Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Kraków
  al. Kasy Oszczędności Miasta Krakowa 14
  Kiedy:
  Pn. - Pt. 09:00 - 19:00
  Sob.09:00 - 19:00
  Niedz. 09:00 - 19:00
  Cena: od 0,00
  do 18,00 zł/osoba
  Kategoria: Świat zwierząt
  Tel:12 425-35-51, 12 425-35-52
  E-mail:zoo@zoo-krakow.pl

  Zamknięte

  Ogród Zoologiczny w Krakowie

  Malowniczo położony w środku Lasku Wolskiego, w bliskim towarzystwie Kopca Piłsudskiego i pięknego rezerwatu Panieńskich Skałek, krakowski Ogród Zoologiczny jest otwarty dla wszystkich przyjaciół zwierząt przez cały rok. Krakowskie ZOO stanowi dom dla ponad ćwierć tysiąca gatunków zwierząt najróżniejszych rozmiarów; od maleńkich gryzoni i żabek po potężne słonie, afrykańskie i indyjskie, żegnające gości i spacerowiczów.

   

  Uroczy przedstawiciel płazów - rzekotka czerwonooka

   

  zwierzęca rodzina

  Zaraz po wejściu podziwiać można obszerną kolekcję ptaków, barwnych papużek i bażantów, a także flamingi różowe i ibisy. W niektórych okresach puszczone wolno pawie przechadzają się dumnie wśród odwiedzających. Oprócz ptactwa, większość podopiecznych ZOO  stanowią ssaki, reprezentowane przez oddział zdyscyplinowanych surykatek, swawolące bandy małp, małpiatek, pawianów i lemurów, największe gryzonie świata: kapibary (większe od niektórych psów!), długoszyje żyrafy, prowadzące nocny tryb życia pancerniki, bystre uchatki oraz wiele innych gatunków. Bardzo bogatą reprezentację mają zarówno kopytne (zebry, antylopy, wielbłądy) jak i kotowate (małe i zwinne jaguarundi przypominające rozciągnięte koty, oraz tygrysy - królowie łowców). 

   

   

  Najmłodsi znajdą z krakowskim Zoo coś dla siebie: na terenie Ogrodu znajduje się bowiem Małe Zoo, a w nim kózki, kucyki, osiołki, świnki wietnamskie, świnki morskie, króliki i żółwie, bardzo chętnie jedzące z małych rączek przygotowane dla nich przez pracowników Zoo smakołyki.

  Dla starszych oraz dla zainteresowanych gadzią częścią fauny atrakcję będzie stanowić Egzotarium. Jego ciemne korytarze prowadzą pomiędzy terrariami w których wygrzewają się legwany, krokodyle, żółwie, żaby, ropuchy, rzekotki oraz ryby. Należy zachowywać się tam cicho i nie używać lamp błyskowych, żeby nie wystraszyć mieszkańców.

  Warto postarać się trafić na porę karmienia słoni, uchatek oraz najnowszego nabytku ZOO - stada pingwinów Humboldta. Odbywają się one codziennie kolejno o 13, 14 i 14:30. Jedynie uchatki jedzą w piątki z dala od wzroku widowni. 

   

  Największy z kotów - tygrys amurski

   

  przydatne informacje

  Nie tylko zwierzęta mogą się posilić w ZOO. Działa przy nim dobrze rozbudowane zaplecze gastronomiczne, w którym zaopatrzyć się można w klasyczne przekąski: frytki, zapiekanki i hot-dogi. Również na terenie Ogrodu w strategicznych miejscach umieszczone są punkty z ciepłymi posiłkami.

  Dojazd do ZOO wymaga zaopatrzenia się w nieco czasu: jeden parking jest co prawda przy bramie, jednak ostatni kilometr drogi dojazdowej do niego jest zamykany w dni wolne i świąteczne. Drugi znajduje się tuż przed początkiem drogi dojazdowej i prowadzi od niego dobrze utrzymana wybetonowana droga, która nie powinna szczególnie zmęczyć - wymaga jednak nieco spaceru. Obydwa parkingi są płatne. Inną opcją jest dojazd Komunikacją Miejską: autobusy linii 134 zbierają odwiedzających spod stadionu Cracovii i dowożą pod samą bramę. Jednak uwaga dla mam z małymi dziećmi i kobiet w ciąży: zwłaszcza w dnie wolne bywają bardzo zatłoczone!

   

  Po wizycie warto spędzić trochę czasu w Lasku Wolskim, gdzie co żywotniejsze dzieci mogą spożytkować resztę wybuchowej energii, pozostałej po wizycie w Ogrodzie. Zwiedzanie krakowskiego ZOO z pewnością zapewni wszystkim dzieciom, zarówno młodszym jak i starszym, mnóstwa wrażeń, jest to świetne miejsce na spędzenie dnia z rodziną.