Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Łódź
  Kopernika 16
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: do uzgodnienia
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:42 636 13 41
  E-mail:bilety@teatrpinokio.pl

  Teatr PINOKIO

  Teatr PINOKIO jest instytucją kulturalną zajmującą się organizowaniem spektakli oraz licznych projektów edukacyjnych. Ich odbiorcami są głównie dzieci i młodzież, jednak dorośli również będą mogli znaleźć w ofercie łódzkiego PINOKIA propozycje dla siebie. Siedziba teatru mieści się przy ulicy Kopernika w Łodzi, ale spektakle teatru są także pokazywane na festiwalach i przeglądach teatralnych na terenie całej Polski.

   

  Teatr PINOKIO w Łodzi (źródło zdjęcia)

   

  spektakle

  Repertuar teatru obejmuje wiele pozycji dla widzów w każdym wieku. Z myślą o maluszkach do lat 3 powstał spektakl 'Tuliluli', skupiający się na zrozumiałych dla najmłodszych bodźcach, takich jak  gra świateł, kolorów i dźwięków. Ciekawym przedstawieniem dla Waszych pociech (od 9 lat) będą 'Przygody Pędrka Wyrzutka' , w którym tytułowy bohater poszukuje własnej tożsamości. Innym interesującym spektaklem dla dzieci w wieku szkolnym jest 'Ronja, córka zbójnika', adaptacja powieści Astrid Lindgren. Jest to teatralna opowieść o Ronji i Briku - dwójce dzieci, które pochodzą z dwóch walczących ze sobą rodzin zbójnickich, lecz stają się sobie bliscy na przekór dorosłemu, przesiąkniętemu nienawiścią światu. 

  Kolejną idealną propozycją dla nieco starszych dzieci, jest 'Oskar i Pani Róża'; przedstawienie inspirowane wzruszającą powieścią Érica Emmanuela-Schmitta o Oskarze, śmiertelnie chorym chłopcu i wolontariuszce Róży, dzięki której mały bohater doświadcza prawdziwych, głębokich emocji i życiowych wartości.

  Następnym tytułem, o którym nie sposób nie wspomnieć jest 'Samograj' - przedstawienie z elementami pantomimy i charakterystycznymi środkami wyrazu dla teatru gestu. Spektakl jest skierowany do dzieci od lat 6 i zaprasza małych widzów w niemalże niczym nieograniczony świat wyobraźni, zbudowany z niewielu teatralnych akcesoriów, bez użycia słów.

  W repertuarze nie mogło oczywiście zabraknąć adaptacji popularnego 'Pinokia', którego imię nosi łódzki teatr. 

   

  teatralne projekty

  W Pinokiu nie brakuje również innych propozycji: warsztatów, festiwali, koncertów oraz programów edukacyjnych. Jednym ze sztandarowych wydarzeń jest coroczny festiwal Teatralna Karuzela, skupiony wokół dziecięcej i młodzieżowej sztuki współczesnej. W ramach Karuzeli organizowane są warsztaty edukacyjne, animacje, czytania performatywne oraz oczywiście  spektakle, prezentowane przez teatry z całej Polski.

  Warto również zwrócić uwagę na  proponowany przez teatr Pinokio projekt 'Włącz teatr', czyli cykl warsztatów skierowany do nauczycieli. Projekt, dzięki spotkaniom pedagogów z artystami, umożliwia wprowadzenie elementów edukacji teatralnej do codziennej pracy z uczniem.