Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Warszawa
  Jasna 5
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: do uzgodnienia
  Kategoria: Koncerty i widowiska
  Tel:22 55 17 127/149/188
  E-mail:bilety@filharmonia.pl

  Filharmonia Narodowa

  Warszawska Filharmonia już od ponad 116 lat gości na swej scenie wybitnych artystów z Polski i całego świata. Koncerty symfoniczne, recitale, wieczory kameralne, a także sympozja i wystawy adresowane są do każdej grupy wiekowej. Jakie atrakcje instytucja oferuje najmłodszym melomanom?

   

  KONCERTY DLA DZIECI

  Niegasnącym zainteresowaniem cieszą się dwa cykle koncertów: Poranne i Popołudniowe koncerty dla dzieci w Sali Koncertowej oraz Poranki i Popołudnia dla Małych Melomanów w Sali Kameralnej. Program różni się w zależności od wieku słuchaczy. Koncert dla dzieci młodszych (3-6 lat) rozpoczyna się o godz. 11.00 i złożony jest z dwóch części przedzielonych przerwą; trwa 75 minut. Koncert dla dzieci starszych (7-12 lat) rozpoczyna się o godz. 14.00, również jest dwuczęściowy, ale wzbogacony o dodatkowe utwory, trwa 90 minut. Podczas spotkań odbywających się w Sali Koncertowej, z myślą o wyobraźni dziecka, pokazywane są również animowane wizualizacje, ilustracje muzyczne, a w czasie przerwy uczestnicy mają możliwość wziąć udział w zabawach aktywizujących. Cena to w zależności od wydarzenia ok 20-26 zł. Organizatorzy zwracają uwagę na uwzględnienie trudności w znalezieniu miejsc parkingowych w pobliżu Filharmonii i apelują o niespóźnianie się na koncerty.


  OTWARTE PRÓBY GENERALNE

  Od kilku lat Filharmonia prężnie rozwija swój program edukacyjny, a jednym z najciekawszych projektów w tym zakresie są otwarte próby generalne Orkiestry. Adresatami tych comiesięcznych wydarzeń są starsze dzieci i młodzież (uczniowie w grupach zorganizowanych z opiekunem), studenci oraz dorośli (zgłoszenia indywidualne). Podczas otwartych prób nie tylko mamy możliwość obserwacji pracy dyrygenta i muzyków w procesie powstawania koncertu, ale także bierzemy udział w spotkaniu z artystami. Grafik i zapowiedzi udostępnione są na stronie internetowej Filharmonii. Zgłoszenie do udziału należy wysłać drogą mailową na miesiąc wcześniej, wstęp jest bezpłatny.

   

  Filharmonia Narodowa zaprasza do udziału w próbach generalnych

   

  ZWIEDZANIE FILHARMONII

  Dla grup zorganizowanych dzieci i młodzieży do 25 osób istnieje możliwość zwiedzania gmachu Filharmonii. Jest to szansa na poznanie kulis sal koncertowych, które zaludniają się wieczorami podczas koncertów, a także pomieszczeń zwykle niedostępnych słuchaczom. Ponadto swoje tajemnice odkrywają instrumenty muzyczne i kompozytorzy słynnych dzieł. Taką przygodę można odbyć w dni powszednie o godz. 9.00 i 11.00. Czas zajęć dostosowany jest do wieku uczestników, wynosi zwykle 1,5-2 godziny. Ta propozycja cieszy się dużym zainteresowaniem - jeśli nie uda nam się zapisać, pozostaje jeszcze wirtualna wycieczka po Filharmonii oraz interesujący film krótkometrażowy "Z wizytą w filharmonii" z 2013 r. (dostępny na stronie internetowej Filharmonii w zakładce Multimedia).