcie członkowskiej. 

  Stowarzyszenie dystrybuuje również wartościowe filmy zamieszczone w jego bazie, która liczy już sobie 100 filmów dla dzieci.