Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • Parking
  • WC
  • Pod dachem
Gdzie: Gliwice
Bojkowska 37
Kiedy:
Pn. nieczynne
Wt. 09:00 - 15:00
Śr. 09:00 - 15:00
Czw. 10:00 - 16:00
Pt. 10:00 - 16:00
Sob. 11:00 - 16:00
Niedz. 11:00 - 16:00
Wiek: Wszyscy
Cena: od 0,00
do 15,00 zł/osoba
Kategoria: Muzea, zamki i pałace
Tel:+48 32 231 08 54
E-mail:info@muzeum.gliwice.pl

Zamknięte

Oddział Odlewnictwa Artystycznego

Oddział Odlewnictwa Artystycznego Muzeum w Gliwicach ma swoją siedzibę w byłej maszynowni Kopalni Węgla Kamiennego 'Gliwice'. Początki powstania ów kopalni sięgają aż 1912 roku, jednak w wyniku projektu 'Nowe Gliwice', obiekt ten został odrestaurowany, dzięki czemu dzisiaj muzeum mogło znaleźć się właśnie na tym zabytkowym terenie poprzemysłowym. 

 

Ekspozycja prezentowana przez Oddział Odlewnictwa Artystycznego jest niezwykle ciekawa i atrakcyjna. Przyciąga ona turystów już samą swoją prezencją wizualną oraz walorami estetycznymi. Jest jedną z pierwszych nowoczesnych, multimedialnych i interaktywnych ekspozycji na Śląsku. Zwiedzanie takiej wystawy jest samą przyjemnością, a wiedza, dotycząca historii odlewnictwa, rozwoju przemysłu, roli żeliwa, czy też historii miasta i regionu, napływa do odbiorcy niemal samoistnie.

 

Prezentowane liczne eksponaty z żeliwa i brązu to między innymi: miniatury pomników i rzeźb, medale, plakiety, projekty czołowych artystów polskich, wazy, kadzielnice, grzałki, biżuteria, gemmy, zabytkowe żetony, kałamarze, przyciski do papierów, świeczniki, stojaczki na zegarki i wiele, wiele innych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy do zwiedzania oraz korzystania z tak ogromnego źródła wiedzy małych i dużych.

 

 

Obiekt ten jest częścią Szlaku Zabytków Techniki.

 

(źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, zabytkitechniki.pl)