Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • WC
  • Pod dachem
Gdzie: Warszawa
Kredytowa 1
Kiedy:
Pn. nieczynne
Wt. 10:00 - 17:00
Śr. 11:00 - 19:00
Czw. 10:00 - 17:00
Pt. 10:00 - 17:00
Sob. 10:00 - 18:00
Niedz. 12:00 - 17:00
Wiek: Maluch
Przedszkolak
Uczeń podstawówki
Cena: od 0,00
do 20,00 zł/osoba
Kategoria: Muzea, zamki i pałace
Tel:22 827 76 41 wew. 261
E-mail:muzeumdladzieci@ethnomuseum.pl

Zamknięte

Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka

 

Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka jest autonomiczną instytucją, będącą zarazem częścią Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie. Inicjatywą, która powołała je do istnienia była chęć stworzenia pierwszego w Polsce muzeum poświęconego wyłącznie dzieciom. W przestrzeni kilku sal mieści się tu ogromna kolekcja 80 tysięcy eksponatów, prezentujących bogactwo kultury polskiej i światowej - gotowej i czekającej tylko na odkrycie przed młode i chłonne umysły.

Wszystkie zgromadzone tu artefakty są przeznaczone do dotykania i badania. W muzeum nie ma takiej przestrzeni, do której dzieci nie miałyby dostępu. Zajęcia muzealne prowadzone są również w muzealnych magazynach, co jest zabiegiem nowoczesnym i dotąd niespotykanym w muzealnictwie. Twórcy muzealnej kolekcji, rozumiejąc dziecięcą ciekawość świata, stworzyli wyjątkowe miejsce, w którym zwiedzający znajdą odpowiedź na wiele pytań, a ich poszukiwanie odbywać się będzie w atmosferze dobrej zabawy. 

 

Muzeum pełne emocji

W ofercie Muzeum znalazło się wiele różnorodnych zajęć, które mają pomóc dzieciom w rozwijaniu własnej osobowości i coraz lepszym zrozumieniu otaczającego ich świata kultury. Najmłodsi - dzieci do 3 roku życia - mogą uczęszczać na specjalnie opracowane zajęcia sensoryczne, w ramach których dzieciom dostarczane są różnorodne bodźce potrzebne do prawidłowego rozwoju. Nieco starsi są mile widziani na rodzinnych warsztatach muzealnych, podczas których wspólnie z opiekunami dzieci mogą poznać tradycje innych kultur oraz obrządki i święta różnych grup etnicznych, a także uczyć się śpiewać czy wyplatać. Przed zbliżającymi się świętami, Muzeum w trosce o ochronę pamięci o tradycjach polskich organizuje Rodzinne Spotkania z Tradycją, podczas których - w zależności od pory roku - uczestnicy uczą się jak własnoręcznie wykonać świąteczne ozdoby. 

Ciekawym punktem programu jest również Etnoniedziela, czyli cykl familijnych spotkań, podczas których zestawia się różne obce dziedziny kultury z rodzimymi, zwiedza się wystawę, a także tworzy się prace plastyczne i rozwiązuje zagadki. Poszukujących przygód powinni zainteresować organizowane przez muzealnych edukatorów etnograficzne półkolonie i ferie. Ponadto Muzeum włącza się w wiele akcji skierowanych do dzieci, w tym akcje promujące czytelnictwo. Nieobce są Muzeum również koncerty i przedstawienia

Wspólnym celem różnorodnych przedsięwzięć jest zachowanie pamięci o tradycjach, nauka szacunku wobec obcych nam kultur i kształtowanie wśród najmłodszych postawy otwartości i równości. 

 

Imprezy urodzinowe w niezwykłym klimacie 

W twórczej atmosferze i przy udziale gości w Muzeum spędzić można również własne urodziny, w trakcie których na jubilata i gości czeka wspaniała zabawa w muzealnej przestrzeni, z dotykaniem eksponatów włącznie. Organizatorzy zadbają o liczne zagadki, ciekawe opowieści z różnych stron świata, jak i twórcze działania w pracowni muzealnej. 

 

 

CENY BILETÓW:

  • Bilety grupowe - 15 zł/dziecko (min. 10 os.), dla opiekunów wstęp wolny

  • Bilety indywidualne - 20 zł/dziecko, rodzeństwo: drugie dziecko 10 zł, każde kolejne - 5 zł (w cenie biletu dla dziecka bezpłatne zwiedzanie wystaw Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie dla dwóch opiekunów)