Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Gdańsk
  Ołowianka 9-13
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Wiek: Wszyscy
  Cena: do uzgodnienia
  Kategoria: Muzea, zamki i pałace
  Tel:58 301 86 11

  Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

  Gdańskie muzeum jest największym morskim muzeum w Polsce. Jego misją jest pielęgnowanie i udostępnianie szerokiej publiczności eksponatów związanych z kulturą morską na przestrzeni wieków, od czasów średniowiecza, aż do epoki współczesnej.   

   

  Sołdek i Spichlerze na Ołowiance - odziały Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku 

   

  Do Narodowego Muzeum Morskiego należy kilka oddziałów:

  Obok dokumentowania historii morskiej, muzeum prowadzi także działalność naukową i własne badania archeologiczne. Chętni do poszerzania wiedzy z zakresu morskiej i rzecznej żeglugi, szkutnictwa i rybołóstwa, a także interesujący się wynikami naukowych realizacji instytucji, mogą korzystać z biblioteki i czytelni Muzeum Morskiego, gdzie udostępniono tysiące książek i czasopism o morskiej tematyce. 

   

  W każdym z oddziałów muzeum prowadzone są liczne projekty edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży. Lekcje organizowane w Narodowym Muzeum Morskim realizowane są przy pomocy pokazów multimedialnych oraz muzealnych eksponatów i, aktywnie włączając małych uczestników w przebieg zajęć, są doskonałym i atrakcyjnym uzupełnieniem programu szkolnego. 

   

  Bardzo ciekawym projektem gdańskiego Muzeum jest "Wirtualny Skansen Wraków Zatoki Gdańskiej", którego efektem jest powstanie strony internetowej prezentującej i opisującej modele badanych przez nurków 3D wraków statków Zatoki Gdańskiej. Projekt ten pozwala wczuć się w rolę naukowców badających podwodne pozostałości po łodziach i statkach.