Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Poznań
  Stary Rynek 41/2
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: od 0,00
  do 21,00 zł/osoba
  Kategoria: Muzea, zamki i pałace
  Tel:+48 690 077 800
  E-mail:muzeum@rogalowemuzeum.pl

  Rogalowe Muzeum Poznania

  Każde miasto ma swoją duszę - jego historię opowiadają nie tylko miejsca i zapiski, ale też niepowtarzalne smaki. Toruń słynie z piernika, Kraków z obwarzanków, a Poznań, oczywiście, z Rogali Świętomarcińskich! Ale czy tylko? Czy wiecie, co łączy to miasto z… pieczonym sarnim udźcem? Nic Wam to nie mówi? W takim razie koniecznie odwiedźcie Rogalowe Muzeum Poznania - nie tylko dla łasuchów!

   

  Foto: Rogalowe Muzeum Poznania

   

  Co się kryje w samym sercu Poznania?

  Już sama lokalizacja Muzeum jest powodem, dla którego warto je odwiedzić - mieści się ono bowiem w zabytkowej, ponad 500-letniej kamienicy, przy samym Starym Rynku. Z jego okien roztacza się widok na najstarszą część Poznania, a dzięki temu również na słynne poznańskie koziołki. Razem ze swoja pociechą będziecie mogli dokładnie się im przyjrzeć, unikając tym samym prób dojrzenia czegokolwiek ponad głowami tłumu! W Muzeum możecie zrobić sobie zdjęcie z symbolem miasta, dokładniej 'zbadać' go przez lornetkę, a także poznać legendę związana z historią jego powstania.

  A teraz to, na co wszyscy czekaliśmy… Rogale Świętomarcińskie! Na miejscu będziecie mieć możliwość wzięcia udziału w warsztatach ich wypiekania z użyciem autentycznych, tradycyjnych narzędzi - zadbają o to Rogalowy Mistrz i poznaniak z krwi i kości - Wuja Biniu! A na koniec, oczywiście, degustacja.

  Skoro jesteśmy już w gastronomicznej tematyce - na pewno słyszeliście już, czym są 'pyry'. Ale czy wiecie, co oznacza 'szplin'? A może 'wiara' kojarzy Wam się tylko z przekonaniem? Koniecznie wybierzcie się na krótką lekcję gwary poznańskiej - w programie również nauka sympatycznego, miejscowego zaśpiewu.

  W tak położonym miejscu nie może zabraknąć też krótkiej lekcji historii. Ale nie tej nudnej, którą może sami zapamiętaliście ze szkolnej ławki. Mowa bowiem o historii Poznania - w wersji rogalowej. Tego nie można przegapić!

   

  Poznańskie koziołki bodą się na poznańskim Ratuszu codziennie w samo południe

   

  Godziny otwarcia:

  Muzeum czynne jest od wtorku do niedzieli, z wyjątkiem wybranych dni w roku.

  Pokazy dla osób indywidualnych odbywają się o: 11:10 (z pokazem koziołkowym), 12:30, 13:45, 15:00. Należy przyjść 10 minut przed pokazem.

  Bilety:

  • Rok 2017:

  ulgowy - 14 lub 16zł (z pokazem koziołkowym)

  normalny - 16 lub 18zł (z pokazem koziołkowym)

  • Rok 2018:

  ulgowy - 16 lub 19zł (z pokazem koziołkowym)

  normalny - 18 lub 21zł (z pokazem koziołkowym)

  Dzieci do 3 r.ż. - wejście bezpłatne

   

  Rezerwacje oraz więcej informacji znajdziecie na stronie muzeum.