Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • Parking
Gdzie: Gdańsk
Gradowa 6
Kiedy:
Pn. nieczynne
Wt. 08:00 - 16:00
Śr. 08:00 - 16:00
Czw. 08:00 - 16:00
Pt. 08:00 - 16:00
Sob. 10:00 - 18:00
Niedz. 10:00 - 18:00
Cena: od 0,00
do 22,00 zł/osoba
Kategoria: Umysł
Tel:(+48 58) 742 33 52
E-mail:recepcja@hevelianum.pl

Otwarte

Hevelianum

Hevelianum mieści się na terenie dawnego Fortu Góry Gradowej w centrum Gdańska. Dzisiaj nie odwiedzimy tam już militarnego fortu, a nowoczesne centrum nauki zlokalizowane w zabytkowych budynkach z XIX wieku. Gdańskie Hevelianum jest stworzone dla małych, żądnych wiedzy odkrywców, którch zachwycą atrakcje, zapraszające gości do niezwykłej podróży wgłąb naukowych zagadek. Placówka dba również o propagowanie lokalnej kultury i historii, a sam spacer po zabytkowym terenie przynosi wiele wrażeń -  z obszaru Hevelianum można godzinami obserwować przepiękną panoramę Głównego Miasta.

 

Wystawa stała 'Z energią'

 

Co czeka na was w hevelianum?

Gdańskie Hevelianum możecie zwiedzać korzystając z usług przewodnika lub na własną rękę z audioprzewodnikiem.  Jeśli wybierzecie drugą opcję, usłyszycie historie opowiedziane przez Neptuna, Napoleona, Starego Wiarusa i Jana Heweliusza! 

W Hevelianum przygotowano wiele nowoczesnych, atrakcyjnych wystaw, które zachęcają do odkrywania świata i rządzącym nim praw.  Dla najmłodszych wspaniałą przygodą będzie uczestnictwo w Science Show, wypełnione fizycznymi eksperymentami.  Z pewnością przypadną Wam do gustu wystawy interaktywne, dzięki nim dowiecie się jak powstaje diament oraz skąd wiadomo, że Ziemia jest okrągła.

 

Akademia Pana Kleksa

 

W zabytkowych budynkach należących do dzisiejszego mieszczą się różnorodne ekspozycje, pozwalające wybrać najbardziej interesujące nas tematy. Wystawa Dookoła świata zaprasza dzieci i dorosłych do podróży do wnętrza naszej planety i na szczyty Himalajów, a także w lodowate obszary bieguna południowego i gorące tereny Australii i Afryki; sezonowe planetarium 'Stellaeburgum' zabiera z kolei odwiedzających w kosmiczną wyprawę, a ekspozycja 'Z energią' tłumaczy dzisiejszy świat i rządzące nim zjawiska. Na najmłodszych czeka rewelacyjny plac zabaw 'W dżungli wyobraźni', gdzie, za pomocą olbrzymich miękkich klocków maluchy mogą budować najbardziej wymyślne konstrukcje. Dużą popularnością wśród małych dzieci cieszy się także 'Laboratorium Pana Kleksa' z edukacyjnymi zabawami prowadzonymi przez animatora. A to jedynie część oferty Hevelianum - sprawdźcie sami!

 

Część dawnego militarnego fortu, w którym mieści się dzisiaj Hevelianum