Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Toruń
  Bydgoska 7
  Kiedy:
  Pn. - Pt. 10:00 - 18:00
  Sob.10:00 - 18:00
  Niedz. 10:00 - 18:00
  Cena: od 1,00
  do 9,00 zł/osoba
  Kategoria: Świat zwierząt
  Tel:56 622 42 10
  E-mail:sekretariat@zoo.torun.pl

  Otwarte

  Ogród Zoobotaniczny w Toruniu

  Wizyta w zoo i kontakt z naturą do doskonała propozycja dla wszystkich dzieci, a zwłaszcza dla tych, które kochają zwierzęta!

   

  Poznaj florę i faunę w toruńskim zoo

  Wśród zwierząt znajdziemy tutaj liczne ssaki, ptaki, gady i płazy, np. małpki egzotyczne (pigmejki, tamaryny), konie huculskie, żubry, alpaki, karakale, rysie, niedźwiedzie i wiele innych. Liczną grupę ptaków reprezentują kolorowe papugi, kakadu, toko, ary, ale również szpaki i przepiórki. W terrarium toruńskiego ogrodu znajdują się boa, kameleony, żółwie, agamy i pytony. Ogród posiada ponadto osobną hodowlę zwaną Mini Zoo, w której można zobaczyć zwierzęta hodowlane, np. kozy karłowate, owce czterorogie, osły domowe czy kozy syryjskie. Zoo otwarte jest cały rok, a możliwość bliskiego kontaktu z przyrodą to doskonała okazja, aby wiele się nauczyć, przeżyć przygodę i mieć piękne wspomnienia. Dla dzieci (o wadze ciała nieprzekraczającej 45 kg) organizowane są konne przejażdżki na kucykach.

   

  Gekon madagaskarski - uroczy mieszkaniec toruńskiego zoo

   

  W toruńskim ogrodzie, oprócz licznej rodziny zwierząt, mamy okazję zobaczyć rośliny zwane pomnikami przyrody. Rośliny te to piękne i rzadkie egzemplarze, a możliwość przyjrzenia im się z bliska to naprawdę wyjątkowa okazja do poszerzenia swojej wiedzy i zaspokojenia dziecięcej ciekawości.  Wśród flory w Ogrodzie Zoobotanicznym w Toruniu znajdziemy m.in. czarną sosnę, miłorząb dwuklapowy, platany, jak również rośliny o pięknych i kolorowych kwiatach, jak np. krokusy, hiacynty, szafran, przebiśniegi czy wiśnię kanzan.

   

  Nauka, zabawa i rozrywka w Ogrodzie Zoobotanicznym

  Toruńskie Zoo posiada szeroką ofertę edukacyjną dla dzieci, w ramach której organizowane są konkursy i zabawy dla najmłodszych oraz wycieczki z udziałem przewodnika i festyny rodzinne. 

  Jest to nowoczesne i przyjazne dla zwiedzających miejsce, wyposażone w liczne atrakcje dla dzieci. Na terenie zoo znajduje się także bezpieczny plac zabaw posiadający odpowiednie zabezpieczenia chroniące przez wypadkami i urazami (specjalne amortyzujące podłoże i bezpieczne przyrządy do zabawy), jak również specjalna altana edukacyjna, w której odbywają się różne ciekawe wydarzenia, a także msze z okazji Międzynarodowego Dnia Zwierząt.

   

  Lemur Wari - największy z rodziny lemurowatych

   

  Oferta Zoo

  Najmłodsi, zarówno w zorganizowanych grupach do 30 osób, jak i indywidualnie (z rodzicami) mogą uczestniczyć w wycieczkach po ogrodzie zoobotanicznym i wziąć udział w lekcjach poruszających liczne ciekawe tematy związane ze światem przyrody (np. "Rekordziści świata zwierząt" czy "Nie taki gad straszny..." i in.). Ponadto dla zwiedzających otwarta jest również Galeria Sztuki Przyrodniczej, gromadząca liczne eksponaty związane ze światem zwierząt i roślin, np. znaczki, fotografie, rzeźby i kolekcje motyli.