Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Kraków
  H. Wietora 13/15
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: do uzgodnienia
  Kategoria: Domy Kultury i biblioteki
  Tel:12 421-20-85
  E-mail:biuro@sckm.krakow.pl

  Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży

  Jeżeli chcesz, aby twoje dzieci aktywnie spędzały wolny czas, jednocześnie rozwijając swoje pasje i zainteresowania, zachęć je do uczęszczania na zajęcia dodatkowe. W wielu miastach Polski możemy znaleźć ośrodki pozaszkolne, gdzie w przyjemnej atmosferze młodzież ma możliwość doskonalenia własnych talentów. Jednym z takich miejsc jest Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie (SCKM).

  SCKM to jedna z największych krakowskich instytucji kulturalno-oświatowych dla dzieci i młodzieży. Placówka mieści się na krakowskim Kazimierzu. Główna siedziba znajduje się przy ulicy Wietora 13/5, natomiast pozostałych dwóch oddziałów należy szukać przy ulicach: Szerokiej 16 oraz Dietla 53. SCKM posiada kompleksowy program edukacyjny w zakresie kształcenia artystycznego oraz działalności wychowawczej. Niezwykle bogata oferta tej instytucji obejmuje różnorodne zajęcia dostosowane do wieku i zainteresowań uczestników.

   

  W ofercie SCKM znajdziemy zajęcia pozwalające poznać Kraków i okolice

   

  EDUKACJA

  Zajęcia edukacyjne, prowadzone w SCKM, dotyczą interesujących tematów, takich jak historia, ekologia czy sztuka. Poszczególne lekcje poświęcone są wybranym aspektom danej dziedziny nauki, jednak nie przyjmują one formy nudnych wykładów. Zajęcia połączone są z wycieczkami i warsztatami, które pozwalają lepiej zgłębić dany temat, a przy okazji są świetną okazją do miłego spędzania czasu.

   

  SPORT I REKREACJA

  Program SCKM zawiera nie tylko warsztaty, które pomagają w kształtowaniu umysłu dziecka, ale obejmuje także zajęcia wspierające jego rozwój fizyczny. Co ważne, placówka może zaoferować treningi nietypowych dyscyplin sportowych, jakich młodzież nie ma możliwości poznać w szkole, gdzie rządzi głównie piłka nożna i koszykówka. SCKM oferuje lekcje, podczas których twoje dziecko pozna tajniki takich oryginalnych dyscyplin, jak:

  • żeglarstwo,
  • aiki jujutsu,
  • kulturystyka,
  • akrobatyka sportowa.

  Zajęcia sportowe posiadają oczywiście pewne ograniczenia wiekowe, a niektóre z nich podzielono na kilka grup w oparciu o poziom zaawansowania uczestników. Ponadto wszystkie lekcje odbywają się pod okiem doświadczonych prowadzących, co gwarantuje twoim pociechom bezpieczeństwo.

   

  PLASTYKA

  Zajęcia artystyczne odbywające się w SCKM, mają na celu nie tylko rozwijanie w dzieciach umiejętności plastycznych, ale także uwrażliwianie ich na piękno sztuki. W ofercie placówki możemy znaleźć warsztaty umożliwiające poznanie standardowych technik plastycznych. Co więcej, organizowane są także zajęcia, w czasie których uczestnicy opanowują inne, ciekawe formy działalności artystycznej. W czasie takich warsztatów młodzież ma okazję zgłębić wiedzę na temat architektury, poznać świat lalkarstwa, a także wykonać własne tkaniny, witraże czy przedmioty z gliny.

   

  Chłopczyk uczestniczący w zajęciach plastycznych

   

  DLA NAJMŁODSZYCH

  SCKM posiada także specjalny program zajęć, przygotowany z myślą o najmłodszych uczestnikach. Zajęcia w ramach tego projektu zostały opracowane w taki sposób, aby jak najlepiej kształtowały wyobraźnię i kreatywność dzieci, a także ich talenty: muzyczne, plastyczne, taneczne. Dla najmłodszych organizowane są ponadto warsztaty edukacyjne czy logopedyczne. Lekcje są prowadzone w miłej atmosferze, sprzyjającej rozwojowi dzieci. Takie specjalne zajęcia są świetną okazją dla najmłodszych do zawarcia nowych przyjaźni oraz do nauki samodzielności.

   

  DLA RODZIN

  Jeżeli chcesz aktywnie spędzić czas ze swoimi dziećmi, SCKM daje ci ku temu fantastyczną okazję - w ramach projektu familijnego placówka przygotowuje wiele zajęć specjalnie dla rodzin. Organizowane są wycieczki po Krakowie i okolicach, połączone z różnymi zabawami, grami rodzinnymi czy twórczymi ćwiczeniami. Możecie również wziąć udział w warsztatach cyrkowych, podczas których będziecie mieć szansę zapoznania się z technikami tej sztuki!

   

  INNE ZAJĘCIA

  SCKM oferuje również wiele zajęć związanych z różnymi sferami szeroko pojętej kultury, takimi jak:

  • teatr,
  • taniec,
  • muzyka,
  • film,
  • dziennikarstwo,
  • cyrk.

  W obrębie poszczególnych dziedzin prowadzone są rozmaite warsztaty, dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie. Jeżeli twoje dziecko jest zainteresowane występowaniem na scenie, może przystąpić do jednej z kilku grup teatralnych. Z kolei młodzi pasjonaci muzyki mają możliwość przyłączenia się do chóru lub wzięcia udziału w lekcjach gry na różnych instrumentach. Wybór jest ogromny, więc twoje dziecko nie powinno mieć trudności ze znalezieniem zajęć dopasowanych do jego zainteresowań i talentów.