Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Gdańsk
  ul. Okopowa 7
  Kiedy:
  Pn. 11:00 - 19:00
  Wt. 11:00 - 19:00
  Śr. 11:00 - 19:00
  Czw. 11:00 - 19:00
  Pt. 11:00 - 20:00
  Sob. 11:00 - 20:00
  Niedz. 11:00 - 20:00
  Wiek: Wszyscy
  Cena: od 15,00
  do 45,00 zł/osoba
  Kategoria: Muzea, zamki i pałace
  Tel:694 650 197, 58 352 02 85
  E-mail:muzeum@niewidzialnygdansk.pl

  Otwarte

  Niewidzialny Gdańsk

   

  Wystawa "Niewidzialny Gdańsk", której zwiedzanie odbywa się w całkowitych ciemnościach już otwarta. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby przeżyć godzinę pełną niezapomnianych wrażeń.

   

   

  Wystawa spełnia dwie podstawowe funkcje. Z jednej strony jest to wymiar rozrywkowy - takie atrakcji do tej pory nie było w mieście. Na wystawie znajdują się m.in. eksponaty, które symbolizują przełomowe momenty historyczne naszego miasta. Zwiedzający za pomocą wszystkich zmysłów poza wzrokiem, będą spotykać się w nietypowy sposób z gdańską historią.

  Z drugiej strony wystawa ma również walor edukacyjny. Zapraszamy bowiem zwiedzających do świata, którego nie znają, a z którym codziennie mierzą się nasi przewodnicy, osoby niewidome i niedowidzące - świata, który nas otacza, ale którego nie można zobaczyć.

  Nasi przewodnicy podczas zwiedzania opowiadają nie tylko o tym, co znajduje się na wystawie, ale dzielą się również swoimi doświadczeniami - jakie bariery komunikacyjne, społeczne, mentalne stają przed nimi każdego dnia, z jakimi wyzwaniami muszę się mierzyć. Uczą jak można napotkanym osobom z dysfunkcją wzroku pomóc, jeśli takiej pomocy potrzebują, a przede wszystkim pokazują, że niepełnosprawność nie czyni ich osobami odmiennymi.

   

   

  Zwiedzanie całej wystawy trwa około godziny. Około 40 minut goście przebywają w części ciemnej, przechodząc poszczególne etapy wystawy, a następnie około 15 - 20 minut w części jasnej odbywa się spotkanie z przewodnikiem, który pokazuje m.in różne przedmioty użyteczne w życiu osoby niewidomej, tłumaczy podstawowe zasady alfabetu Braille'a etc.

   

  Wystawa otwarta jest codziennie, od poniedziałku do czwartku w godzinach od 11.00 do 19.00, natomiast w weekendy od 11.00 do 20.00

   

  Zwiedzanie odbywa się w grupach nie większych niż 6 osób. Nasi przewodnicy noszą maski lub przyłbice i o to samo prosimy wszystkich zwiedzający. Obowiązkowa przed wejściem na wystawę i po jej opuszczeniu jest dokładna dezynfekcja rąk. Nasze eksponaty są dodatkowo , regularnie dezynfekowane. Wystawa mieście się w budynku Centromoru, dwie minut piechotą od słynnego budynku LOT, dokładnie vis a vis centrum handlowego FORUM. Wejście mieści się z boku budynku, a Niewidzialny Gdańsk znajduje się na pierwszym piętrze.

   

   

  Bilety można nabyć bezpośrednio w naszej siedzibie bądź przez stronę internetową www.niewidzialnygdansk.pl (link do strony - zakładka po lewej stronie 'Kup bilet')

   

  Mamy nadzieję, że nasza Wystawa stanie się ważnym punktem na trójmiejskiej mapie atrakcji, ale również, że osoby, które nas odwiedzą i wejdą na chwilę w świat niewidomych, będą bardziej uważne i empatyczne na potrzeby osób z niepełnosprawnością.

   

  Zapraszamy również do kontaktu mailowego pod adresem: muzeum@niewidzialnygdansk.pl  oraz pod numerem telefonu : 58 352 02 85