Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Gdańsk
  Ołowianka 1
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: do uzgodnienia
  Kategoria: Koncerty i widowiska
  Tel:+48 58 320 62 50, +48 58 320 62
  E-mail:sekretariat@filharmonia.gda.pl

  Polska Filharmonia Bałtycka

  Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina działająca w Gdańsku to największa instytucja życia muzycznego w północnej części kraju, z 70-letnią historią kształtowania życia kulturalnego Polaków. Na deskach filharmonii gościło wielu znanych muzyków z kraju i świata, m.in.brytyjski dyrygent i skrzypek sir Nevill Marinner, dyrygent, pianista i kompozytor Jerzy Maksymiuk oraz wokalistka jazzowa (a zarazem śpiewaczka operowa) Barbara Hendricks. Orkiestra Symfoniczna, powołana do życia wraz z filharmonią po zakończeniu II wojny światowej, koncertowała w wielu krajach europejskich, prowadzona przez dyrygentów światowej sławy. Orkiestra, oprócz docenionej działalności koncertowej (m. in. wyróżnienie w postaci Nagrody Krytyki dla Najlepszej Orkiestry), poszczycić się może wieloma nagraniami radiowymi, telewizyjnymi i płytowymi. Tak mocny fundament sprawił, że Polską Filharmonię Bałtycką nazwać dzisiaj można bez wątpliwości ośrodkiem muzycznym o randze krajowej i międzynarodowej, który odwiedzają melomanii z całego świata, pragnąć przeżyć duchowe zetknięcie ze sztuką na najwyższym poziomie.  

   

  Koncert Orkiestry Symfonicznej pod dyrygenturą Dyrektora Artystycznego, George'a Tchitchinadze

   

  Filharmonia na wyspie

  Siedzibą filharmonii jest Gdańskie Centrum Muzyczno-Kongresowe na wyspie Ołowianka. W jego murach mieszczą się cztery sale koncertowe, łącznie mogące pomieścić 1580 słuchaczy, oraz ogromne foyer (1700 m2), w przestrzeni którego odbywają się spotkania i wydarzenia zewnętrzne. Muzycznych przeżyć doświadczyć więc możemy w salach: Koncertowej, Kameralnej, Jazzowej i Dębowej. W kompleksie budynków tworzących filharmonię mieści się także studio nagrań, a także galeria sztuk plastycznych, prezentująca prace przeróżnych artystów. Niezwykła lokalizacja filharmonii zachęca do odwiedzin pobliskiego Starego Miasta.

  Niecodzienną atrakcją Filharmonii Bałtyckiej stała się także Aleja Gwiazd, rozciągająca się na dziedzińcu filharmonii, gdzie swój odcisk dłoni zostawiło wielu wybitnych artystów świata filmu, muzyki, literatury i sztuk pięknych. 

   

  W repertuarze Filharmonii Bałtyckiej nie brakuje miejsca na koncerty dla najmłodszych melomanów  

   

  Posłuchać, zobaczyć i przeżyć sztukę 

  W gmachu filharmonii wsłuchać się można w najróżniejsze gatunki muzyki prezentowane przez solistów, chóry, zespoły kameralne i orkiestry; od muzyki klasycznej po rozrywkową, od dźwięku organów po brzmienie fletów i saksofonów. Filharmonia zaprasza na wydarzenia jednorazowe, koncerty symfoniczne, festiwalowe i całe cykle muzyczne, w tym koncerty edukacyjne. Wizyta w filharmonii na wyspie to wyśmienita okazja, by obejrzeć również kabaret. Poza wrażeniami estetycznymi wiążącymi się z przepięknymi dźwiękami, doświadczyć tu możemy także emocji wywołanych obrazami, uczestnicząc w organizowanych przez filharmonię wystawach

  Warto na bieżąco śledzić repertuar Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, gdyż muzyka na żywo to przeżycie nie mające porównania z dźwiękiem utrwalonym na nośniku.