Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Warszawa
  Jagiellońska 28
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: od 24,00
  do 35,00 zł/osoba
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:22 818 08 21
  E-mail:kasa@teatrbaj.pl

  Teatr Baj

  Działający w Warszawie Teatr Baj został założony w 1928 r., co czyni go najstarszym teatrem lalek działającym w Polsce. Poza unikalnym repertuarem przeznaczonym dla najmłodszych widzów, Teatr Baj prowadzi również liczne programy edukacyjne i teatralne dla dzieci w różnym przedziale wiekowym. Baj sięga w swoim repertuarze zarówno po klasykę, jak i po najnowsze sztuki, co pogłębia atrakcyjny i edukacyjny walor działalności tego teatru.

   

  Repertuar

  W repertuarze znajdują się spektakle przeznaczone zarówno dla najmłodszych maluchów, dzieci w wieku przedszkolnym, jak i dla starszych, które mogą wybierać się na spektakle także w ramach zorganizowanych wycieczek. 

   

  Spektakle w repertuarze Teatru Baj adresowane są do dzieci w różnym wieku: 

  • "Bajowe Najnaje" dla dzieci w wieku 0-3 lat (przedstawienia "Śpij", "Książeczka", "Kuchnia pełna niespodzianek"), 
  • spektakle dla trzylatków ("Na jagody", "Maleńkie królestwo", "Kto rozśmieszy pechowego nosorożca?"), 
  • dla widzów od lat 4 ("Przygody kota Filemona", "Tymoteusz wśród ptaków"), 
  • dla starszych dzieci, od 5, 7, 8, 10 i 12 lat wzwyż. Wśród nich znajdują się liczne ciekawe tytuły, jak np. należący do klasyki "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" czy "Plastusiowy Pamiętnik" (od 5. r.ż.), nowa propozycja "Szkoła Marzeń, czyli Akademia Pana Kleksa" (dla dzieci powyżej 7. r.ż.) czy, również należące do najnowszych premier, przedstawienie "A niech to czykolada!" (dla widowni w wieku od 8 lat). 

  Teatr Baj oferuje zniżkę ceny biletów dla najmłodszej widowni - bilety na "Bajowe Najnaje" dostępne są w niższej cenie, zarówno dla dzieci jak i dla opiekunów. 

   

  Warsztaty i projekty

  Teatr Baj słynie ze swojego zaangażowania w organizację licznych projektów i lekcji teatralnych krzewiących wśród publiczności wiedzę o teatrze. W ofercie warsztatów dedykowanych całym rodzinom znajduje się m.in. "Zabajowisko" - przedsięwzięcie pokazująca rodzicom, jak stworzyć domowy teatr, a także jak teatr - poprzez wspólną zabawę - może pozytywnie wpływać na rozwój dziecka poprzez uwrażliwianie i rozwój jego wyobraźni. W ramach  tego projektu przewidziane są m.in. warsztaty tworzenia różnorodnych scenografii i liczne, atrakcyjne dla najmłodszych eksperymenty (np. gra na "bumbumrurce"). 

  Udział w warsztatach może stanowić okazję do zintegrowania całej rodziny w pracy nad twórczym projektem, jak również do rozwoju zainteresowań teatralnych czy zbudowania własnej domowej sceny. Misję edukacyjną Teatru Baj dopełniają zajęcia tematyczne dla grup zorganizowanych, w tym przedszkolnych, których celem jest pogłębianie zagadnień, na których opiera się kanwa przedstawień. 

  Dużym zainteresowaniem cieszą się także autorskie projekty Baja skierowane do młodych mieszkańców warszawskiej Pragi; aktorzy, w scenerii praskich podwórek, zapraszają dzieci do współtworzenia teatru (projekty 'Praska Dorożka Teatralna' i jego kontynuacja 'Podwórza').

   

  Teatr z Orderem Uśmiechu 

  Teatr Baj ma liczne zasługi na polu edukacyjnym i artystycznym, dzięki którym został uhonorowany m.in. prestiżowym Orderem Uśmiechu (nagroda przyznana dyrektorowi E.wie Piotrowskiej z rąk Międzynarodowej Kapituły).  Baj, jako jedyny polski teatr lalek dla dzieci, może się również poszczycić odznaczeniem Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis", przyznawanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.