Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • WC
  • Pod dachem
Gdzie: Gliwice
Barlickiego 3
Kiedy: Godziny do ustalenia
Wiek: Przedszkolak
Uczeń podstawówki
Nastolatek
Cena: darmowe
Kategoria: Kina, teatry i opery
Tel:(32) 232-69-54
E-mail:s_olo@wp.pl

Teatr Magazyn i DOiDO

 

Teatr Magazyn Młodzieżowego Domu Kultury wprowadza młodzież oraz dzieci w tajniki i magię świata teatru. W światłach reflektorów, na scenie, odbywają się aktorskie zajęcia warsztatowe. Przygotowują się tu do występów na scenie przyszli aktorzy.

 

 

 

Siedzibą teatru jest Stara Kotłownia, na deskach scenicznych młodzi i utalentowani aktorzy debiutują grając w widowiskach inscenizowanych przez pana Aleksandra Smolińskiego. Reżyser jest bardzo wymagający, ale aktorzy bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach teatralnych. Uczą się m.in. dykcji, wierszy i prozy na pamięć, potem interpretować mówione teksty oraz właściwej postawy, ruchu scenicznego i używania gestu.

 

 

 

 

 

Za każdym razem, kiedy stajemy przed Państwem, odnosimy wrażenie, że niezależnie od zmian jakie przeszedł do dziś, w dobie rzeczywistości wirtualnej, cyfrowego kina i telewizji, teatr wciąż pozostaje spotkaniem. Spotkaniem widza i aktora. Teatr to przede wszystkim zdarzenie interpersonalne. Tym samym na początku jest spotkanie grupy. Wspólne tworzenie spektaklu staje się potem spotkaniem z widownią. Przedstawiamy obrazy sceniczne, w których chętnie i z upodobaniem przeglądają się nasi stali i ulubieni Widzowie.

 

Prócz Teatru Magazyn działa też teatr DOiDO prowadzony przez pana Wojciecha Kotylaka, jego mali aktorzy, poza teatrem klasycznym, poznają też specyfikę pracy Czarnego Teatru tworząc w świetle UV magiczne spektakle.  

Najwięcej satysfakcji dają młodym aktorom występy na scenie i oklaski zadowolonej publiczności.