Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • Pod dachem
Gdzie: Poznań
Stary Rynek 45
Kiedy: Godziny do ustalenia
Wiek: Przedszkolak
Uczeń podstawówki
Nastolatek
Cena: od 1,00
do 7,00 zł/osoba
Kategoria: Muzea, zamki i pałace
Tel:61 85 68 178
E-mail:p.frankowski@mnp.art.pl

Muzeum Instrumentów Muzycznych

Poznajmy jedną z nielicznych tego typu placówek w Europie i jedyną taką w Polsce, a mianowicie Muzeum Instrumentów Muzycznych w Poznaniu! Twórcą tego fantastycznego miejsca był Zdzisław Szulc, dzięki któremu do dziś możemy jeszcze bardziej podziwiać muzykę, jak i przedmioty do niej wykorzystywane - instrumenty. Zaczęło się od przekazania 80 obiektów w ręce Muzeum Wielkopolskiego i fenomenalnych koncertów czy wystaw stałych na Starym Rynku w Poznaniu.

 

Dzięki kolejnym dyrektorom Muzeum, takim, jak: Włodzimierz Kamiński oraz Jacek Podbielski, powstała obecna Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna i Akademia Muzyczna w Poznaniu, rozwinęły się działania placówki, jaka jednocześnie powiększała się ona o kolejne, piękne eksponaty. Dodatkowo Muzeum stało się miejscem, w którym zaczęto na nowo popularyzować muzykę dawną poprzez koncerty, czy pionierskie rejestracje dźwiękowe, do których wykorzystywano również instrumenty, będące eksponatami tego wspaniałego miejsca. MIM w swoich osiągnięciach ma również bycie współorganizatorem pięciu edycji Międzynarodowych Festiwali Celtyckich!

 

 

Obecnie w placówce tej znajdziemy aż 2,5 tysiąca zabytków z różnych epok i miejsc na świecie, tworzą one 4 działy:

  • Europejskie instrumenty profesjonalne
  • Europejskie instrumenty ludowe
  • Instrumenty pozaeuropejskie
  • Muzykalia.

Jako jedyna w kraju działa także w Muzeum Pracownia Konserwacji Instrumentów Muzycznych (od 1946 roku), dzięki której przywraca się dawny urok starszym instrumentom, a także mamy możliwość podziwiania dzięki pracowni kopie i rekonstrukcje instrumentów archeologicznych czy historycznych. Jeżeli więc jesteście miłośnikami muzyki, uwielbiacie dawne, piękne brzmienia, koncerty barokowe i nie tylko, a także chcecie zapoznać z tym swoich bliskich i innych - serdecznie zapraszamy!

 

Cennik:

Bilet normalny Bilet ulgowy

Uczniowie i studenci

(od 7 do 26 lat)

Soboty
7 zł 5 zł 1 zł Bezpłatnie

 

 

Po dalsze informacje zapraszamy na stronę Muzeum: http://www.mnp.art.pl/oddzialy/muzeum-instrumentow-muzycznych/