Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Kraków
  Zwierzyniecka 1
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: od 10,00
  do 45,00 zł/osoba
  Kategoria: Koncerty i widowiska
  Tel:+48 12 619 87 21, +48 (12) 619 8
  E-mail:fk@filharmonia.krakow.pl

  Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie

  Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie to miejsce, które może zaczarować małych i dużych melomanów. Bogaty repertuar, który proponuje instytucja, to nie tylko duży wybór koncertów symfonicznych czy oratoryjnych dla dorosłych, lecz także cykl warsztatów muzycznych dla dzieci i młodzieży. Spotkania z muzyką w filharmonii są organizowane już dla dzieci w okresie prenatalnym oraz niemowlaków!

   

  Budynek krakowskiej Filharmonii (źródło)

   

  Smykowe granie

  Udowodniono, że dzieci, które tuż po narodzinach mają kontakt z muzyką, rozwijają swoje zdolności muzyczne. Właśnie dlatego warto skorzystać z oferty krakowskiej filharmonii, która dwa razy w miesiącu organizuje spotkania z muzyką, tańcem oraz śpiewem. Zajęcia są przeznaczone dla kobiet w ciąży oraz dzieci do trzeciego roku życia.

   

  Nauka języka i muzyki

  Raz w miesiącu w filharmonii są organizowane warsztaty Muzyka języka dla dzieci w wieku 5-7 lat. Te zajęcia, to oryginalna nauka języka angielskiego poprzez śpiewanie piosenek, słuchanie muzyki, taniec czy granie na instrumentach. Maluchy uczą się ważnych słówek ze świata muzyki, próbują samodzielnie skomponować utwór przy pomocy instrumentów i poznają zasady obowiązujące publiczność w trakcie trwania koncertu.

   

  Koncerty tematyczne

  Co kraj, to…muzyka! To wyjątkowe widowisko muzyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W każdym miesiącu mali widzowie przenoszą się do innego kraju, aby poznać tamtejsze tradycje muzyczne. Dobra zabawa gwarantowana!

   

  Koncerty dla dzieci pozwalają poznać małym melomanom muzykę różnych stron świata

   

  Musica-ars amanda

  Cykl koncertów symfonicznych - Musica-ars Amanda, to propozycja filharmonii dla młodzieży szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Młodzi słuchacze mają okazję zapoznać się z twórczością najwybitniejszych przedstawicieli muzyki klasycznej i współczesnej w wykonaniu znanych polskich i zagranicznych artystów, jak również porozmawiać za kulisami z muzykami. Każdy z koncertów poprzedzony jest prelekcją, która wprowadza widownię w muzyczne tematy. Taki koncert to świetny pomysł na spędzenie czasu w rodzinnym gronie!

   

  Muzyka, która leczy

  Muzyka grana na żywo ma duży wpływ na samopoczucie dzieci, szczególnie tych niepełnosprawnych. Z myślą o nich, w wybranych placówkach na terenie Krakowa są organizowane specjalne warsztaty Filharmonii Krakowskiej, oparte na terapii muzycznej wybitnego specjalisty w tej dziedzinie - E. Gordona. Pani Melodia, prowadząca zajęcia, wraz ze swoimi pomocnikami wprowadza maluchy w świat przyjaznej muzyki poprzez gry i zabawy. Takie spotkania muzyczne z pewnością pobudzą kreatywność Twojego dziecka i pomogą mu w integracji z rówieśnikami.