Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Poznań
  Krańcowa 81
  Kiedy:
  Pn. - Pt. 09:00 - 17:00
  Sob.09:00 - 17:00
  Niedz. 09:00 - 17:00
  Cena: od 8,00
  do 20,00 zł/osoba
  Kategoria: Świat zwierząt
  Tel: 618 70 95 02, 618 77 35 17
  E-mail:sekretariat@zoo.poznan.pl

  Zamknięte

  Nowe Zoo w Poznaniu

  Przygoda może zacząć się już w drodze do miejsca docelowego. Wystarczy, że wybierzecie się w podróż kolejką Maltanka, której trasa biegnie wzdłuż Jeziora Maltańskiego. Kolejka kursuje od kwietnia do września.

  Kiedy już dotrzecie na miejsce, waszym oczom ukaże się ogromna przestrzeń ogrodu zoologicznego. Wydaje Wam się, że Wasza pociecha nie podoła takiej trasie? Nie martwcie się! W trosce m.in. o najmłodszych gości, na terenie ZOO również kursuje kolejka (od kwietnia do października, przejazd jest bezpłatny).

   

  Tygrysy syberyjskie uwielbiają wodę - są doskonałymi pływakami

  Podczas wycieczki dzieci będą mogły zobaczyć m.in.:

  • ogromne ptaki, w tym imponujące kazuary i emu;
  • groźne drapieżniki, np. rysie europejskie, tygrysy, niedźwiedzie brunatne, karakala czy jaguarundi (niezwykły kotowaty przypominający łasicę);
  • wywołujące ciarki owady i pajęczaki, jak skorpion, ptasznik, czy karaczan olbrzymi (chłopcy będą zachwyceni!);
  • zagrożone wyginięciem kopytne, m.in. bizony leśne i jelenie Alfreda (naukowcy uznawali ten gatunek za wymarły, aż do lat 80. XX w.);
  • łagodne olbrzymy - słonie i żyrafy;
  • uwielbiane przez dzieci foki, pandy rude, lemury katta
  • … i wiele, wiele innych!

  Edukacja

  Podobnie jak w Starym ZOO, tutaj również możemy zafundować dziecku edukacyjną wycieczkę z przewodnikiem. Do wyboru mamy:

  • Noc w Nowym ZOO - tak jak w Starym ZOO, przewodnik oprowadzi nas po terenie po godzinach zamknięcia,
  • Niedźwiedzia łapa - tu zostaniemy oprowadzeni po wybiegu dla niedźwiedzi brunatnych.

  W ofercie znajdziecie też:

  • Pokazowe karmienia zwierząt - udział w karmieniu wybranych gatunków zwierząt (gr 2-4 os.) 
  • Trening pokazowy słoni - wyjątkowa możliwość wzięcia udziału w profesjonalnym treningu tych ogromnych stworzeń (gr. 2-4 os.)
  • Urodziny z dzikim pupilem - Wasza pociecha ma swojego ulubieńca w ZOO? Na pewno będzie zachwycona takim prezentem! Zwierzak może świętować razem z solenizantem, dostaje bowiem specjalnie przygotowany tort. Dziecko może też zrobić sobie indywidualne zdjęcie z wyjątkowym gościem (gr. do 10 os.).

   

  Panda ruda - uroczy mieszkaniec poznańskiego Zoo

  Dodatkowe atrakcje

  Już przy samym wejściu do ZOO na maluchy czeka mały raj, czyli znajdujący się tuż za kasami Ogródek dziecięcy. Najmłodsi wprost uwielbiają mieszczące się tam Dziecięce ZOO, gdzie mieszkają m.in. kuce szetlandzkie, osiołki, świnki wietnamskie, króliki, a także urocze owieczki kameruńskie. Jeśli pogoda w weekend dopisuje, dzieci mogą pogłaskać kózki w specjalnie do tego przeznaczonym miejscu.

   

  Na terenie Nowego ZOO mieści się również mini park linowy ZOOLANDIA. Dzieciaki mogą się tam bawić od maja do września przez cały tydzień, a w kwietniu i w październiku w słoneczne weekendy. Tak jak w Starym ZOO, małym miłośnikom zwierząt (albo parków linowych) można tam urządzić urodziny.

  Nieco starszym dzieciom może też przypaść do gustu zwiedzanie Twierdzy Poznań, która znajduje się na terenie dzisiejszego ogrodu zoologicznego. Razem z przewodnikiem można obejrzeć część podziemną jak i nadziemną fortu oraz poznać jego historię − w weekendy i święta od początku maja do końca września.

   

   

  uwaga

  Godziny otwarcia zależą od pory roku. Szczegółowe informacje dostępne są w zakładce po lewej stronie.