Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Poznań
  UL. Św. Marcin 80/82
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: od 5,00
  do 30,00 zł/osoba
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:61 853 69 64 / 61 853 72 20 wew.
  E-mail:bow@teatranimacji.pl

  Teatr Animacji w Poznaniu

   

  Teatr Animacji w Poznaniu powstał jako Miejski Teatr Marionetek 17 kwietnia 1945. Była to pierwsza polska scena teatru lalkowego założona po wojnie. Dziś teatr jest jedną z najciekawszych tego typu placówek w całej Polsce. Aktorzy i lalki grają w nim równie ważne role, dzięki czemu podczas spektaklu granice między światem realnym i przedstawionym zacierają się a wyobraźnia młodego widza pracuje na przyspieszonych obrotach.

   

  Przedstawienia teatralne

  Wśród spektakli każdy znajdzie coś dla siebie. Dzieci w wieku od 1 do 5 lat mogą wziąć udział  w zabawie z niezwykłą marchewkową maszyną w przedstawieniu “Soko-loko" z muzyką na żywo. Dla dzieci od 5 lat przewidziana jest cała masa inscenizacji, od inspirowanych tradycyjnymi baśniami, np. “Calineczka" lub “Jaś i Małgosia" do całkowicie nieznanych historii, które zabiorą malców w światy pełne zabawnych zwierząt, pięknych legend i mądrych królów.  Młodzież i dorośli także znajdą coś dla siebie i przekonają się, że lalki to domena nie tylko dzieci.

  Wystawiane są także przedstawienia ze sceny eksperymentalnej, np. “Miłość nie boli, kolano boli (czyli dzieci piszą, dorośli grają). Jest to koncert z muzyką na żywo, podczas którego dorośli aktorzy śpiewają piosenki, których teksty napisały dzieci w wieku od 2 do 6 lat

   

   

  Spektakle i zajęcia w teatrze dostarczają dzieciom wiele radości

  Wystawy

  Siedząc na widowni, nie zawsze jesteśmy w stanie zobaczyć wszystkie detale lalki, dlatego Teatr przygotował specjalną wystawę “Jeszcze więcej lalek". Lalki, kukiełki i marionetki w swoim naturalnym otoczeniu - scenografii ze spektakli. Podróż rozpoczyna się od wizyty w podwodnych krainach, poprzez domek siedmiu krasnoludków i  odwiedziny u chińskiego cesarza aż po wielką zabawę w  sali balowej powojennego kabaretu. Możliwość ujrzenia eksponatów z bliska pozwala zapoznać się z ich szczegółami, techniką i materiałem wykonania. Może dzięki wystawie w młodych artystach rozbudzi się chęć stworzenia własnej lalki?

   

  Działalność edukacyjna

  Teatr nie ogranicza się tylko do spektakli, ale działa również na rzeczy zwiększenia wiedzy, zdolności artystycznych i kreatywności wśród dzieci. Prowadzone są różnorodne warsztaty, których tematyka dostosowana jest do wieku odbiorców, np. warsztaty ruchowe, teatralne, zabawy ze słowem lub cieniem. Rozwijają one twórcze myślenie, wspomagają wyobraźnię i uczą pracy w grupie. Od tego roku, po wybranych spektaklach organizowane są wycieczki za kulisy. Ich przewodnikami są aktorzy, którzy znają wszystkie teatralne zakamarki jak własną kieszeń i z chęcią odpowiedzą nawet na najbardziej dociekliwe pytania młodych widzów. 

  A dla młodych poznaniaków spędzających ferie i wakacje w mieście Teatr przygotowuje specjalne atrakcje, które przegnają nudę i wprowadzą dzieci w artystyczny świat teatru.


  Festiwal KONTEKSTY

  Od 2003 roku Teatr jest organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Współczesnych dla Dzieci i Młodzieży KONTEKSTY. Spektakle, prezentowane przez zagranicznych artystów, wykorzystując różne techniki i formy teatralne pokazują uniwersalność tej gałęzi sztuki. Przedstawieniom towarzyszą inne działania artystyczne: spotkania z twórcami i aktorami, warsztaty oraz dyskusje.