Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • Pod dachem
Gdzie: Gdańsk
Długi Targ 39/40
Kiedy:
Pn. - Pt. 10:00 - 18:00
Sob.12:00 - 16:00
Niedz. 12:00 - 16:00
Wiek: Przedszkolak
Uczeń podstawówki
Nastolatek
Cena: do uzgodnienia
Kategoria: Domy Kultury i biblioteki
Tel:58 760 72 16
E-mail:ikm@ikm.gda.pl

Otwarte

Instytut Kultury Miejskiej

IKM został założony w 2011 roku i jest samorządową instytucją kultury miasta Gdańsk. Instytut początkowo funkcjonował jako Gdańsk 2016; swoją obecną nazwę przyjął w marcu 2012 roku. Początkowo placówka zarządzała działaniami realizowanymi w dążeniu Gdańska do uzyskania tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Jednak nie była to jedyna rola instytutu - IKM podjął się ożywienia kulturalnego życia miasta, a zainicjowane podczas konkursowych starań przedsięwzięcia, znalazły swoją kontynuację.  

 

IKM przede wszystkim zajmuje się wspieraniem rozwoju kultury. Działa na wielu obszarach, organizując zajęcia i warsztaty, festiwale oraz miejskie akcje dla mieszkańców Gdańska. Placówka prowadzi również działalność wydawniczą oraz projekty badawcze w zakresie kultury.

 

PROJEKTY DLA MIESZKAŃCÓW W KAŻDYM WIEKU

W ofercie IKM-u znajduje się duża ilość zróżnicowanych propozycji dla dzieci i dorosłych. 

Gdańskie Miniatury to projekt edukacyjny realizowany w formie gry terenowej, w której mogą brać udział zarówno mali i dorośli uczestnicy, zainteresowani historią i odkrywaniem ciekawych miejsc w Gdańsku. Architektura Gdańska jest przedsięwzięciem realizowanym wspólnie z Instytutem Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego i zaprasza do bliższego poznania bogatej gdańskiej architektury. Bardzo ciekawym i cieszącym się dużą popularnością projektem są coroczne Gdańskie Dni Sąsiadów, podczas których odbywają się dziesiątki wydarzeń przyciągające tysiące widzów i aktywnych uczestników akcji. 

Projektem stricte dziecięcym jest cykl spotkań pod nazwą Dziecięcy Klub Filmowy. Każde spotkanie opiera się na projekcji filmu i dyskusji na tematy w nim poruszone.