Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • Pod dachem
  • Na zewnątrz
  • Strefa matki z dzieckiem
  • Szatnia
Gdzie: Warszawa
Karowa 14/16
Kiedy:
Pn. - Pt. 07:30 - 17:30
Sob. nieczynne
Niedz. nieczynne
Wiek: Maluch
Przedszkolak
Uczeń podstawówki
Cena: 2580,00 zł/osoba
Kategoria: Żłobki i przedszkola
Tel:+48 503 072 119
E-mail:office@3languages.pl

Otwarte

International Trilingual School of Warsaw

naturalna nauka wielojęzyczności dla dzieci

 

Co daje wielojęzyczność

Wielojęzyczność ułatwia funkcjonowanie we współczesnym świecie. Nie tylko za granicą, ale coraz częściej również w Polsce.  Ułatwia znalezienie atrakcyjnej pracy, grona znajomych  z różnych krajów, komunikację w czasie wyjazdów zagranicznych, dostęp do szerokiej bazy treści rozrywkowych, edukacyjnych, naukowych i specjalistycznych w językach innych, niż polski. Wielojęzyczność nabyta w dzieciństwie pobudza również rozwój mózgu oraz ułatwia naukę innych języków obcych w dorosłym życiu. Dorastanie w wielojęzycznym i wielokulturowym środowisku pozwala poznać, rozumieć i funkcjonować w innych kulturach.

 

Do niedawna jedynym sposobem rozwoju wielojęzyczności było wychowanie w wielojęzycznej rodzinie lub dorastanie na emigracji. Obecnie powstają wielojęzyczne placówki edukacyjne, pozwalające już we wczesnym dzieciństwie na intensywny, a przy tym naturalny kontakt dziecka z innymi językami i kulturami. W efekcie nawet rodziny jednojęzyczne, na stałe mieszkające w Polsce mogą wychować wielojęzycznych potomków, by otworzyć przed nimi nowe perspektywy.

nauka wielojęzyczności w przedszkolu językowym itsw

 

ITSW - od żłobka językowego, przez przedszkole językowe do szkoły międzynarodowej

Znakomitym miejscem do nauki wielojęzyczności jest trójjęzyczny zespół placówek edukacyjnych pod nazwą International Trilingual School of Warsaw. W skład placówek wchodzą: żłobki językowe, międzynarodowe przedszkola językowe oraz trójjęzyczna szkoła podstawowa, Najlepsze efekty daje bowiem nauka rozpoczęta już we wczesnym dzieciństwie (okres żłobkowy), a następnie konsekwentnie kontynuowana w przedszkolu i szkole podstawowej.

 

Wraz z ukończeniem szkoły podstawowej dziecko osiąga wystarczający stopień rozwoju, by współdecydować o dalszym kierunku nauki. Może być to wtedy krajowa średnia szkoła dwujęzyczna, międzynarodowa lub zagraniczna, na przykład szkoła angielska lub szkoła francuska.

 

Jak uczymy wielojęzyczności w ITSW

Dzięki ciągłemu kontaktowi z native speakerami pełniącymi rolę wychowawców i nauczycieli oraz z obcojęzycznymi rówieśnikami, nauka trzech języków przychodzi dzieciom w sposób naturalny. Warto przy tym pamiętać że zdolność do opanowania naturalnej wielojęzyczności zanika wraz z wiekiem - przedszkole to ostatni okres, w którym możliwe jest jeszcze jej wykształcenie.

 

Oczywiście nie oznacza to, że w późniejszym wieku nie można nauczyć się języka obcego. Jednak wtedy język ten nie będzie już językiem ojczystym, a stanie się dla dziecka językiem obcym w pełnym tego słowa znaczeniu. Oznacza to, że naturalnym sposobem myślenia będzie myślenie w tylko jednym języku, a wszelkie komunikaty w innych językach będą tłumaczone przez kontekst języka ojczystego, co zawęża rozumienie oryginalnej treści oraz angażuje więcej zasobów umysłowych człowieka w proces tłumaczenia. Dlatego właśnie warto zacząć naukę wielojęzyczności już we wczesnym dzieciństwie.

międzynarodowa szkoła podstawowa - nauka trzech języków

 

Przy nauce trzech języków stosujemy podstawową dla edukacji wielojęzycznej zasadę: jeden nauczyciel - jeden język. Dziecko, by prawidłowo poukładać sobie w głowie nabywaną wiedzę językową, musi kojarzyć dany język wyłącznie z określoną osobą lub osobami. Tworzy to przekaz, że naturalnym stanem komunikacji z drugim człowiekiem jest tylko jeden język, choć dla różnych ludzi nie musi to być ten sam język. W znacznym stopniu zapobiega to też faworyzowaniu konkretnego języka, czy przenoszeniu zasad jednego języka na inne.

 

W naszym nauczaniu stosujemy autorski program, który pozwala dziecku bez problemu uczyć się w dowolnej innej szkole polskiej, ale również w szkole francuskiej, brytyjskiej, amerykańskiej czy szkole międzynarodowej. W zależności od wybranej kombinacji języków - także w szkole hiszpańskiej lub chińskiej.

 

Lokalizacja żłobków, przedszkoli i szkoły podstawowej ITSW

W chwili obecnej ITSW posiada placówki w dwóch miastach: Warszawie i Krakowie. 

 

Warszawa

Kampus Karowa to żłobek i przedszkole na Śródmieściu w okolicach Starego Miasta. Języki do wyboru: polski, angielski, francuski, hiszpański i chiński. Spośród nich rodzice wybierają trzy języki nauki.

Dane adresowe:

Ul. Karowa 14/16
00-324 Warszawa

http://www.itsw.edu.pl

 

Kampus Nobla/Styki to żłobek i przedszkole na Saskiej Kępie, w pomieszczeniach parafii św. Andrzeja Boboli. Towarzyszy im międzynarodowa szkoła podstawowa (dawna szkoła francuska Ecole Antoine de Saint-Exupery oraz przedszkole francuskie przy niej) podzielona na edukację wczesnoszkolną przy ul. Nobla oraz oddział klas 4-8 przy ul. Aldony 23/25.

Dane adresowe:

ul. Nobla 16

03-930 Warszawa

http://www.itsw.edu.pl

 

Kraków

Kampus Św. Agnieszki to żłobek i przedszkole na Stradomiu w okolicach Starego Miasta. Języki nauki: polski, angielski, francuski. Placówka działa od 2019 roku.

Dane adresowe:

ul. św. Agnieszki 1
31-071 Kraków

http://itsw.edu.pl/przedszkole-i-zlobek-krakow/

 

Dane kontaktowe do placówek International Trilingual School of Warsaw

Z uwagi na sposób organizacji wewnętrznej ITSW, kontakt do placówek podzielony został nie według lokalizacji, a według poziomów nauczania:

 

Żłobki i przedszkola językowe

email: office@3languages.pl

tel. kom. +48 503 072 119

http://itsw.edu.pl/zlobek/

http://itsw.edu.pl/przedszkole/

 

międzynarodowa szkoła podstawowa

email: office.aldony@saint-exupery.pl

tel. kom.+48 533 321 084

http://itsw.edu.pl/szkola-podstawowa/