Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Poznań
  Św. Marcin 80/82, CK Zamek
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: 16,00 zł/osoba
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:(+48) 601 378 158, (+48) 605 318
  E-mail:atofri@gmail.com

  Teatr Atofri

  Dzisiaj wiele maluchów już od najmłodszych lat wpatruje się nie tylko w ekran telewizora, ale też tabletu czy komputera. Choć wielu rodziców stara się z tym walczyć, nie wszyscy wiedzą, jak odciągnąć uwagę dziecka i zająć je czymś ciekawszym, aż w końcu dają za wygraną. Ale czy musi tak być? Oczywiście, że nie! Najbardziej zajmujące, a przy tym korzystne dla rozwoju kilkulatka jest przecież oddziaływanie na wiele zmysłów. Jak zacząć? Najlepiej wybierzcie się wspólnie na spektakl Teatru Atofri w Poznaniu!

   

  'Jabłonka'

   

  W krainie wyobraźni - zapraszamy na pokład!

  Atofri nie jest zwykłym teatrem - tu nic nie jest tym, czym się zdaje być. Beata Bąblińska i Monika Kabacińska, twórczynie Atofri, bawią się rekwizytami, nadając im zupełnie nowe znaczenie. Całość przedstawienia to gra plastyki, dźwięku i ruchu. Historie opowiadane są tu w sposób niezwykle swobodny i pełen abstrakcji, niemal całkiem pozbawiony dosłowności. Brzmi trochę jak trudna sztuka dla dorosłych? W żadnym wypadku! Tak właśnie wygląda teatr 'najnajów', czyli 'najnajmłodszych' widzów - maluchów do lat pięciu. Wcale nie ułatwia to sprawy aktorom i reżyserom - przecież taka widownia to największe wyzwanie! Obie panie radzą sobie z nim doskonale. Podczas ich spektakli dzieci siedzą jak zaczarowane, wpatrując się w scenę. A że często komentują to, co widzą? Tym lepiej! Na tym właśnie polega urok najnajowego teatru. Dzięki spontaniczności malców, założycielki teatru mogą na bieżąco zmieniać i udoskonalać pokaz, by jeszcze bardziej podobał się małym widzom. Inspiracją może być wszystko - piękno przyrody (spektakle 'Len' i 'Jabłonka'), muzyka ('Lulajka' i 'Pan Satie'), a także zwykłe przedmioty, np. zabawki ('Stół - ciuchcia - miś') lub kształty ('Mozaika'). A to z pewnością nie jedyne, czym zaskoczy Was to nietuzinkowe widowisko!

   

  'Pan Satie'

   

  Fantazyjna edukacja - jak uczy teatr?

  Teatr Atofri to nie tylko przyciągające uwagę maluchów przedstawienia - to także warsztaty dla najmłodszych i ich rodziców. Możecie wziąć udział m.in. w zajęciach:

  • 'Kołysanki, mruczanki, lulajki', czyli warsztaty kołysankowe, na których nauczycie się dawnych pieśni, którymi nasze babki układały swoje dzieci do snu,
  • 'Papier - statek - kapelusz!', czyli inspirowane spektaklem 'Pan Satie' tworzenie kreatywnych form z papieru przy akompaniamencie dźwięków muzyki.

  Teatr Atofri bierze również udział w większych przedsięwzięciach, jak festiwal 'Sztuka Szuka Malucha w Wielkopolsce', a także prowadzi cykl spotkań z najmłodszymi w poznańskich muzeach 'Muzeowanie'.

   

  Przedstawienia Teatru Atofri wystawiane są w Centrum Kultury Zamek - Scena Nowa i na Scenie Wspólnej - ul. Za Cytadelą 1 .