Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • Pod dachem
Gdzie: Gdańsk
Korzenna 33/35
Kiedy: Godziny do ustalenia
Wiek: Przedszkolak
Uczeń podstawówki
Nastolatek
Cena: do uzgodnienia
Kategoria: Domy Kultury i biblioteki
Tel:48 58 301 10 51
E-mail:sekretariat@nck.org.pl

Nadbałtyckie Centrum Kultury

Samorządowa instytucja kultury Województwa Pomorskiego i organizator przedsięwzięć kulturalnych i naukowych. Działa od 1992 roku, skupiając się na samodzielnej realizacji i współtworzeniu różnorodnych projektów o zasięgu lokalnym, krajowym i międzynarodowym. Bogata oferta wydarzeń skierowana jest zarówno do dzieci, jak i do dorosłych odbiorców. NCK organizuje: 

  • koncerty i festiwale,
  • spektakle,
  • wystawy,
  • konferencje,
  • spotkania literackie.

Do ciekawych projektów cyklicznych należy m.in. Festiwal Kultur Świata "Okno na Świat', najbardziej rozpoznawalny, międzynarodowy festiwal NCK, w ramach którego odbywają się warsztaty, spotkania, koncerty i projekcje filmowe zapraszające publiczność do obcowania ze sztuką różnych kultur. Festiwal "Dźwięki Północy" to impreza muzyczna z wieloletnią tradycją, prezentująca twórczość artystów krajów regionu bałtyckiego, a także muzyków z jeszcze dalszych regionów, należących do Jakutów, Eskimosów czy Buriatów. Miłośnikom sztuki filmowej NCK proponuje Festiwal Filmów i Form Jednominutowych "The One Minutes", promujący twórczość młodych artystów. Z kolei Bałtyckie Spotkania Ilustratorów podkreślają znaczenie książek w życiu dziecka, a odbywający się w ramach Święta Miasta festiwal Streetwaves pozwala zawładnąć różnym formom sztuki centrum i dzielnicami Gdańska.

 

z rodziną, szkołą lub indywidualnie

Dzieci, młodzież i dorośli mogą skorzystać z wielu propozycji warsztatów i rodzinnych zabaw. Najmłodsi gdańszczanie chętnie korzystają z przygotowanej dla nich oferty edukacyjnej wprowadzającej maluchy w świat sztuki i nauki. Popularnością cieszą się tematyczne gry miejskie dla całej rodziny i terenowe gry dla szkół, a także warsztaty plastyczne i filmowe.

 

publikacje

Nadbałtyckie Centrum Kultury prowadzi także działalność wydawniczą, która w dużej mierze dokumentuje organizowane przez NCK wydarzenia, często zajmując znaczącą pozycję na polskim rynku literackim. Pierwszą wydaną przez gdańskie Centrum Kultury książką dla dzieci był, opublikowany w 2010 roku, dwujęzyczny zbiór bajek kaszubskich 'ÒPÒWIÉDZ MIE BÔJKÃ... / OPOWIEDZ MI BAJKĘ'.