Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Wiek: Uczeń podstawówki
  Nastolatek
  Cena: darmowe
  Kategoria: Umysł
  E-mail:dojo@coderdojo.org.pl

  CoderDojo

  CoderDojo - to brzmi intrygująco! Pod tą nazwą kryje się działalność fundacji, która umożliwia bezpłatny dostęp do nowych technologii dzieciom i młodzieży. Drogi Rodzicu, jeśli Twoja pociecha najchętniej spędzałaby przed komputerem cały dzień, wykorzystaj to i przyjdźcie na nasze zajęcia! Przekujemy dziecięcą fascynację grami komputerowymi w wartościową pasję do świata nowych technologii - dzisiejszy świat potrzebuje programistów, pasjonatów robotyki i grafiki komputerowej. Dlatego pasja, którą przejawia Twoje dziecko może być nie tylko hobby, ale także sposobem na życie. 

   

  Cable Congress 2016 - warsztaty programowania dla dzieci 

   

  Fakty i liczby o CoderDojo

  Główna Fundacja to CoderDojo Irlandia, która ma swoje oddziały w różnych miejscach na świecie. Została ona założona w 2013 roku przez Jamesa Wheltona. Celem organizacji jest wspomaganie istniejących i nowych filii CoderDojo oraz zaopatrywanie w niezbędne narzędzia i zasoby.

  Polski oddział CoderDojo powstał w Zambrowie, a jego inicjatorem jest Kamil Sijko. Aktualnie w Polsce funkcjonuje kilkanaście klubów nowych technologii. W CoderDojo dzieci mogą zajmować się programowaniem, grafiką, drukiem 3D oraz modelowaniem. Zajęcia są bezpłatne i może do nich dołączyć każdy, wystarczy mieć tylko własny komputer. Co ciekawe, lekcje nie odbywają się w szkołach, tylko w salach użyczanych przeważnie przez firmy IT.

   

  Zajęcia CoderDojo w siedzibie T-Mobile PL

   

  Idea CoderDojo

  Rodzice powinni wiedzieć, że CoderDojo nie jest tradycyjną szkołą, w której uczą się dzieci. Pokazujemy, jak uczyć się samemu i od kolegów. Odkrywamy przed uczestnikami zajęć nowe aplikacje, programy i języki, ale nie podajemy gotowych sposobów na korzystanie z nich - zadajemy pytania, które pozwalają na samodzielną naukę oraz na  innych zainteresowanych. CoderDojo to klub nowoczesnych technologii, w którym mali komputerowcy poznają zagadnienia robotyki, programowania, kreatywnego zastosowania komputerów.

   

  CoderDojo to rozwój pasji i wzajemna pomoc

   

  Rodzicu - dołącz do nas!

  W jaki sposób? Jeśli jesteś cierpliwy i dysponujesz czasem wolnym, możesz przychodzić na zajęcia razem ze swoim dzieckiem i w nich uczestniczyć. Możesz zostać wolontariuszem, mentorem lub po prostu pomagać maluchom i zachęcać do tego swojego małego informatyka. 

  Jeżeli chciałbyś pomóc rozwijać nasze przedsięwzięcie, dysponujesz czasem i znajdziesz pomocników, zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby pomóc Ci założyć CoderDojo w Twoim mieście. Nie potrzebujesz żadnych uprawnień i sprzętu!

   

      Zajęcia w CoderDojo

   

  Kluby CoderDojo w Polsce znajdują się w takich miastach jak: Białystok, Bielsko-Biała, Cieszyn, Cisie, Gdańsk, Gliwice, Kraków, Lublin, Poznań, Warszawa, Wrocław i Zambrów. Dokładne adresy i namiary znajdziecie w zakładce po lewej stronie.