Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

 • Pod dachem
Gdzie: Gdańsk
Mariacka 25/26
Kiedy:
Pn. nieczynne
Wt. 08:00 - 16:00
Śr. 09:00 - 17:00
Czw. 08:00 - 16:00
Pt. 08:00 - 16:00
Sob. 10:00 - 16:00
Niedz. 10:00 - 16:00
Wiek: Przedszkolak
Uczeń podstawówki
Nastolatek
Cena: od 5,00
do 20,00 zł/osoba
Kategoria: Muzea, zamki i pałace
Tel:58 322 21 00
E-mail:sekretariat@archeologia.pl

Zamknięte

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku

 

Pewnie wielu z Was pamięta z dzieciństwa, jak babcia zakładała bursztynowy naszyjnik, twierdząc, że pomaga jej choćby na ból głowy. Czy te twarde kawałki żywicy rzeczywiście mają taką moc? Trudno znaleźć odpowiedź na to pytanie - poszukajcie jej w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku!

 

Dom Przyrodników z 36-metrową wieżyczką za Bramą Mariacką

 

Pięć bram do wiedzy, czyli wszystkie przybytki Muzeum

Muzeum Archeologiczne, choć swoją główną siedzibę ma w samym sercu Gdańska, nie pomieściłoby całego bogactwa w jednym tyko budynku. Dlatego zajmuje ich aż pięć, a w każdym z nich czeka na Was i Wasze maluchy cała moc niesamowitych eksponatów. Koniecznie zajrzyjcie do:

 • Domu Przyrodników - czyli najważniejszego miejsca, Centrum Dowodzenia! Odkryjecie tam pradzieje Pomorza Gdańskiego - to niezwykła podróż przez wieki, pokazująca, jak zmieniało się m.in. życie codzienne ludności zamieszkującej tamtejsze tereny. Oddzielne ekspozycje przedstawiają też budowę miasta w przeciągu 1000 lat oraz… najczęstsze choroby trapiące ludność prahistoryczną na terenach naszego kraju. Miłośnikom pięknej biżuterii powinna natomiast przypaść do gustu wystawa bursztynu - w przyrodzie i kulturze! A na koniec zwiedzania - mała wycieczka na wieżę widokową. Zapiera dech w piersiach - może nie podczas wchodzenia...
 • Błękitnego Baranka - czyli dawnego spichlerza na Terenie Gdańska, obecnie pełnego interaktywnych wystaw i niesamowitych zakątków. Wasza pociecha będzie mogła nie tylko zobaczyć pokazy filmowe, ale też przymierzyć dawne stroje oraz przejść się po średniowiecznej uliczce hanzeatyckiej - rekonstrukcji ulicy z przełomu XIV i XV wieku, na której poczuje prawdziwy klimat tamtych czasów. Twój maluch jest zakochany w archeologii i z zapartym tchem ogląda filmy przygodowe, których bohaterowie wyruszają na poszukiwanie zaginionych artefaktów? Pokaż mu wystawy, przedstawiające te odnalezione przez gdańskich badaczy!
 • Piwnicy Romańskiej - czyli zabytkowy fragment XIII-wiecznego klasztoru Dominikanów. W tym najstarszym zachowanym wnętrzu w Gdańsku prezentowany jest film o dziejach jadających w nim niegdyś zakonników - piwnice pełniły bowiem funkcje kuchni i jadalni. Jedną z większych atrakcji jest też ossuarium, w którym składowano znalezione obok budynków kości zmarłych. Całe zwiedzanie ma formę spektaklu audiowizualnego z grą świateł, uwydatniającą co ciekawsze elementy ekspozycji,
 • Grodziska w Sopocie - czyli pozostałości po osadzie obronnej, wybudowanej na tych terenach. Przekraczając jego bramy odbędziecie podróż w czasie - chaty w otoczeniu zieleni z płynącym między nimi strumykiem, zupełnie jak przed wiekami! Dlatego to właśnie tu organizowane są coroczne Festyny Archeologiczno-Historyczne, na których najmłodsi uczestnicy mogą wziąć udział w żywych i naprawdę ciekawych lekcjach historii. Ponadto można tu wziąć udział w imprezach plenerowych i integracyjnych, z warsztatami dawnego rzemiosła lub strzelania z łuku czy pokazami walk i tańców - zabawa i edukacja w jednym!
 • Muzeum w Gniewie - Zamek Krzyżacki, nie mniej ciekawy od tego w Malborku. A w nim - słuchowisko przed mniej znanym obrazem Bitwy pod Grunwaldem autorstwa Stefana Garwatowskiego oraz wystawa poświęcona życiu codziennemu na średniowiecznym zamku i galeria kowalstwa artystycznego.

Warto śledzić również liczne wystawy czasowe, które jeszcze bardziej podsycą zainteresowanie najmłodszych gości historią!

 

Godziny otwarcia muzeum:

 • Poniedziałek - Nieczynne
 • Wtorek - 8.00-16.00
 • Środa - 9.00-17.00
 • Czwartek - piątek - 8.00-16.00
 • Sobota - niedziela - 10.00-16.00

Cennik:

Bilet normalny Bilet ulgowy Bilet rodzinny (4 osoby) Bilet rodzinny (5 osób) Wieża widokowa
8 zł 6 zł 15 zł 20 zł 5 zł