Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Gliwice
  Barlickiego 3
  Kiedy:
  Pn. nieczynne
  Wt. 15:30 - 20:30
  Śr. nieczynne
  Czw. nieczynne
  Pt. nieczynne
  Sob. nieczynne
  Niedz. nieczynne
  Wiek: Uczeń podstawówki
  Nastolatek
  Cena: darmowe
  Kategoria: Sztuka i kreatywność
  Tel:32 232-69-54
  E-mail:mdk@mdk.gliwice.pl

  Zamknięte

  Zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne

  Dzień                                               Godziny                                  Miejsce

   

                                           Zespół wokalno-instrumentalny - gr. 3

  Wtorek                                          15:30 - 17:00                         MDK, ul. Barlickiego 3 , s. 53

   

                                           Zespół wokalno-instrumentalny - gr. 4

  Wtorek                                          17:15 - 18:45                         MDK, ul. Barlickiego 3 , s. 53

   

                                           Zespół a cappella2

  Wtorek                                          19:00 - 20:30                         MDK, ul. Barlickiego 3 , s. 53

   

   

  PLAN PRACY DYDAKTYCZNEJ NA ROK SZKOLNY 2015/2016

   

  Zespół wokalny a cappella2 

  - Zapoznanie z regulaminem koła wokalnego, pracowni muzycznej oraz Pogadanki na temat BHP. Profilaktyka używek i uzależnień - pogadanki dot. zagrożeń wynikających z używania substancji odurzających (narkotyki, dopalacze, alkohol). Bezpieczeństwo w pracowni i w drodze do domu, bezpieczeństwo podczas ferii zimowych i letnich wakacji.


  - Praca nad emisją głosu: ćwiczenia praktyczne oraz zajęcia teoretyczne mające na celu poszerzenie świadomości wykonawczej uczniów. Wprowadzanie kolejnych ćwiczeń emisyjnych, oddechowych i dykcyjnych, dostosowanych do poziomu wykonawczego uczniów. 
  - Rozwijanie umiejętności śpiewu zespołowego: praca nad intonacją i brzmieniem grupy dostosowanym do stylistyki wykonywanego utworu, nauka strojenia głosów. 
  - Zindywidualizowana praca nad emisją głosu - rozśpiewania indywidualne, dostosowane do odmiennych tendencji wokalnych poszczególnych osób w zespole. Rozwijanie umiejętności łączenia rejestrów głosowych, poszerzanie skali głosu u każdego z wychowanków. 
  - Rozwijanie umiejętności śpiewu solowego: wybór odpowiedniego repertuaru i przygotowywanie do wykonywania fragmentów solowych w ramach dodatkowych indywidualnych zajęć z emisji głosu. 
  - Korygowanie niedokładności intonacyjnych i barwowych w zespole - ćwiczenia intonacyjne wielogłosowe na wykonywanym repertuarze. Kształtowanie umiejętności samodzielnego dobierania odpowiednich ćwiczeń emisyjnych, oddechowych i dykcyjnych. 
  - Stymulowanie samodzielnej twórczości muzycznej w zespole. Praca nad repertuarem zespołu w ramach przygotowań do występów. 
  - Zachęcanie do dodatkowych prób zespołu we własnym zakresie. Korekta samodzielnej pracy w ramach prób z instruktorem. 
  - Kształtowanie umiejętności samodzielnej organizacji koncertów. 
  - Monitorowanie samodzielnej pracy z mikrofonem oraz współpracy z realizatorem dźwięku i obsługą sceny w czasie koncertów. 
  - Zajęcia w studio nagrań: zapoznanie ze specyfiką pracy w studiu. 
  - Zachęcanie do organizowania koncertów zespołu.

   

  ZESPOŁY WOKALNO-INSTRUMENTALNE ZE ŚPIEWEM SOLOWYM 

  - Zapoznanie z regulaminem koła wokalnego, pracowni muzycznej oraz Pogadanki na temat BHP. Profilaktyka używek i uzależnień - pogadanki dot. zagrożeń wynikających z używania substancji odurzających (narkotyki, dopalacze, alkohol). Bezpieczeństwo w pracowni i w drodze do domu, bezpieczeństwo podczas ferii zimowych i letnich wakacji.


  - Rozwijanie indywidualnych umiejętności wychowanków: wybór odpowiedniego repertuaru i przygotowywanie do śpiewania utworów solowych. Stymulowanie współpracy między solistami poprzez tworzenie duetów i innych małych składów wokalnych oraz opracowywanie partii chórków. 
  - Wzbogacanie partii solowych o akompaniament instrumentalny w wykonaniu wychowanków. 
  - Praca nad warsztatem wykonawczym wychowanków: ćwiczenia emisyjne, oddechowe i dykcyjne dostosowane do poziomu wykonawczego uczniów. Praca nad emisją głosu: rozwijanie umiejętności łączenia rejestrów głosowych, poszerzanie skali głosu, wypracowywanie naturalnej barwy głosu. Ćwiczenia praktyczne wzbogacone teoretycznymi pogadankami, mające na celu poszerzenie świadomości wykonawczej wychowanków. 
  - Praca nad interpretacją piosenek, ćwiczenie doboru właściwych emocji i panowania nad nimi w czasie wykonywania utworu. 
  - Zapoznanie ze specyfiką pracy w studiu. Wypracowanie umiejętności pracy z mikrofonem oraz współpracy z realizatorem dźwięku i obsługą sceny w czasie koncertów. Kształtowanie umiejętności zachowania scenicznego. 
  - Przygotowywanie do indywidualnych występów w ramach reprezentowania placówki MDK i miasta Gliwice na konkursach piosenki i koncertach na terenie miasta, kraju i za granicą.