Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Gliwice
  Nowy Świat 55-57
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: do uzgodnienia
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:32 230 49 68, 32 231 80 38
  E-mail:bow@teatr.gliwice.pl

  Teatr Miejski

  Czy pamiętasz z dzieciństwa tę niesamowitą potrzebę przygody? Kiedy z wypiekami na twarzy czytaliśmy historie dzieciaków w naszym wieku, które wyruszały w niezwykle podróże, a nawet w nieznane krainy. Ba! Czasem nawet sami pakowaliśmy swój 'dobytek' w chusteczkę - ulubioną zabawkę i kilka cukierków na drogę - i wyruszaliśmy w nieznane (oczywiście, wracając wkrótce po tym, gdy tylko skończyły się słodycze, czyli nie później niż po godzinie). A jednak pragnienie wciąż jest żywe, choć teraz odczuwa je młodsze pokolenie. A skoro doskonale je rozumiesz, może zabierzesz swojego malucha na wyprawę do krainy wyobraźni? Do Bullerbyn, Panamy albo… aż do gwiazd! To wszystko jest możliwe - wystarczy wybrać się do Teatru Miejskiego w Gliwicach.

   

  Ach, jak cudowna jest Panama - jedna z propozycji gliwickiego Teatru dla najmłodszych (fot.Bożena Nitka)

   

  Sztuka dla najmłodszych - co jest grane?

  Każdy z nas rodzi się z pewną wrażliwością, która, niestety, z czasem może zanikać. Dlatego warto przynajmniej od czasu do czasu wybrać się ze swoją pociechą w miejsce, w którym będzie mogła ją w sobie pielęgnować, obcując ze sztuką. Jednym z takich miejsc jest właśnie Teatr Miejski w Gliwicach. Poza licznymi spektaklami dla dorosłych, oferuje on również sztuki przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych widzach. Do wyboru mamy:

  • 'Dzieci z Bullerbyn wg Astrid Lindgren' - pamiętasz jeszcze te sympatyczne dzieciaki? Lasse, Bosse, Lisa, Britta, Olle i Anna - to bohaterowie naszego dzieciństwa. To nie tylko piękna opowieść o sile przyjaźni i szczerego uśmiechu, ale też pochwała dziecięcej wyobraźni, o której znaczeniu my, dorośli, tak często zapominamy.
  • 'Niezwykły Lot Pilota Pirxa' - czyli Stanisław Lem dla najmłodszych! Na co czekacie? Wsiadajcie na pokład rakiety i lećcie razem z Pirxem w kosmiczną przygodę! Wasza pomoc będzie mu potrzebna!
  • 'Ach, jak cudowna jest Panama' - kogo z nas nigdy nie zauroczyła myśl o podróży do dalekich krajów? Taka pokusa przytrafiła się też Misiowi - odkrywszy skrzynkę po bananach z wypisaną na niej nazwą tajemniczego kraju PANAMA, postanawia nie tylko go odkryć, ale też w nim zamieszkać. Ale co to za podróż bez przyjaciela? Dlatego dołącza do niego Tygrysek i już razem wyruszają na spotkanie przygody. Dokąd ich to zaprowadzi? Sprawdźcie sami! Zdjęcia z tego pięknego spektaklu z pewnością skuszą nawet najbardziej wymagających widzów!
  • 'W kole' - zabawa w teatr dla najmłodszych w wieku od 3 do 5 lat. Przedszkolaki, które świat chłoną bardzo intensywnie i wszystkimi zmysłami, wyruszą razem w aktorami do świata pelnego rozmaitych bodźców - wzrokowych, słuchowych, a przede wszystkim niezwykle ciekawych dla maluchów.
  • 'Chłopiec z Gliwic' - czyli historia Gliwic na wesoło. Czy dzielnemu szewczykowi o imieniu Przemko, sprytnej Jadwidze i ich maleńkim przyjaciołom uda się uratować miasto przed wrogiem? Tego dowiecie się w gliwickim teatrze.
  Niezwykły Lot Pilota Pirxa ((fot.Bożena Nitka)

   

  Teatr w Gliwicach to z pewnością miejsce warte odwiedzenia z maluchem - nie bez przyczyny zdobył on nagrodę 'Słoneczniki 2017', przyznawaną za najbardziej rozwojowe inicjatywy dla dzieci do 14 roku życia. Warto zatem śledzić na bieżąco jego ofertę edukacyjną - choć stałe zajęcia przeznaczone są dla grup, co jakiś czas można też natrafić na prawdziwą perełkę dla uczestników indywidualnych.

  A może Wasza pociecha wybiera się na bal przebierańców? Jeśli marzy jej się niezwykły kostium, w teatrze możecie wypożyczyć dla niej fantastyczny strój.