Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Warszawa
  Freta 20/24a
  Kiedy:
  Pn. - Pt. 09:00 - 19:00
  Sob.10:00 - 19:00
  Niedz. 10:00 - 19:00
  Cena: do uzgodnienia
  Kategoria: Non-profit
  Tel:530 494 027
  E-mail:stopociech@stopociech.pl

  Zamknięte

  Fundacja Sto Pociech

  Organizacja non-profit z działająca na terenie Warszawy z wieloletnim doświadczeniem w pomocy dzieciom i rodzinie. Misją fundacji jest wspomaganie prawidłowego rozwoju dzieci i wspieranie rodziców poprzez liczne zajęcia, warsztaty i konsultacje. Udział w proponowanych aktywnościach to szansa na lepsze zrozumienie własnych emocji, pracę nad relacjami zarówno z dziećmi, jak i z partnerem, a także pomoc psychologiczna i wsparcie duchowe. Wyspecjalizowana kadra fundacji to pedagodzy i psychoterapeuci z odpowiednim bagażem wiedzy i doświadczenia, a także osoby duchowne.

   

   

  Rozmowa i spotkanie lekiem na wszystko

  Jeśli coś w zachowaniu dziecka cię niepokoi lub kiedy coś w relacjach rodzinnych zaczyna zgrzytać, dobrze jest pierwsze kroki skierować do Fundacji Sto Pociech i wziąć udział w konsultacjach. Konsultacje obejmują zarówno dorosłych, jak i dzieci. Pracownicy fundacji pomagają w zrozumieniu, gdzie leży problem, który rzutuje na relacje rodzinne (skutkując m.in. lękami, niepokojem, depresją czy problemami wychowawczymi, złością i konfliktami), a następnie wspólnymi siłami postarają się znaleźć rozwiązanie lub wypracować kompromis. Indywidualne konsultacje z dziećmi (psychogadki) pozwolą nie tylko na diagnozę problemu, ale - jeśli zajdzie taka potrzeba - na udzielanie pomocy w dalszym leczeniu. Jako że człowiek w równej mierze jest osobą psychiczną, jak i duchową, sfera ta nie może być pomijana - w odpowiedzi fundacja umożliwia zainteresowanym rozmowę z ojcem dominikaninem w ramach tzw. duchogadek. Innymi formami pomocy są darmowe konsultacje logopedyczne, a także integracja sensoryczna, dzięki której, na podstawie obserwacji zachowania dziecka, prowadzający zajęcia ocenia, czy rozwój sensomotoryczny dziecka przebiega prawidłowo, a także podpowiada jak ćwiczyć z maluchem, wykorzystując proste zabawy, by rozwój ten wspierać.

   

  Wszechstronna pomoc...

   Projekty fundacji umożliwiają też pomoc w adaptacji dla rodzin powracających do kraju z zagranicy. Zajęcia pt. Powroty powstały po to, by złagodzić skutki nagłej zmiany środowiska i rzeczywistości, jak również umożliwić imigrantom rozmowę na ten temat. Fundacja ma na swoim koncie także wiele szkoleń i warsztatów trenerskich skierowanych do osób prowadzących grupy wsparcia. W ramach zajęć dorośli dowiadują się, jak prowadzić grupę wsparcia, jak stosować sprawdzone metody i ćwiczenia, by nieść ludziom pomoc. Inną ofertą pomocy są mediacje, których celem jest rozwiązanie konfliktu przez rozmowę w obecności doświadczonego mediatora.  

   

  ... i radość

  Na terenie fundacji mieści się przytulna kafejka, w której napić się można dobrej kawy i zjeść przekąskę. Dzieci znajdą tutaj kosze pełne klocków i zabawek, a także liczne książki. W kafejce odbywają się różne zabawy, m.in. projekt 'Łapanie bakcyli' wiążący się z wydarzeniami muzycznymi, plastycznymi i teatralnymi, a także zajęcia pt. 'Figle - Migle', kiedy to kafejka zamienia się w przestrzeń do dyspozycji dzieci. Maluchy pod okiem opiekunów mogą bawić się w fikołki i wywrotki, pokonywać tory przeszkód i nawiązywać przyjaźnie. Przy kafejce mieści się piękny ogród, w którym - w zależności od pory roku - dzieci zawsze znajdą coś ciekawego. Fundacja zachęca i pomaga także w organizacji przyjęć urodzinowych dla małych jubilatów - animatorzy szczegółowo planują gry i zabawy, a także tematykę i wystrój przyjęcia.