Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Białystok
  Odeska 1
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: do uzgodnienia
  Kategoria: Koncerty i widowiska
  Tel:(85) 306 75 04
  E-mail:bilety@oifp.eu

  Opera i Filharmonia Podlaska

  Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki jest instytucją łączącą w sobie przeciwstawne elementy rzeczywistości, jak nowoczesność w architekturze siedziby i tradycję w działaniach artystycznych; ponadto jej lokalizacja - Białystok - jest swoistym buforem pomiędzy Europą Zachodnią i Wschodem. Europejskie Centrum Sztuki zorientowane jest na środowiska mniejszości narodowych, lecz nie zamyka się na ogół społeczeństwa, chcąc docierać ze sztuką do każdego. 

  Instytucja w swej obecnej formie powstała na mocy umowy podpisanej już w 2005 r. Połączenie ze sobą muzyczno-dramatycznej przestrzeni Opery, koncertowej działalności Filharmonii oraz sfery edukacyjnej zaowocowało stworzeniem centrum kultury na europejskim poziomie

   

  Foyer Opery i Filharmonii Podlaskiej (źródło)

   

  Co w programie?

  Program Opery i Filharmonii zaskakuje swoją różnorodnością. Odwiedzający Centrum trafią tu na spektakle nie tylko operowe i muzyczne, jak operetki i musicale, czy spektakle baletowe, lecz również na przedstawienia teatralne, w tym bajki. Sympatycy muzyki poważnej odnajdą w repertuarze koncerty symfoniczne, jak również będą mogli wysłuchać - w ramach teatru impresaryjnego, czyli teatru bez stałego zespołu aktorskiego, koncertów muzyki jazzowej, rockowej lub alternatywnej

  OiF - ECE współdziałając ze szkołami i ich programem nauczania, co roku z myślą o dzieciach i młodzieży ponadgimnazjalnej tworzy cykl zajęć edukacyjnych. Poprzez spektakle edukacyjne, w tym bajki muzyczne i szkolne wersje znanych oper czy też koncerty edukacyjne, instytucja chce rozwijać w młodych umysłach świadomość duchowej potrzeby obcowania ze sztuką. 

  Ponadto wystawionym bajkom dla najmłodszych towarzyszą warsztaty edukacyjne, dzięki którym dzieci mogą nauczyć się, którym wartościom dać pierwszeństwo w życiu i jak wybierać mądrze pośród moralnych dylematów. Warsztaty mają na celu ukierunkowanie najmłodszych na poszukiwania prawdy, rozwijanie dziecięcych zainteresowań, a także kształtowanie postawy otwartej na obecność innych i gotowej do dialogu. 

   

  Dom artystów

  Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku dysponuje czterema nowoczesnymi przestrzeniami, z których każda, choć zaopatrzona w nowoczesne zaplecze technologiczne, nie traci swojej klasycznej atmosfery. Na ponad 16 tysiącach metrów kwadratowych mieszczą się: Scena Duża, Scena Kameralna, Amfiteatr i Foyer.  Wartym uwagi są organy umieszczone na Scenie Dużej, będące drugimi co do wielkości w Polsce. Ponadto w gmachu instytucji mieści się również studio nagrań. Nowoczesna technologia i odpowiednia akustyka sprawiają, że możliwe są tu realizacje radiowo-telewizyjne. 

  Gmach Europejskiego Centrum Sztuki jest siedzibą wielu grup artystycznych: Orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej,  Chóru Dziecięcego, a także licznych zespołów kameralnych.