Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • WC
  • Pod dachem
Gdzie: Kraków
Mikołajska 2
Kiedy:
Pn. - Pt. 08:00 - 21:00
Sob. nieczynne
Niedz. nieczynne
Wiek: Wszyscy
Cena: do uzgodnienia
Kategoria: Domy Kultury i biblioteki
Tel:012 422 08 14
E-mail:lamelli@lamelli.com.pl

Zamknięte

Śródmiejski Ośrodek Kultury

Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie to miejsce, gdzie realizowane są zróżnicowane projekty kulturalne, naukowe i edukacyjne. W bogatej ofercie wydarzeń organizowanych przez placówkę, mieszkańcy Krakowa znajdą koncerty, spektakle, warsztaty, konferencje i spotkania o różnej tematyce. Śródmiejski Ośrodek Kultury prowadzi także działalność wydawniczą, wzbogacając rodzimy wybór publikacji czytelniczych. 

 

Kamienica Lamellich przy ul.Mikołajskiej - siedziba Śródmiejskiego Ośrodka Kultury

 

aktywny kraków

Misją krakowskiego Ośrodka Kultury jest nie tylko umożliwienie swoim gościom biernego odbioru wydarzeń artystycznych i naukowych, ale zaproszenie krakowian do czynnego działania w tych obszarach. Wykwalifikowana kadra tej instytucji realizuje rozmaite przedsięwzięcia z pogranicza sztuki i edukacji; znajdziemy tutaj wiele wydarzeń literackich, muzycznych i teatralnych. Dzieci, młodzież i dorośli zapraszani są do udziału w konkursach recytatorskich, plastycznych i literackich, a w ofercie warsztatowej obecne są zajęcia z rysunku i malarstwa, fotografii artystycznej, lekcje komputerowe, warsztaty flamenco i wykłady poświęcone sztuce współczesnej. 

 

zespoły 

Śródmiejski Ośrodek Kultury jest siedzibą artystycznych zespołów artystycznych. Pod patronatem instytucji działa m.in. Farafka, czyli wokalno-aktorskie Studio Piosenki zapraszające na zajęcia małych i dorosłych fanów muzyki i sztuki aktorskiej. Z kolei Grupa Natyalaya to zespół artystów promujących m.in.  taniec indyjski, bollywoodzki i flamenco. Na uwagę zasługują także chóry działające na terenie placówki: Joyful Voice, skupiony wokół muzyki gospel,  Chór Hejnał z utworami muzyki klasycznejzespół muzyki dawnej Canticum Novum. Znajdziemy tu również zespół i orkiestrę Icon, mających na swoim koncie koncerty ze znanymi muzykami: Michałem Urbaniakiem, Joachimem Menclem, Piotr Baron Quartet, Mietkiem Szcześniakiem i zespołem Raz, Dwa, Trzy.  Ponadto, w krakowskim ośrodku obecna jest młodzieżowa orkiestra kameralna Concerto Lamelli  oraz Teatr Jola (niegdyś zespół teatralny Dzieci Kazimierza), otwarty dla młodych pasjonatów sztuki teatralnej, a także Poetycka grupa Każdy…  , skupiająca kilkudziesięciu miłośników poezji.