Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

 • Płatność kartą
 • WC
 • Pod dachem
 • Na zewnątrz
 • Jedzenie / picie
Gdzie: Poznań
Zwierzyniecka 19
Kiedy:
Pn. - Pt. 09:00 - 17:00
Sob.09:00 - 17:00
Niedz. 09:00 - 17:00
Cena: od 0,00
do 8,00 zł/osoba
Kategoria: Świat zwierząt
Tel:+48 618 47 23 97, +48 618 48 08
E-mail:sekretariat@zoo.poznan.pl

Zamknięte

Stare Zoo w Poznaniu

Czy twoje dziecko ogląda się za każdym czworonogiem na ulicy i z ekscytacją w głosie pyta: "Mamo/Tato, kupisz mi pieska?", a na pytanie, kim chce zostać w przyszłości, z radością wykrzykuje: "weterynarzem!"? To całkiem zrozumiałe, w końcu który maluch nie lubi zwierząt? Nie każdy rodzic może sobie pozwolić na czworonożnego przyjaciela, ale każdy może zabrać swoją pociechę do ZOO! W Poznaniu do wyboru są aż dwa: Stare i Nowe ZOO. A w każdym czeka mnóstwo atrakcji.

 

Chwytnica czerwonooka to jedna z barwnych mieszkanek Starego Zoo

 

Zacznijmy zatem od głównej atrakcji, czyli oczywiście mieszkańców ZOO. Dzieci będą mogły tu zobaczyć:

 • zwierzęta gospodarskie, m.in. osły i kuce, a także maleńkie owce bretońskie (dorastają do zaledwie 45cm - to niewiele więcej, niż cocker spaniel!);
 • gady, w tym prawdziwego smoka - warana z Komodo, największą jaszczurkę na świecie;
 • płazy, np. zadziwiającego aksolotla, który przez całe swoje życie pozostaje w postaci larwalnej - w naturze występuje już tylko w jednym jeziorze na świecie (jezioro Xochimilco w Meksyku);
 • i wiele innych, jak np. surykatki, czy lemury katta (czyli krewniacy Jego Wysokości Króla Juliana).

Edukacja

Jako że nauka przez zabawę to połączenie doskonałe, ZOO oferuje warsztaty dla dzieci. Przewodnik może oprowadzić Was po terenie kompleksu:

 • za dnia (do wyboru wycieczka: Ratujmy Amazonię dla dzieci pow. 5 r.ż. lub Zwierzęta gospodarskie świata dla dzieci bez ograniczeń wiekowych, która zakończona jest karmieniem zwierzątek gospodarskich);
 • po godzinach zamknięcia (Noc w Starym ZOO, zależnie od sezonu 20:00-22:00 lub 22:00-24:00);
 • po jego zapleczach (Skąd się biorą nasze żaby);
 • po jego konkretnych rejonach - do wyboru program Współczesne smoki, dzięki któremu Wasza pociecha będzie mogła bliżej poznać świat gadów i Lemuriada (pow. 5 r.ż.), podczas której dzieci dowiedzą się więcej o ochronie i biologii lemurów - wykład zakończony jest karmieniem.
Rodzina surykatek

Dodatkowe atrakcje

Wydaje Wam się, że Wasze maluchy widziały już wszystko, co ma do zaoferowania ZOO? Zajrzyjcie zatem na jego oficjalną stronę internetową. W weekendy organizowane są spotkania tematyczne dla małych miłośników zwierząt. Dzieci mogą na nich m.in. poznać prawdziwego zaklinacza krokodyli czy opiekunów zwierząt i dowiedzieć się wiele o ich pracy, a także zobaczyć z bliska, jak wygląda karmienie niektórych gatunków. A to wszystko w cenie biletu, czyli często… za darmo! ZOO pobiera opłatę jedynie za wejście do pawilonu zmiennocieplnych, w którym mieszkają ryby, płazy i gady, a i tu cena nie jest zbyt wygórowana (6-8zł).

Najwięcej atrakcji czeka na dzieciaki w pogodne dni. Dobra wiadomość, zwłaszcza dla wszystkich małych księżniczek − od maja do października, głównie w weekendy, Wasza pociecha będzie mogła przejechać się na kucyku!

Jeżeli Wasze dziecko rozpiera energia i znudzi mu się oglądanie zwierzątek, zaprowadźcie je na jeden z dwóch placów zabaw dostępnych na terenie ogrodu albo na karuzelę. Taka tradycyjna rozrywka to wciąż za mało? Nic nie szkodzi! Na dzieci od 3 do 13 r.ż. czeka park linowy, a na maluchy od 2 do 8 r.ż. tor z elektrycznymi quadami. Ostrzegamy - istnieje możliwość, że Wasza pociecha nie będzie chciała wracać do domu! W takiej sytuacji może warto pomyśleć nad zorganizowaniem jej tam urodzin?

 

uwaga

Godziny otwarcia zależą od pory roku. Szczegółowe informacje dostępne są w zakładce po lewej stronie.