Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Gliwice
  Barlickiego 3
  Kiedy:
  Pn. 16:15 - 17:45
  Wt. nieczynne
  Śr. nieczynne
  Czw. nieczynne
  Pt. nieczynne
  Sob. nieczynne
  Niedz. nieczynne
  Wiek: Uczeń podstawówki
  Nastolatek
  Cena: darmowe
  Kategoria: Sztuka i kreatywność
  Tel:32 232-69-54
  E-mail:mdk@mdk.gliwice.pl

  Zamknięte

  Zespół gitar basowych

  Koło gitary basowej - plan pracy w roku szkolnym 2015/2016

  Sprawy organizacyjne

  Pogadanki nt. bezpieczeństwa i higieny pracy na terenie Placówki i w pracowni fotograficznej. Pogadanki nt. bezpiecznego powrotu młodzieży z zajęć do domu. Pogadanki nt. zagrożeń wynikających z używania substancji odurzających(narkotyki, dopalacze, alkohol). 
   

  I semestr 
  Omówienie ważnych kwestii związanych z zakupem gitary basowej i wzmacniacza, zapoznanie się z budową gitary basowej i sposobami jej konserwacji, omówienie trzymania instrumentu w prawidłowej pozycji podczas gry, podstawy obsługiwania wzmacniacza do gitary basowej, nauka strojenia gitary basowej, nauka podstaw zapisu nutowego, dźwięki w pierwszej i w drugiej pozycji, ćwiczenia rytmiczne, podstawy systemu dur-moll, proste ćwiczenia z nut, proste riffy i pochody basowe.

  II semestr 
  Doskonalenie techniki prawej i lewej ręki, dźwięki w trzeciej i w czwartej pozycji, ćwiczenia rytmiczne. Rola gitary basowej w zespole i jej współpraca z zestawem perkusyjnym, doskonalenie czytania zapisu nutowego, czytanie z tzw. funkcji (uproszczonego zapisu muzyki), znane proste riffy i pochody basowe, znane utwory współczesnej muzyki rozrywkowej i partia gitary basowej w tych utworach - próby kopiowania stosowanych tam zagrywek i pochodów basowych, próby samodzielnego opracowania (ze słuchu) partii gitary basowej w znanych utworach muzyki popularnej.