Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • Parking dla rowerów
  • WC
  • Pod dachem
  • Wi-fi
  • Strefa matki z dzieckiem
  • Szatnia
  • Miejsce na wózki
Gdzie: Poznań
ul. Petera Mansfelda 4
Kiedy:
Pn. - Pt. 09:00 - 14:00
Sob. nieczynne
Niedz. nieczynne
Wiek: Wszyscy
Cena: od 15,00
do 35,00 zł/osoba
Kategoria: Kina, teatry i opery
Tel:573316736
E-mail:teatr@cortique.pl

Zamknięte

Teatr Cortiqué Anny Niedźwiedź

MISJA

 

Teatr Cortiqué to nowe miejsce na mapie Poznania, jednak jego powstanie poprzedziły długie lata pracy i poszukiwań twórczych tancerki i choreografki Anny Niedźwiedź, która stworzyła autorską koncepcję kształcenia dzieci poprzez taniec, nazwaną przez nią Szkołą Sztuk. Teatr Cortiqué jest efektem podążania za potrzebami uczniów i rozwojem ich talentów oraz krokiem milowym w rozwoju Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź.
Jesteśmy przekonani, że profesjonalna scena teatralna z własnym repertuarem, będąca jednocześnie narzędziem edukacyjnym w rozwoju uczniów to pomysł unikatowy na skalę kraju. Dzieci i młodzież w Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź uczą się tańca klasycznego, pracując jednocześnie nad widowiskiem baletowym pod okiem profesjonalistów. Efekty tej pracy publiczność może podziwiać już od kilku lat - w Teatrze Wielkim w Poznaniu, czy na gościnnych scenach w całej Polsce. Od kilku miesięcy najwyższej jakości widowiska baletowo-akrobatyczne - “Cylię" czy “Naturalion dookoła świata" można oglądać także w Teatrze Cortiqué.

Przede wszystkim jednak nasza scena służy edukacji i codziennej pracy naszych uczniów na scenie Teatru Cortiqué - niezmiennie uczymy ich nie tylko czym jest profesjonalna produkcja sceniczna, ale i jak się ją tworzy - od pedagogów baletu począwszy, przez kompozytora, muzyków, scenografów, projektantów, śpiewaków, solistów baletowych, po krawcowe, operatorów świateł i wszystkich innych, którzy sprawiają, że teatr to magia.
Teatr Cortiqué to nie tylko zachwycające produkcje sceniczne, festiwale, które przed nami oraz wydarzenia specjalne. To także miejsce, w którym uczniowie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź na co dzień przekonują się co oznacza pracować zespołowo, stać w blasku świateł, być świadomym swojego ciała na scenie i pokonywać swoje słabości.
Teatr Cortiqué. Edukacja inspiruje!

 

HISTORIA

 

Teatr Cortiqué - teatr dla dzieci - mieści się w budynku o szacownej tradycji edukacyjnej. Wszak to właśnie w naszej siedzibie działał Brunon Czajkowski - wybitny filozof i pedagog, założyciel mieszczącego się kiedyś przy ul. Mansfelda Prywatnego Gimnazjum Męskiego dr Brunona Czajkowskiego. Adaptacja na teatr dla dzieci tak wyjątkowej przestrzeni, która od lat funkcjonuje w ramach Jeżyckiego Centrum Edukacji i Biznesu to niezwykła szansa, aby pokazać piękno i potencjał sztuki oraz kontynuować założenia naszego wyjątkowego poprzednika. Chcemy do silnego duetu biznesu i edukacji dodać artyzm, a przez to rozbudzać kulturalną aktywności Jeżyc, Poznania, Wielkopolski i nie bójmy się powiedzieć, że także i kraju. Niech to będzie wyjątkowy teatr dla dzieci!

Dzięki współpracy z Panem Dariuszem Haberskim, projektantem przestrzeni i realizatorem metamorfozy jeżyckiego budynku, jesteśmy pewni, że będziemy godnie kontynuować szczytne tradycje przestrzeni na Mansfelda 4.