Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Kraków
  Skarbowa 2
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: od 5,00
  do 40,00 zł/osoba
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:12 633 48 22, 12 631 81 80
  E-mail:kasa@groteska.pl

  Teatr Groteska

  Groteska to jeden z najstarszych i najbardziej znanych polskich teatrów lalkowych. Zespół teatru bierze udział w wielu imprezach i konkursach teatralnych, odnosząc sukcesy na scenie krajowej i zagranicznej. Bogaty repertuar i różnorodność form artystycznych przyciągają fanów sztuki teatralnej w każdym wieku - znajdziemy tu liczne spektakle zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych widzów. Najmłodsi mogą również wziąć udział w warsztatach plastycznych oraz teatralnych.

   

  Teatr Groteska w centrum Krakowa przy ul. Skarbowej (żródło: Wikipedia)

   

  Bogactwo repertuaru

  Repertuar sztuk dziecięcych opiera się na klasycznych i nowych dziełach literackich oraz na oryginalnych scenariuszach. Wśród tytułów znajdziemy doskonale znane i lubiane historie, jak 'Czerwony Kapturek', 'Calineczka' czy 'Przygody Tomka Sawyera', ale także sztuki i adaptacje nowszych dzieł, np. 'Aksamitny Królik', 'Amelka, Bóbr i Król na Dachu', 'Szpak Fryderyk, czyli bajka o szczurach'. W najnowszym repertuarze znajdują się m.in.: 'Porwanie Baltazara Gąbki, czyli Smok & Roll', 'Brzydkie Kaczątko', 'Trzy Świnki' czy 'Calineczka - niezwykłe przygody'. Wybór jest naprawdę szeroki, a spektakle odbywają się w różnych godzinach w ciągu dnia, co z pewnością ułatwi rodzicom zaplanowanie rodzinnej wizyty w teatrze.
  Znaną i przyciągającą tysiące entuzjastów inicjatywą Groteski jest Wielka Parada Smoków,  widowisko plenerowe odbywające się co roku w czerwcu. 

  Teatr Groteska to także scena dla dorosłych, którzy zapraszani są na spektakle sięgające do twórczości tak znakomitych twórców jak Sofokles, Bułhakow czy Wolter.  Teatr jest także organizatorem popularnego Reality Shopka Szoł z udziałem znanych osób z polskiej sceny politycznej i Międzynarodowego Festiwalu Teatru Formy Materia Prima, zachwycającego publiczność występami aktorów z całego świata.

  Teatr Groteska kieruje swoją ofertę zarówno do widzów indywidualnych, jak i do zorganizowanych grup, które mogą skorzystać ze zniżek na ceny biletów. 

   

  Warsztaty dla dzieci

  Mali entuzjaści sztuki teatralnej mogą wziąć udział w organizowanych przez Teatr Groteska warsztatach plastycznych lub teatralnych (dla dzieci powyżej 3 r.ż.), które odbywają się co niedzielę po drugim spektaklu (ok. 14:30). Warsztaty prowadzone są przez plastyków i aktorów związanych z teatrem. W czasie zajęć opiekunowie mogą nieodpłatnie towarzyszyć dzieciom. Warsztaty w Grotesce to doskonała forma spędzania wolnego czasu dla dzieci - pomagają rozwijać zdolności plastyczne najmłodszych oraz uwrażliwiać na sztukę. Uczestnicy zajęć wykonują makiety, maski i inne elementy scenografii do wybranych spektakli (np. elementy stroju tygryska z przedstawienia 'Brykanie z tygryskiem').