Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • Pod dachem
Gdzie: Kraków
os. Tysiąclecia 15
Kiedy:
Pn. - Pt. 08:00 - 20:00
Sob.08:00 - 20:00
Niedz. 08:00 - 20:00
Wiek: Wszyscy
Cena: do uzgodnienia
Kategoria: Domy Kultury i biblioteki
Tel:12 648 49 95
E-mail:mdk@mdk.krakow.pl

Zamknięte

Młodzieżowy Dom Kultury im. Andrzeja Bursy

Młodzieżowy Dom Kultury im. Andrzeja Bursy to miejsce, które pomaga wydobywać i realizować artystyczne pasje dzieci i młodzieży. MDK skupia się przede wszystkim na rozwijaniu aktorskich talentów, prowadząc zajęcia edukacji teatralnej.

W krakowskim Domu Kultury od wielu lat funkcjonuje  teatr dzieci i młodzieży, o nazwie SCENA "i". Tutaj każdy może zaprezentować swoje osiągnięcia z zakresu szeroko pojętej sztuki - muzyki, teatru, fotografii, tańca i filmu. Nazwa teatru związana jest z założeniami programowymi tego miejsca, a są nimi:

  • inspiracja,
  • interpretacja,
  • innowacja,
  • impertynencja,
  • inicjacja,
  • inne idee.

Kolejnym projektem teatralnym jest Teatrzyk NA NIBY, w którym przygodę z aktorstwem zaczynają dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Nowością w ofercie Domu Kultury są Warsztaty estradowe, również skupione na uczeniu dzieci elementów sztuki scenicznej.

 

Warsztaty teatralne pomagają przełamać strach przed publicznymi występami

 

Oprócz zajęć teatralnych, MDK posiada szeroki wachlarz zróżnicowanych propozycji dla dzieci i młodzieży. Miłośnicy tańca mogą rozwijać swoją pasję w ramach warsztatów skupionych na tańcu klasycznym, nowoczesnym i balecie; fanom muzyki placówka proponuje naukę śpiewu i gry na instrumentach, a entuzjaści sztuk plastycznych zapraszani są na warsztaty malarstwa, rysunku, rzeźby i grafiki. W Klubie internautów dzieci mogą poznać podstawy programowania;  ciekawą ofertą są także zajęcia w pracowni fotograficznej oraz oryginalnie prowadzona nauka języka angielskiego

Również maluchy znajdą w ofercie krakowskiego Domu Kultury coś dla siebie - działa tutaj Klub Jasia i Małgosi z bardzo ciekawym programem dla dzieci od 2,5 lat. 

Niezdecydowanym dzieciom i nastolatkom polecamy Klub Czasu Wolnego, który nie jest ukierunkowany na realizację ściśle określonego programu. Goście klubu mogą korzystać z konsoli playstation, piłkarzyków i gier planszowych; organizatorzy przygotowują także konkursy, quizy i wycieczki krajoznawcze. 

 

Godziny:

  • Czynne codziennie od 8.00 do 20.00
  • Większość zajęć odbywa się po godzinie 15.00.

Cennik:

  • Zajęcia w Klubie Czasu Wolnego i Klubie Internautówbezpłatne, za pozostałe proponowana jest opłata na zasadzie deklaracji kwoty, w opłatach mieści się koszt materiałów do zajęć.