Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Warszawa
  Plac Zamkowy 4
  Kiedy:
  Pn. nieczynne
  Wt. 10:00 - 16:00
  Śr. 10:00 - 16:00
  Czw. 10:00 - 16:00
  Pt. 10:00 - 16:00
  Sob. 10:00 - 16:00
  Niedz. 11:00 - 16:00
  Cena: od 0,00
  do 30,00 zł/osoba
  Kategoria: Muzea, zamki i pałace
  Tel:22 35 55 170

  Zamknięte

  Zamek Królewski w Warszawie

  Plac Zamkowy to obowiązkowe miejsce na liście zwiedzania w Warszawie. To tutaj zaczyna się Trakt Królewski, tutaj stoi Kolumna Zygmunta III Wazy i to przy tym Placu mieści się Zamek Królewski. Ta budowla była rezydencją królewską, miejscem obrad sejmu oraz centrum kulturalnym. Obecnie Zamek Królewski pełni funkcje muzealne i reprezentacyjne. Jest także jednym z ważniejszych zabytków w Warszawie.

   

  Zamek Królewski na Placu Zamkowym w Warszawie
                         Zamek Królewski na Placu Zamkowym w Warszawie

  Królewskie sale

  Jedną z atrakcji oferowanych przez zamek są jego wnętrza, które można zwiedzać. Na turystów czeka m.in.:

  • Apartament Wielki,
  • Apartament Królewski,
  • Pałac pod Blachą,
  • Pokoje Matejkowskie,
  • Sale Sejmowe,
  • Dziedziniec Wielki.

  Oprócz wystrojów pomieszczeń godne zobaczenia są również ekspozycje stałe:

  • Trasa Zamkowa,
  • Apartament Księcia Józefa Poniatowskiego,
  • Galeria Lanckorońskich,
  • Gabinet Numizmatyczny.

  Oferta dla grup zorganizowanych

  Zamkowe muzeum ma bogatą ofertę edukacyjną dla dzieci. Na przedszkolaków czekają lekcje muzealne oraz warsztaty. Grupowe lekcje muzealne dla najmłodszych odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:30 do 15:00. Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku 5-8 lat. Polegają na aktywnym i twórczym działaniu wszystkich uczestników. Tematy zajęć są zaczerpnięte z historii, inspirowane zamkowymi wnętrzami oraz znajdującymi się w nich eksponatami. Przepowiednia Księcia Józefa, Zwierzyniec Króla Jegomości czy W bawialni księcia Pepi to tylko niektóre z zagadnień. 

  Dla uczniów szkół podstawowych Zamek Królewski, oprócz lekcji muzealnych i warsztatów, oferuje przedstawienia teatralne oraz zabawy plastyczne. W spektaklach występują profesjonalni aktorzy, którzy zachęcają dzieci do aktywności w trakcie występów. Szkraby mogą zagłębić się w historię Jego Kudłatej Mości Kiopka, Zaklętej Królewny, Warszawskiej Syrenki, Szeherezady czy Orfeusza i Eurydyki. Z kolei zabawy plastyczne dotyczą historii zamku i jego eksponatów. Dzieci, zgodnie z motywem przewodnim zajęć, stosują różne techniki plastyczne: wycinanki, wydzieranki, akwarelę, kolaż oraz decoupage.

   

  Cykle edukacyjne dla rodzin

  Szlakiem Orientalnych Opowieści to niedzielne spotkania dla rodzin z dziećmi. W pałacu pod Blachą, gdzie znajduje się kolekcja Kobierców Wschodnich, rodzice i dzieci mogą wspólne spędzić czas. Oferta obejmuje warsztaty muzyczne, plastyczne, prezentację orientalnych baśni i legend, spotkania z muzykami, a także wizyty autorów książek dla dzieci. Zajęcia odbywają się w niedzielę od 12:00-13:30, koszt biletu dla całej rodziny to 20 złotych.

  Na dzieci w wieku 8-12 lat czekają także Zamkowe Wędrówki, czyli zajęcia plastyczno-historyczne. Odbywają się one w jedną sobotę w miesiącu. Program przewiduje zwiedzanie wybranych sal zamkowych lub wystaw czasowych oraz zabawy plastyczne w pracowni.

  Dla najmłodszych brzdąców przewidziano Szkatułkę Księżniczki, Skarb Królewicza, które wprowadzają dzieci w świat zagadek, tajemnic i niespodzianek związanych z Zamkiem Królewskim w Warszawie.

   

  Cofnąć się w czasie, czyli o słuchowiskach

  Zamek Królewski wraz z trzema innymi rezydencjami królewskimi, Zamkiem Królewskim na Wawelu, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz Muzeum Łazienki Królewskie
  w Warszawie, zrealizowały cztery słuchowiska radiowe przeznaczone dla dzieci w wieku 9-12 lat. Producentem wykonawczym projektu jest Zamek Królewski w Warszawie, a same słuchowiska powstały we współpracy z Teatrem Polskiego Radia. Można je znaleźć na stronie internetowej Zamku Królewskiego w Warszawie w zakładce "Słuchowiska".

   

  Szczegółowe informacje dotyczące godzin otwarcia i cen biletów dostępne są na stronie internetowej Zamku: www.zamek-krolewski.pl