Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Warszawa
  Agrykoli 1
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: od 0,00
  do 45,00 zł/osoba
  Kategoria: Muzea, zamki i pałace
  Tel:(+48) 504 243 783
  E-mail:info@lazienki-krolewskie.pl

  Łazienki Królewskie

  Obecne Muzeum niegdyś pełniło rolę letniej rezydencji króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, a do dzisiaj zachowało klasycystycznego ducha, kierując się przekonaniem króla, iż edukacja i kontakt z pięknem czynią ludzi lepszymi, a społeczeństwa bardziej racjonalnymi. 

   

  Urokliwy Pałac na Wyspie

   

  Zabytki i ogrody królewskiej siedziby 

  Muzeum znajduje na terenie mieszczącym wiele klasycystycznych zabytków i historycznych ogrodów. Pośród niezwykłych budowli zobaczyć tu można prawdziwe perły architektury, nie tylko polskiej, lecz także europejskiej. Przykładem jest Pałac na Wyspie, nazywany również Pałacem na Wodzie lub po prostu Pałacem Łazienkowskim, w którym znajduje się Królewska Galeria Obrazów. Malowniczy Amfiteatr, Pałac Myślewicki, Podchorążówka czy wzniesiony od podstaw Biały Domek to kolejne warte uwagi elementy warszawskich Łazienek. W tej ostatniej podziwiać możemy Królewską Galerię Grafiki. Ciekawym miejscem jest również Stara Oranżeria z Królewską Galerią Rzeźby, zawierającą kopie słynnych rzeźb z czasów starożytnych i Teatrem Królewskim, wyróżnianym na tle sztuki europejskiej XVIII wieku. 

   

  Pawie - towarzysze gości spacerujących po ogrodach Łazienek Królewskich

   

  Malownicze tereny otaczające Pałac Łazienkowski to aż cztery wyjątkowe ogrody, po których przechadzają się majestatyczne pawie; mieszka tu także sarna i zwinne wiewiórki, przyzwyczajone do licznych odwiedzin turystów. Szczególnie wiosenna wyprawa do łazienkowskich ogrodów dostarcza imponujących wrażeń - o tej porze kwitnie tutaj do 100 tysięcy kwiatów! Spacerować możemy po Ogrodzie Królewskim, Ogrodzie Romantycznym, Modernistycznym, a także po orientalnym Ogrodzie Chińskim. W upalne letnie dni przy Nowej Oranżerii otwarta jest strefa leżakowania dla zmęczonych spacerowaniem. 

   

  Propozycje dla dzieci i młodzieży

  Muzeum Łazienki Królewskie dysponuje bogatą ofertą zajęć warsztatowych skierowanych do różnych grup wiekowych, ze szczególnym uwzględnieniem ludzi młodych i otwartych na poznawanie piękna sztuki. Najmłodsi mogą zagłębić się w jej świat razem z rodzicami, dzięki warsztatom rodzinnym. Na zajęciach tych animatorzy skupiają się na ćwiczeniach rozwijających motorykę najmłodszych, oswajają ich z przestrzenią wystaw muzealnych i świata sztuki, jak również dają dzieciom możliwość kreatywnego spędzenia czasu. Nieco starsze dzieci, od 6 do 10 roku życia, poznają Królewskie Galerie Sztuki. Animatorzy kultury prowadzący zajęcia wspomagają się osiągnięciami takich dyscyplin jak teatr, sztuki plastyczne, arteterapia czy zabawa językiem. Wśród propozycji znajdują się takie zajęcia jak warsztaty artystyczne skupione wokół twórczego wykorzystania żywiołów: 'iGraj z żywiołem', 'Żywiołowa sobota'; w ofercie natrafić również można na propozycję gier miejskich

  Warsztaty artystyczne dla młodzieży skupiają się wokół zgromadzonych w Muzeum królewskich kolekcji. Ich celem jest zaszczepienie w młodych umysłach potrzeby kreatywności i chęci odkrywania sztuki. Organizatorzy zapraszają dzieci w wieku od 10 do 15 lat na kurs rysowania pn. 'Klasa rysunkowa'. Dzięki udziałowi w cyklu zajęć uczestnicy poznają techniki rysunku począwszy od kreski i szkicu, po rysunki plenerowe i architektoniczne.